עורך דין מקרקעין בנתניה

שירותיו של עורך דין מקרקעין בכלל, ושל עורך דין מקרקעין בנתניה בפרט, הם רבים ומגוונים, וקשורים לכל תחום הכלול בדיני המקרקעין.

במסגרת מאמר זה נפרוש את השירותים העיקריים הללו, תוך מתן תשומת לב ליתרון שבשכירת שירותיו של עורך דין מקומי לצורך כך.

 

עורך דין מקרקעין בנתניה – השירותים

שירות ראשון: תכנון מס מקרקעין ותשלומו

סוג השירות הראשון שמעניק עורך דין מקרקעין קשור בתשלום המיסים שמוטלים על עסקאות מקרקעין, עסקאות בהן מקרקעין עוברים מידיו של המוכר לידיו של הקונה. מיסים אלו כוללים בדרך כלל מיסי שבח על המוכר ומס רכישה על הקונה, כאשר לעיתים ישנו גם היטל השבחה.

שירותיו של עורך דין מקרקעין בהקשר הזה מתחלקים למספר שלבים:

 

שלב ראשון: תכנון המס

בשלב הראשון של שירות זה יעזור עורך הדין ללקוחו לתכנן את צורת הרכישה כך ששומת המס שלו תהיה קטנה ככל האפשר. כך למשל יכול עורך הדין לייעץ ללקוחו למכור מקרקעין אחר שברשותו לפני מכירת הבית נשוא העסקה או להשהות את המכירה, וכו'.

 

שלב שני: עריכת שומת מס

בשלב השני יסייע עורך הדין ללקוחו לערוך שומת מס עצמאית, לפרוס את תשלום המס במקרים המתאימים, ולהשיג על שומת המס, אם יש בכך צורך, בפני כל ערכאה שיפוטית מתאימה.

עורך דין בנתניה
עורך דין בנתניה

שלב שלישי: תשלום המס והשגת האישורים

בשלב השלישי ילווה עורך הדין את לקוחו בתשלום המס ויסייע לו להשיג את אישורי התשלום במהירות האפשרית, שכן בלעדיהם לא ניתן להביא את העסקה לסיומה.

 

שירות שני: ייצוג משפטי בהליכים משפטיים

שירות שני חשוב במיוחד, ואולי האינטואיטיבי ביותר, הוא שירות הייצוג בהליכים משפטיים בתחום דיני המקרקעין. הליכים משפטיים בתחום זה הם נפוצים יותר משנהוג לחשוב, זאת בשל העובדה שלצד הליכים סבוכים ישנם גם הליכים פשוטים יחסית שכל אדם יכול למצוא את עצמו צד להם.

 

נציג להלן מספר הליכים משפטיים מרכזיים בתחום דיני המקרקעין:

 

הליך ראשון: הפרת חוזה לעסקת מקרקעין

סוג ההליך הראשון הוא תביעה בגין הפרת חוזה לביצוע עסקת מקרקעין. הליך כזה נחשב להליך מורכב יחסית, בוודאי מורכב יותר מהליכים אחרים שנציג בהמשך.

במסגרת הליך כזה תפקידו של עורך הדין הוא לייצג את טיעוניו של לקוחו על הצד הטוב ביותר, תוך ערעור גרסתו של הצד שכנגד, במטרה להבטיח את התוצאה הטובה ביותר ללקוחו, בין שהוא הצד התובע ובין שהוא הצד הנתבע.

 

הליך שני: תביעות לפינוי מושכר

סוג הליך שני שניתן להציג הוא תביעות לפינוי מושכר. תביעות אלו מוגשות בהליך מזורז, זאת על מנת להסיר מהר ככל האפשר את הפגיעה האנושה שהמצב של פולש לנכס גורם לזכויות הקניין של בעליו.

תביעות לפינוי מושכר מוגשות לעיתים כנגד פולש, אך פעמים רבות הן מוגשות כנגד שוכר דירה שהפר את חוזה השכירות ומסרב להתפנות.

השירות המרכזי שמציע עורך הדין בהקשר של תביעות לפינוי מושכר הוא ניהול מהיר ויעיל של ההליך, תוך הצגת הראיות הברורות לטובת לקוחו, ובכך הוא מאפשר ללקוחו לזכות בנכסו בחזרה ללא עיכובים מיותרים.

 

שירות שלישי: ייצוג מול רשויות המדינה

דיני המקרקעין מטבעם מחייבים פעמים רבות התנהלות מול מערכות מדיניות שונות, כמו למשל לשכת הטאבו, וועדות תכנון ובנייה, רשות המיסים וכו'.

התנהלות מול מערכות אלו עלולה להיות סבוכה במיוחד עבור אזרח מן השורה, כזה שאין לו היכרות עם הבירוקרטיה המסועפת, ושאחרי הכול בשביל אותם פקידים הוא בדרך כלל עוד אחד ממאות שהם פוגשים בכל יום.

זאת הסיבה שהיעזרות בשירותיו של עורך דין מקרקעין בכל פנייה לאחת מן הרשויות הללו יכולה לסייע במיוחד, לקצר הליכים ולמנוע זמני המתנה מיותרים. זאת מכיוון שעורך הדין רגיל בייצוג שכזה, מכיר את המערכת מבפנים ויודע כיצד למשוך בחוטים.

 

עורכי דין מקרקעין בנתניה

בכל השירותים שהוצגו פה, וכן בכלל השירותים שמציע עורך דין מקרקעין, ישנו יתרון משמעותי בשכירת שירותיו של עורך דין מקומי, כך שאם המקרקעין נשוא העניין שוכן בנתניה כדאי לבחור בעורך דין שמתמצא בעיר ובענייניה.

היתרון מתבטא כמובן גם באופן הפשוט של קרבה גיאוגרפית החוסכת לשני הצדדים נסיעות ממושכות, אך יש בכך מעבר לזה – היכרות עם רשויות המדינה והחוק המקומיות וניסיון של עבודה קודמת איתם היא יתרון עצום בכל הליך משפטי שתדרשו לנהל.

 

מחפשים עורך דין מקרקעין בנתניה? פנו לעו"ד יוני לוי, עו"ד מקרקעין מומחה.

עורך דין מקרקעין עוסק בעסקאות שנערכות בתחום המקרקעין, מלווה ומייעץ ללקוחותיו בעסקאות אלו. בין השירותים שמעניק עורך דין מקרקעין ניתן למנות תכנון מס בעסקאות מקרקעין, ייצוג בהליכים משפטיים, ייצוג מול יזמים, ביצוע בדיקות מקדמיות לפני ביצוע עסקה במקרקעין ועוד.

אחד מתפקידיו המרכזיים של עורך דין מקרקעין הוא ייצוג לקוחותיו בהליכים משפטיים שמתבצעים מול הערכאות המשפטיות. בין הליכים אלו ניתן למנות תביעה בשל הפרת חוזה לעסקת מקרקעין, תביעות לפינוי מושכר, וייצוג מול רשויות המדינה בנושאי מקרקעין.

לעורך דין מקרקעין מומלץ לפנות ממש בתחילת הליך העסקה במקרקעין, עוד לפני שהתחלתם לבצע פעולה כלשהי לטובת העסקה. ישנם מקרים בהם פעולות נראות כפשוטות ושלא מצריכות ליווי עורך דין, אך לכל פעולה ישנה משמעות משפטית שעליכם להיות מודעים לה על מנת להתנהל בצורה נכונה.

במידה ועסקת המקרקעין נוגעת למקרקעין שנמצאים בתחומה של נתניה, חשוב לבחור בעורך דין שמכיר את האזור בצורה מעמיקה, על מנת שיוכל להעניק לכם את השירות המשפטי והעסקי הטוב והאיכותי ביותר, אשר הכי מתאים לאזור ולתנאים הייחודיים שבו.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

המידע לעיל מהווה מידע ראשוני בלבד ואין הוא מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואין באמור לעיל בכדי להוות המלצה לנקיטת הליכים ו/או להימנעות מהם. מומלץ להיוועץ עם עו"ד המתמחה בתחום בטרם נקיטת כל פעולה. למען הסר כל ספק, האחריות לכל תוצאה בשל הסתמכות על האמור לעיל תחול על המשתמש בלבד.

תוכן עניינים