עורך דין נדל"ן בהרצליה

תוכן עניינים

עסקאות נדל"ן טומנות בחובן הן עניינים עסקיים והן עניינים משפטיים השלובים זה בזה. במאמר זה נעסוק בצדדים המשפטיים של עסקאות נדל"ן, וביתרונות של שכירתו של ליווי עורך דין נדל"ן בהרצליה צמוד ומקומי לצורך צליחתם.

 

עורך דין נדל"ן בהרצליה – מידע כללי

פן ראשון: ניסוח חוזה

עסקאות נדל"ן נפתחות בדרך כלל בשלב המשא ומתן, שלב שניתן לומר שהוא קשור יותר לצדדים העסקיים שהוזכרו לעיל, אך כמובן שגם בו יש יתרון לשימוש בעורך דין בשל מיומנויות המשא ומתן שהוא ניחן בהן לרוב.

בכל מקרה הצעד השני בעסקאות הללו, שלגביו ניתן לקבוע יותר בבירור כי מדובר באחד מהפנים המשפטיים המרכזיים בעסקת נדל"ן, הוא שלב ניסוח החוזה.

בחוזה שכזה על עורך הדין להביא לידי ביטוי את דרישותיו של לקוחו, באופן שיבטא את שגמר בדעתו לגבי העסקה. על מנת לצלוח משימה זו נדרשת כמובן הבנה והיכרות עמוקה בדיני המקרקעין המנחים כיצד יש לבצע עסקת נדל"ן תקפה מבחינה משפטית.

 

פן שני: העברת בעלות

עסקת נדל"ן כוללת בתוכה לרוב פרוצדורה של העברת בעלות בין המוכר לקונה. על פרוצדורה זו חלים כללים שונים המחייבים, בין השאר, היעזרות בעורך דין נדל"ן לשם כך.

עם זאת, תפקידו של עורך הדין בשלב העברת הבעלות אינו מתחיל ומסתיים בשרבוט חתימתו על טפסי הטאבו. לעורך הדין תפקיד חשוב גם בקביעת העיתוי של העברת הבעלות, כך שכל אחד מהצדדים לעסקה ייחשף למינימום סיכון, ובדאגה לביצוע ההליך כיאות – דבר שאין לזלזל בו שכן הוא עשוי בקלות לחרוץ את גורלה של העסקה כולה.

 

פן שלישי: הבטחת בטוחות

עסקאות נדל"ן הן מטבען עסקאות גדולות יחסית, המעבירות בין הצדדים לעסקה סכומים גדולים של כסף או של שווה כסף. פעמים רבות אף מדובר במרבית רכושם של הצדדים.

מכיוון שכך, בעסקאות נדל"ן מסוימות החוק מחייב העמדת בטוחות לרשותו של הקונה, כך למשל בעסקה של קניית דירה מקבלן. אך רעיון הבטוחות אינו מוגבל למקרים המוכרים בחוק, וגם בעסקאות נדל"ן אחרות הרעיון משמש בצורה כזאת או אחרת על מנת להבטיח את זכויות הצדדים במהלך הירקמותה של העסקה.

 

תשלומים כבטוחה

כך למשל נהוג שהקונה משלם למוכר בתשלומים, כאשר העברתו של כל תשלום מותנית בביצוע פעולה כלשהיא של המוכר. זוהי גם סוג של בטוחה.

בטוחות אלו חשובות במיוחד על מנת לצמצם את הסיכון אליו נחשפים הצדדים לעסקה, ועל כן חשוב מאוד לעצב אותן כראוי.

עיצוב כזה יכול שייעשה רק בידי בעל מקצוע מוסמך, ובמקרה הזה – עורך דין נדל"ן, שכן הוא מחייב היכרות עמוקה עם המשמעות המשפטית של כל צעד שכזה.

 

פן רביעי: דיני תכנון ובנייה

פן משפטי רביעי שכלול בעסקאות נדל"ן רבות הוא הפן שעוסק בדיני התכנון והבנייה. על מנת להבין באופן מלא את התמורה בעסקת נדל"ן ואת כדאיותה של העסקה יש צורך בהיכרות עמוקה עם דיני התכנון והבנייה, תוכנית המתאר העירוניות והאזוריות, ומוסדות התכנון והבנייה האזוריים והמקומיים.

דיני התכנון והבנייה מקיפים בתוכם ידע הן על הנדל"ן נשוא העסקה ועל חוקיות הבנייה שלו כולו או מי חלקיו, הן ידע על הבנייה המתוכננת באזור, והן ידע נרחב יותר על הבנייה ועל הפיתוח של העיר כולה.

בכל הנוגע לפן זה מתעצמים במיוחד יתרונותיו של עורך דין שיש לו ניסיון בעריכתן של עסקאות נדל"ן דווקא בעיר בה הנכס דוכן, ועל כך נעמוד בהרחבה בסעיף הבא.

 

מדוע עורך דין נדל"ן בהרצליה?

כפי שכבר הזכרנו לעיל, נהוג להבחין בין הצדדים העסקיים של עסקאות נדל"ן ובין הצדדים המשפטיים שלהן, אך למעשה הפרדה זו לעולם אינה הפרדה טהורה, בעסקי מעורבב המשפטי ובמשפטי מעורבב העסקי.

מסיבה זו חשוב שבעלי המקצוע שייבחרו על מנת ללוות עסקת נדל"ן מכל זוג שהוא יהיו גם בעלי זיקה לצד העסקי או לצד המשפטי בהתאם. כך למשל, בבחירת עורך דין נדל"ן יש לבחון גם את מידת היכרותו עם הצד העסקי, ולא רק עם הצד המשפטי.

חלק משמעותי של ההיכרות עם הצד העסקי קשור במידת ההתמצאות של עורך הדין בשטח נשוא עסקת הנדל"ן שעומדת על הפרק. האם יש לו ניסיון בעסקאות דומות באותו אזור, האם יידע להצביע על ליקויים בבנייתו של הנכס, או על סכנות תכנוניות עתידיות, ועוד.

אלו חלקים קריטיים במיוחד להצלחתה של עסקת נדל"ן, ועל כן לא מומלץ להתפשר על יתרון המקומיות של עורך הדין.

 

לעורך דין נדל"ן בהרצליה פנו לעו"ד יוני לוי, עו"ד מקרקעין ונדל"ן מומחה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

המידע לעיל מהווה מידע ראשוני בלבד ואין הוא מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואין באמור לעיל בכדי להוות המלצה לנקיטת הליכים ו/או להימנעות מהם. מומלץ להיוועץ עם עו"ד המתמחה בתחום בטרם נקיטת כל פעולה. למען הסר כל ספק, האחריות לכל תוצאה בשל הסתמכות על האמור לעיל תחול על המשתמש בלבד.

עורך דין יוני לוי
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

כדי לקבל שיחת ייעוץ באפשרותך לחייג עכשיו לטלפון 077-804-1632 או להשאיר פרטים כאן בטופס ואנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.

מקצוען אמיתי. ליווה אותנו לאורך כל הדרך בזמינות מירבית ומענה איכותי ויסודי. מומלץ בחום!
Chen Weissman
Chen Weissman
20:10 15 Jun 21
יוני הוא עורך דין מצוין. פתר את הקייס שלי בנושא דיני אינטרנט בצורה מקצועית, מהירה וללא מעורבות בית משפט. הוא כתב מכתב מענה שסגר את המקרה עוד לפני שהוא התגלגל לשם, ובכך חסך לי המון כסף וכאב ראש. מומלץ בחום!
Daniel Alter
Daniel Alter
18:16 14 Jun 21
יוני עו"ד מקצועי ביותר. בודק את הדברים לפרטי פרטים ונותן מענה אדיב ושירותי ללקוח. ממליצה בחום!
Yaara Ronen
Yaara Ronen
08:40 01 Jul 20
עו"ד אנושי, מקצועי והוגן. סייע לי מיוזמתו דרך פוסט שפרסמתי בפייסבוק וזאת מבלי לבקש תשלום וללא היכרות מוקדמת.
Tomer Shamai
Tomer Shamai
07:33 01 Jul 20
ליווה אותנו ברכישת דירה והיה מקצועי וזמין לאורך כל הדרך! ממליצים בחום!
טל פורת
טל פורת
19:06 22 Jun 20
עו"ד מצוין, אמין, עצמאי, ומקצועי.מומלץ בחום.
רועי שעבין
רועי שעבין
14:20 28 May 20
עו״ד יוני לוי ייצג אותי בעסקת מקרקעין, קיבלתי שירות אדיב, רציני ואחראי, העסקה בוצעה על הצד הטוב ביותר.השירות של עו״ד יוני מומלץ בחום!!!
Ziv Hayat
Ziv Hayat
12:34 27 May 20
ממליצה בחום, מקצועי, שירותי ואדיב.עזר לי מאוד, בטוחה שאעזר בו שוב בעתיד.
מור ק
מור ק
07:46 18 May 20
מקצוען אמיתי. מכיר את העסק והכי חשוב, בנאדם שכיף לעבוד איתו.ממליץ בחום
Yuval Klein
Yuval Klein
07:25 18 May 20
חשבנו שכשמדובר בלשכור דירה זה יהיה פשוט ושנוכל לעשות זאת לבד, אבל בדיעבד אין ספק שלא היינו מצליחים לעשות זאת בלי הליווי המקצועי של יוני מתחילת הדרך. הוא עזר, ליווה ותמך, ומנע מאיתנו הוצאות כספיות מיותרות. לא עושים יותר אף עסקת נדל״ן בלעדיו. ממליצים בחום! ד״ר אנה גלוחוב
מישל דיאצ'וק
מישל דיאצ'וק
14:28 13 May 20
עורך דין מקצוען והגון. מומלץ בחום!
מורן סבן
מורן סבן
08:50 30 Apr 20
יוני עורך דין בחסד עליון. חילץ אותי ממצב מאוד בעייתי שעורך דין לפניו לא כל כך הצליח.כבר מהפגישה הראשונה הייתה לי התחושה שניצב מולי בן אדם לפני הכל ולא פחות חשוב, אדם נבון שמכיר את רזי המקצוע ולא חושש לנקוטממליץ על שירותיו של יוני בחום רב ומניסיון
zoriel haviv
zoriel haviv
16:43 16 Apr 20
ממליצה בלב שלם ובשמחה רבה. מקצועי, אדיב, אמין, מדוייק.
Liat Levanon
Liat Levanon
09:21 13 Apr 20
מקצועי, מסור, מהיר והגון. עורך דין מומלץ בחום!
חן בוסקילה
חן בוסקילה
11:37 07 Mar 20
עו״ד מקצועי וקפדן שיורד לפרטים הקטנים ממולץ!
nir keidar
nir keidar
20:03 26 Feb 20
עו"ד יוני לוי העניק לנו שירות מקצועי ומהיר. מומלץ מאוד!
מאיר אטיאב
מאיר אטיאב
14:01 21 Feb 20
עו"ד מקצועי, אכפתי, ויסודי. מומלץ בחום!
Dudi Atias
Dudi Atias
13:55 21 Feb 20
ממליץ בחום!!יוני הוא עו"ד חרוץ, מקצועי, וישר- שילוב נדיר במחוזותינו.מסוג עורכי הדין היסודיים שאפשר לסמוך עליהם בעיניים עצומות בידיעה שהם ישיגו את התוצאה הטובה ביותר עבור הלקוח.
Ariel Jean
Ariel Jean
17:45 11 Feb 20
ייעוץ משפטי מצוין, מקצועי ואדיב.תותח בתחומו!
ori kam
ori kam
19:01 29 Jan 20
עו"ד לוי ברמה אחרת שמתבטאת במקצועיות ויושרה שאין שניים להם. יוני בעל לב זהב שמחפש תמיד את טובתו של הלקוח ,ולכן אני ממליץ עליו בחום.
Gil Ganel
Gil Ganel
05:21 29 Jan 20
שירות אמין, יסודי ומקצועי! ממליץ בחום
Tamir Sagi
Tamir Sagi
19:33 28 Jan 20
עו״ד מצויין, מומלץ בחום. יסודי, מקצועי ומאוד שירותי.
Gal Rotem
Gal Rotem
15:23 28 Jan 20
מענה מהיר ומקצועי לכל שאלהמומלץ בחום
עמית לוי
עמית לוי
10:18 25 Jan 20
עו"ד מקצועי, מהיר, יסודי ונחמד מאוד. מומלץ!
Marin Levy
Marin Levy
13:20 08 Jan 20
מידע נוסף
לשיחת ייעוץ עם עורך דין
ללא עלות וללא התחייבות
חייגו עכשיו!
דילוג לתוכן