עורך דין נדל"ן בפתח תקווה

תוכן עניינים

עסקת נדל"ן מוצלחת אינה מתחילה בשלב החתימה על החוזה ואפילו לא בשלב המשא ומתן, אלא בשלב הבדיקות המקדימות. בשלב זה הליווי המשפטי הוא קריטי במיוחד, שכן נחוץ ידע רחב בדיני הקניין על מנת לערכן כראוי. במאמר זה נפרוס כמה מהבדיקות שיש לערוך, על מנת להציג את תפקידו של עורך דין נדל"ן בכלל, ושל עורך דין נדל"ן בפתח תקווה בפרט.

 

עורך דין נדל"ן בפתח תקווה – מידע שימושי

בדיקה ראשונה: מצב הזכויות של המוצג כבעלים בנכס

הבדיקה הראשונה, שהיא אולי גם הפשוטה ביותר והבסיסית ביותר, היא בדיקת מצב הזכויות של זה המציג עצמו כבעלי הנכס. על אף שמדובר בבדיקה פשוטה שמתחייבת מצד השכל הישר, אנשים רבים אינם שמים ליבם אליה, ונוטים לקבל כמובן מאליו את הצהרתו של המוכר.

הקבלה הזאת היא מובנית כאשר מדובר בנכס מטלטלין, שבדיקה מדוקדקת האם מי שמציג את עצמו כבעליו הוא אכן בעליו תעלה פעמים רבות יותר מהנכס עצמו, אך בנדל"ן אין לכך שום הצדקה, במיוחד לאור העובדה שקיימת מערכת שלמה בשביל זה – לשכת הטאבו.

 

בדיקה שנייה: זכויותיהם של אחרים בנכס

הבדיקה השנייה היא כבר בדיקה אינטואיטיבית פחות, ומי שאינו בקיא בדיני הקניין כנראה יתקשה לחשוב עליה לבדו. למעשה גם אם האדם שמציג את עצמו כבעל הנכס הוא בעל הנכס האמיתי כפי שנרשם בטאבו, עדיין יכולות להיות בנכס זכויות קנייניות של אדם אחר שישפיעו על העסקה המתרקמת.

נביא להלן את הדוגמאות העיקריות למצב זה:

 

דוגמה ראשונה: זיקת הנאה

הדוגמה הראשונה עוסקת בזיקת הנאה. זיקת הנאה היא מצב בו ניתן לאדם אחר זכות מסוימת במקרקעין נשוא העסקה. זיקת ההנאה יכולה להעניק לאותו אדם זכות שימוש מסוימת במקרקעין, למשל לצורך מעבר למקרקעין הסמוכים שלו, ויכולה גם למנוע שימוש מסוים במקרקעין עליהם נרשמה הזיקה.

זיקת הנאה אינה תמיד רשומה בלשכת הטאבו, דבר המקשה עוד יותר על חשיפת קיומה. עם זאת, מדובר בבדיקה חשובה מאוד שכן היא יכולה בקלות להשפיע על כדאיותה של העסקה.

 

דוגמה שנייה: זכות קדימה

הדוגמה השנייה עוסקת בזכות הקדימה. זכות הקדימה היא הזכות של אדם אחר, שאינו בעלי הנדל"ן נשוא העסקה, לקבל ראשון הצעה לקנות את הנדל"ן המדובר במחיר השוק. רק אם אותו אדם בעל זכות קדימה מסרב ניתן להציע את הנדל"ן גם לגורם שלישי.

זכות קדימה יכולה שתהיה מכוח הסכם, ואז היא תהיה גם רשומה בטאבו, ויכולה שתהיה מכוח חוק. כך למשל מעניק החוק זכות קדימה ליורשים במקרים מסוימים או לבני זוג במקרה שמדובר בדירת מגוריהם.

שאלת קיומה או אי קיומה של זכות קדימה היא קריטית במיוחד שכן מכירה שתעשה ללא כיבודה של זכות הקדימה תהיה לא תקפה.

 

דוגמה שלישית: הערת אזהרה

הדוגמה השלישית היא רישומה של הערת אזהרה על נכס. הערת אזהרה על נכס נרשמת בהסכמתו של הבעלים, בדרך כלל במהלך הליך מכירה כזה או אחר כאמצעי להגנה על זכויותיו של הקונה עד להשלמתה של העסקה על ידי רישום.

הערת אזהרה אינה זכות קניינית, ולכן ניתן עקרונית לבצע רישום גם כשקיימת הערה כזו, אך בפועל פקידי לשכת המקרקעין בישראל אינם עושים זאת.

מכיוון שכך יש לבדוק האם רשומות הערות אזהרה על הנכס ועל שם מי הן רשומות. לאחר הבירור הזה יש לפנות לבעלי הערות האזהרה ולפתוח איתם במשא ומתן במטרה שיסירו את ההערות.

 

בדיקה שלישית: מצב תכנוני

בדיקה נוספת שחשוב לעשות לפני רכישתו של נכס היא בדיקת מצבו התכנוני. במסגרת בדיקה זו יש לוודא שהנכס קיבל אישורי בנייה כחוק, ושאם בוצעו בו שיפוצים או תיקונים – גם הם קיבלו אישור קנייה כחוק.

אי קיומה של בדיקה זו באופן מדוקדק עלולה להשאיר את הקונה כשבידיו נכס בלתי חוקי או כזה שמוטל עליו היטל השבחה משמעותי.

במסגרת בדיקת המצב התכנוני רצוי לבדוק גם את זכויות הבנייה הקיימות בנכס ואת התוכניות העתידיות לחלקה ולאזור כולו. הבנת מצבו התכנוני של הנכס לאשורו חשובה לצורך חישוב כדאיותה של העסקה.

 

עורך דין מקרקעין בפתח תקווה

ניתן אם כן לראות כי לעורך דין מקרקעין תפקיד חשוב כבר בתחילת הגישושים לעברה של עסקת נדל"ן. תפקיד זה ייעשה על הצד הטוב ביותר כאשר לעורך הדין יש היכרות עם האזור של הנדל"ן נשוא העסקה, סביבתו והרשויות המקומיות השונות.

כאשר מדובר על נדל"ן בפתח תקווה למשל, עורך דין שאין לו ניסיון בעבודה קודמת בעיר יתקשה יותר להתנהל מול רשויות המקרקעין, וועדות התכנון והבנייה, העירייה ועוד. במצב העניינים הנוכחי במדינת ישראל, שבו קשה להגיד שחסרים עורכי דין, לא כדאי להתפשר על יתרון המקומיות.

 

מחפשים עורך דין בפתח תקווה? פנו לעו"ד יוני לוי, עורך דין מקרקעין ונדל"ן מומחה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

המידע לעיל מהווה מידע ראשוני בלבד ואין הוא מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואין באמור לעיל בכדי להוות המלצה לנקיטת הליכים ו/או להימנעות מהם. מומלץ להיוועץ עם עו"ד המתמחה בתחום בטרם נקיטת כל פעולה. למען הסר כל ספק, האחריות לכל תוצאה בשל הסתמכות על האמור לעיל תחול על המשתמש בלבד.

עורך דין יוני לוי
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

כדי לקבל שיחת ייעוץ באפשרותך לחייג עכשיו לטלפון 077-804-1632 או להשאיר פרטים כאן בטופס ואנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.

מקצוען אמיתי. ליווה אותנו לאורך כל הדרך בזמינות מירבית ומענה איכותי ויסודי. מומלץ בחום!
Chen Weissman
Chen Weissman
20:10 15 Jun 21
יוני הוא עורך דין מצוין. פתר את הקייס שלי בנושא דיני אינטרנט בצורה מקצועית, מהירה וללא מעורבות בית משפט. הוא כתב מכתב מענה שסגר את המקרה עוד לפני שהוא התגלגל לשם, ובכך חסך לי המון כסף וכאב ראש. מומלץ בחום!
Daniel Alter
Daniel Alter
18:16 14 Jun 21
יוני עו"ד מקצועי ביותר. בודק את הדברים לפרטי פרטים ונותן מענה אדיב ושירותי ללקוח. ממליצה בחום!
Yaara Ronen
Yaara Ronen
08:40 01 Jul 20
עו"ד אנושי, מקצועי והוגן. סייע לי מיוזמתו דרך פוסט שפרסמתי בפייסבוק וזאת מבלי לבקש תשלום וללא היכרות מוקדמת.
Tomer Shamai
Tomer Shamai
07:33 01 Jul 20
ליווה אותנו ברכישת דירה והיה מקצועי וזמין לאורך כל הדרך! ממליצים בחום!
טל פורת
טל פורת
19:06 22 Jun 20
עו"ד מצוין, אמין, עצמאי, ומקצועי.מומלץ בחום.
רועי שעבין
רועי שעבין
14:20 28 May 20
עו״ד יוני לוי ייצג אותי בעסקת מקרקעין, קיבלתי שירות אדיב, רציני ואחראי, העסקה בוצעה על הצד הטוב ביותר.השירות של עו״ד יוני מומלץ בחום!!!
Ziv Hayat
Ziv Hayat
12:34 27 May 20
ממליצה בחום, מקצועי, שירותי ואדיב.עזר לי מאוד, בטוחה שאעזר בו שוב בעתיד.
מור ק
מור ק
07:46 18 May 20
מקצוען אמיתי. מכיר את העסק והכי חשוב, בנאדם שכיף לעבוד איתו.ממליץ בחום
Yuval Klein
Yuval Klein
07:25 18 May 20
חשבנו שכשמדובר בלשכור דירה זה יהיה פשוט ושנוכל לעשות זאת לבד, אבל בדיעבד אין ספק שלא היינו מצליחים לעשות זאת בלי הליווי המקצועי של יוני מתחילת הדרך. הוא עזר, ליווה ותמך, ומנע מאיתנו הוצאות כספיות מיותרות. לא עושים יותר אף עסקת נדל״ן בלעדיו. ממליצים בחום! ד״ר אנה גלוחוב
מישל דיאצ'וק
מישל דיאצ'וק
14:28 13 May 20
עורך דין מקצוען והגון. מומלץ בחום!
מורן סבן
מורן סבן
08:50 30 Apr 20
יוני עורך דין בחסד עליון. חילץ אותי ממצב מאוד בעייתי שעורך דין לפניו לא כל כך הצליח.כבר מהפגישה הראשונה הייתה לי התחושה שניצב מולי בן אדם לפני הכל ולא פחות חשוב, אדם נבון שמכיר את רזי המקצוע ולא חושש לנקוטממליץ על שירותיו של יוני בחום רב ומניסיון
zoriel haviv
zoriel haviv
16:43 16 Apr 20
ממליצה בלב שלם ובשמחה רבה. מקצועי, אדיב, אמין, מדוייק.
Liat Levanon
Liat Levanon
09:21 13 Apr 20
מקצועי, מסור, מהיר והגון. עורך דין מומלץ בחום!
חן בוסקילה
חן בוסקילה
11:37 07 Mar 20
עו״ד מקצועי וקפדן שיורד לפרטים הקטנים ממולץ!
nir keidar
nir keidar
20:03 26 Feb 20
עו"ד יוני לוי העניק לנו שירות מקצועי ומהיר. מומלץ מאוד!
מאיר אטיאב
מאיר אטיאב
14:01 21 Feb 20
עו"ד מקצועי, אכפתי, ויסודי. מומלץ בחום!
Dudi Atias
Dudi Atias
13:55 21 Feb 20
ממליץ בחום!!יוני הוא עו"ד חרוץ, מקצועי, וישר- שילוב נדיר במחוזותינו.מסוג עורכי הדין היסודיים שאפשר לסמוך עליהם בעיניים עצומות בידיעה שהם ישיגו את התוצאה הטובה ביותר עבור הלקוח.
Ariel Jean
Ariel Jean
17:45 11 Feb 20
ייעוץ משפטי מצוין, מקצועי ואדיב.תותח בתחומו!
ori kam
ori kam
19:01 29 Jan 20
עו"ד לוי ברמה אחרת שמתבטאת במקצועיות ויושרה שאין שניים להם. יוני בעל לב זהב שמחפש תמיד את טובתו של הלקוח ,ולכן אני ממליץ עליו בחום.
Gil Ganel
Gil Ganel
05:21 29 Jan 20
שירות אמין, יסודי ומקצועי! ממליץ בחום
Tamir Sagi
Tamir Sagi
19:33 28 Jan 20
עו״ד מצויין, מומלץ בחום. יסודי, מקצועי ומאוד שירותי.
Gal Rotem
Gal Rotem
15:23 28 Jan 20
מענה מהיר ומקצועי לכל שאלהמומלץ בחום
עמית לוי
עמית לוי
10:18 25 Jan 20
עו"ד מקצועי, מהיר, יסודי ונחמד מאוד. מומלץ!
Marin Levy
Marin Levy
13:20 08 Jan 20
מידע נוסף
לשיחת ייעוץ עם עורך דין
ללא עלות וללא התחייבות
חייגו עכשיו!
דילוג לתוכן