רכישת דירה מקבלן

תוכן עניינים

רכישת דירה מקבלן

רכישת דירה הינה העסקה הגדולה ביותר בחייו של אדם. הדבר נכון אף יותר, כאשר מדובר בזוגות צעירים שרכישת דירה מקבלן מהווה את עסקת הנדל”ן הראשונה בחייהם.

רכישת דירה מקבלן נעשית, לרוב, כאשר “דירה על הנייר” (כלומר, הדירה עוד לא בנויה) הגוררת עמה סיכון גבוה יותר מאשר רכשת דירה “יד שניה”. ולכן, הדבר מצריך ליווי מקצועי של עורך דין מומחה בתחום.

עו”ד יוני לוי מלווה את הלקוח באופן אישי וצמוד, החל מן השלב המקדמי של המשא-ומתן הראשוני, ביצוע של כל הבדיקות המקדמיות הדרושות בקשר עם הנכס והעסקה בכללותה, ניהול משא ומתן מהיר ואפקטיבי, עריכת חוזה המכר, מעמד החתימה, דיווחים לרשויות המס, מסירת החזקה בנכס, ועד השלב הסופי של רישום הנכס בטאבו על שם הקונה וסיומה המוצלח של העסקה.

לעולם יש לזכור – הרוכשים אמנם נדרשים לשלם לעורך הדין של הקבלן שכר טרחה, אך שכר הטרחה המשולם לעורך דין של הקבלן נועד לביצוע פעולות רישום הזכויות בדירה על שם הרוכשים.

עורך הדין של הקבלן אינו מייצג את הרוכשים אלא את האינטרסים של הקבלן בלבד. הסכמים אלה אינם מאוזנים, נוטים מאוד לטובת הקבלנים ולעתים כוללים סעיפים שאינם סבירים עבור הקונה ועלולים לפגוע בו. חשוב מאוד להבין את ההסכם וגם לדעת שניתן לערוך בחוזה שינויים. החוזה ככזה שנוטה באופן ברור לטובת הקבלן, מגלגל את האחריות לכתפי הרוכשים, שללא ייצוג משפטי, למעשה לוקחים על עצמם את האחריות והסיכון שמוטלים על הקבלן ו/או מי מטעמו..

באתר המשפטי של עו”ד יוני לוי תוכלו למצוא מקורות מידע אשר יסייעו בידכם ובידי אנשי המקצוע מטעמכם לצלוח את ביצוע הרכישה בהצלחה ובמהירות.

מאמרים ופרסומים אחרונים מאת עו”ד יוני לוי בנושאי רכישת דירה מקבלן:

  1. המדריך השלם לרכישת דירה מקבלן – תשובות לכל השאלות
  2. האם לטופס בקשת רכישה [מסמך ‘זיכרון דברים’] יש תוקף משפטי מחייב?
  3. רכישת דירה מקבלן – בדיקת זהות הקבלן המבצע
  4. האם הסכם לרכישת דירה מקבלן תקף גם אם לא התקיים תנאי מתלה במועד?
  5. מהו מדד תשומות הבנייה? ומה המשמעות של הצמדת התשלומים למדד בעת רכישת דירה מקבלן?
  6. 4 דגשים לרכישת דירה מקבלן ללא היתר בנייה
  7. רכישת דירה מקבלן / שטח הדירה / מהו שטח הדירה “נטו” שמוכר הקבלן?
  8. רכישת דירה מקבלן / סעיף 6 לחוק המכר דירות / הוצאת חלק מהרכוש המשותף על ידי הקבלן / שינוי או ביטול הוראה מהוראות התקנון המצוי
  9. רכישת דירה מקבלן: האם המחיר המוצג במודעה, הוא מחיר הדירה הסופי?
  10. רכישת דירה מקבלן: האם המחיר המוצג במודעה, הוא מחיר הדירה הסופי?
מעוניינים להתייעץ עם עו"ד יוני לוי? מלאו טופס עכשיו!
דילוג לתוכן