המדריך המלא – איך לבחור עורך דין נדלן

להשארת פרטים לשיחת ייעוץ:

בחירה נכונה בעורך דין נדל"ן יכולה לחסוך לרוכשי ומוכרי דירות הרבה כסף, זמן וטרחה, כמו גם להגן עליהם מבחינה משפטית בעסקה ולאחריה. אולם למרבה הצער, מציאת עו"ד נדל"ן אמין ומיומן, אינה עניין של מה בכך עבור מרבית האנשים בישראל. לכן החלטנו לערוך עבורכם כאן את המדריך המלא – איך לבחור עורך דין נדלן.

 

תפקידו של עורך דין נדלן

מטבע הדברים, מרבית האנשים לא רוצים, יודעים או יכולים להתמודד עם הטפסים הרבים והפעולות הרבות שיש לבצע עם מכירה או קנייה של נכס מקרקעין, ולכן ישנם עורכי דין עם התמחות משפטית רלוונטית, שיכולים לסייע בכך. כחלק מהליווי המשפטי שמספק עורך דין נדלן, תפקידו הוא לסייע ללקוח להשיג את העסקה הטובה ביותר, ולקצר עבורו תהליכים בירוקרטיים. 

עו"ד נדל"ן טוב חוסך למיוצגיו זמן יקר, מספק להם הגנה משפטית בעסקה ובמקרים לא מעטים – גם מסייע להפחית בהוצאות המיסוי הכרוכות בעסקה.  בסיכומו של דבר, סיוע מעורך דין נדל"ן מיומן מהווה משאב רב ערך עבור מרבית האנשים. עורך דין מקרקעין טוב ומנוסה ששותף לאינטרסים שלכם יכול להתגלות כנכס משמעותי בעת שאתם עומדים לקראת עסקת נדל"ן חשובה.

באיזה שלבים עו"ד נדל"ן ילווה אותנו?

ישנם כמה צמתים עיקריים שבהם ליווי משפטי מעו"ד נדל"ן, הוא חיוני להצלחת עסקת מכירה או רכישה של מקרקעין, והם כדלקמן:

  1. שלב ההחלטה על המכירה של הנכס – הוצאת נסח טאבו
  2. שלב גיבוש המחיר המבוקש
  3. התמודדות עם הצעות מכירה וקנייה של הנכס
  4. משא ומתן
  5. ההחלטה על מכירה/קנייה של נכס
  6. בירוקרטיה בעת ביצוע המכירה
  7. העברת הנכס לקונה/מוכר

חשוב לציין שהעבודה עם עורך דין נדל"ן צריכה להתחיל בשלב מוקדם, לעיתים עוד בשלב ההחלטה על המכירה של הנכס. יש הרבה דברים שצריך לעשות לפני ובזמן המכירה, ואפילו אחריה, כך שליווי של איש מקצוע מההתחלה ועד הסוף הוא קריטי.

מה המחיר של עורך דין נדלן?

אם אתם שואלים את עצמכם מה המחיר של עורך דין נדלן, כדאי לחשוב על התמונה הגדולה. מחיר עו"ד נדל"ן אינו מסתכם בסכום זניח אמנם, אך ביחס לעלות העסקה הכוללת והתמורה המתקבלת מליווי משפטי מקצועי במסגרתה, זוהי השקעה כדאית. עורך דין מקרקעין מנוסה מחזיר את ההשקעה בו במהרה – בין אם בהוזלת מחיר הקנייה או העלאת מחיר המכירה, בין אם בביצוע תכנון מס החוסך ללקוח במיסי מקרקעין ובין אם בהתעסקות בירוקרטית שחוסכת ללקוחותיו זמן רב ועמידה בתורים. השקעה בעורך דין טוב היא כמו השקעה בנכס מניב, וכמעט תמיד מתבררת ככדאית ומשתלמת.

ייצוג הקונה על ידי עורך דין לענייני נדל"ן

להעברת בעלות על נכס יש שני צדדים: הקונה והמוכר, ושניהם יכולים לבחור עו"ד שייצג אותם. ייצוג הקונה על ידי עורך דין נדל"ן יביא הרבה ערך, שכן הקונה מעוניין להוריד את מחיר הנכס ואת העלויות הנלוות לעסקה. הקונה יוכל ליהנות מסיוע במשא ומתן, בהצבת הדרישות הנכונות למוכר, בחיסכון בבירוקרטיה, בזמן ועוד. בנוסף, עורך דין נדל"ן המייצג את הקונה, יכול לסייע לו גם בקניית בית חדש מקבלן, או בקניית שטח, שכן לא מדובר במוכר קונבנציונאלי, ויש צורך בהיערכות מחודשת לקראת התמודדות עם קונה מאורגן, עם צוות משפטי מאחוריו. יש קושי רב בקנייה של דירה, ולא מומלץ להתמודד עמו לבד, כשניתן להיעזר בשירותיו של עו"ד נדלן שיסייע להבטיח שמדובר בעסקה משתלמת.

ייצוג המוכר בידי עו"ד נדל"ן

מהצד השני של המתרס עומד המוכר. האינטרס של המוכרים הוא להעלות את מחיר המכירה ולקבל את הסכום המקסימלי בהתאם לעסקאות דומות אחרות. היתרון הראשוני נמצא בצד המוכר, שכן מחירי הדירות עלו פלאים בשנים האחרונות. ייצוג המוכר בידי עו"ד נדל"ן מביא איתו הרבה ערך, שכן סיוע מקצועי במשא ומתן עם הקונים מאפשר להעלות את מחיר המכירה במקרים רבים. בנוסף, כשנכנסים לתהליך המכירה של הדירה, יש צורך לטפל בעניינים בירוקרטיים, דוגמת נסח טאבו, חישוב מס שבח, תיקון ליקויי בנייה ועוד. עם עו"ד שמכוון אתכם, מכירת הדירה תהיה חלקה עם אפשרות למקסום הסכום שתקבלו תמורתה.

תכנון חוזה מכירה / קנייה בעזרת עורך דין מקרקעין

העברת זכויות בנכסי מקרקעין כרוכה תמיד בעריכת חוזים מורכבים. חברות הקבלן מרכיבות חוזים של עשרות עמודים כדי להבטיח את כדאיות העסקה מבחינתן, וגם בשוק הפרטי, יש לכך משמעות גדולה. תכנון חוזה מכירה / קנייה בעזרת עורך דין מקרקעין יהפוך את החיים שלכם להרבה יותר קלים. עם עו"ד מקרקעין לצידכם תוכלו להבטיח את הזכויות והאינטרסים שלכם בעסקה – בין אם אתם בצד המוכר או בצד הרוכש. לכן חשוב לבחור בעו"ד נדלן מעולה, שידע להתאים את נוסח החוזה כך שיתמוך במימוש מיטבי של זכויותיכם ויצמצם את הסיכון שלכם בעסקה למינימום האפשרי.

לסיכום: מדוע כדאי לעבוד עם עו"ד מקרקעין איכותי?

עו"ד מקרקעין הוא נכס אמיתי ללקוחותיו ולבטח אם הוא יודע כיצד למקסם את שווי עסקת הנדל"ן עבורם. לעורך דין נדלן תפקידים רבים ובהם בדיקת ערך הנכס, בחינת מצבו הרישומי והתכנוני בדיקה של כדאיות העסקה ללקוח, תכנון מס בעסקה וכן הלאה. בעסקאות כאלו אמנם קל מאוד להפסיד כספים אם לא פועלים בזהירות. אולם עו"ד נדל"ן טוב לצידכם יכול לא רק להחזיר את ההשקעה שלכם, אלא גם לסייע לכם להרוויח מהעסקה. 

לסיוע משפטי איכותי מעו"ד נדל"ן יוני לוי – מלאו את פרטיכם בטופס.

המדריך המלא - איך לבחור עורך דין נדלן
המדריך המלא – איך לבחור עורך דין נדלן

המידע לעיל מהווה מידע ראשוני בלבד ואין הוא מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואין באמור לעיל בכדי להוות המלצה לנקיטת הליכים ו/או להימנעות מהם. מומלץ להיוועץ עם עו"ד המתמחה בתחום בטרם נקיטת כל פעולה. למען הסר כל ספק, האחריות לכל תוצאה בשל הסתמכות על האמור לעיל תחול על המשתמש בלבד.

משרדנו בתקשורת

Picture of עו"ד יוני לוי
עו"ד יוני לוי

עורך דין מקרקעין, המלווה פרויקטים של נדל"ן בארץ ובחו"ל כבר מעל 10 שנים. אני חי, נושם ואוהב את עולם הנדל"ן ושמח להעניק מהידע והניסיון המקצועי שלי ללקוחותיי. אני מאמין שלכל אחד מגיע עתיד כלכלי טוב ויציב, ואני כאן ללוות אתכם בפשטות, בתהליכים מורכבים בעולם הנדל"ן.

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 60 ביקורות
×
js_loader