מכירת דירות בהרצליה

להשארת פרטים לשיחת ייעוץ:

מכירת דירות בהרצליה מצריכה בדיקה מעמיקה של הרווח מהעסקה בהתחשב בהוצאות המיסוי העתידיות וגם קביעה של מנגנוני הגנה לשמירה מלאה על זכויות המוכר בביצוע העסקה. את כל אלו לצד שורה של פעולות נוספות מבצע עורך דין מקרקעין מנוסה ומקצועי, שילווה את תהליך המכירה שלכם עד לחתימה על חוזה המכר וקבלת תשלום עבור הדירה.

 

מכירת דירה בהרצליה

קצב הגידול של אוכלוסיית הרצליה מרשים ביותר ועומד על יותר מ-2% בכל שנה! זהו נתון שאמור לבשר לכם טובות לגבי כמות הרוכשים הפוטנציאליים שבוודאי יתעניינו בדירתכם הנמכרת אך גם מעורר לעתים תהייה לגבי הרצון שלכם למכור. הרי הרצליה מספקת איכות חיים נוחה ושופעת יתרונות לכל החיים בה ולראיה, רוב המשתקעים בעיר נשארים בה כל חייהם.

בפועל, מכירת הדירות בהרצליה מתרחשת מכמה סיבות אפשריות. לעתים מדובר בדירה של תושב וותיק שבניו ירשו, או באזרח וותיק שמעוניין להמשיך את חייו במיקום שקט מחוץ לעיר. לפעמים המכירה מתרחשת בעקבות מיצוי של החיים בהרצליה או רילוקיישן שמייתר את הבעלות על הנכס, מצב כלכלי קשה שמאלץ את בעל הדירה למכור ועוד.

 

מכירת דירות בהרצליה – חשיבות הליווי המקצועי

מתווך, עורך דין, יועץ משכנתאות ויועץ מס הם רק חלק מהגורמים המקצועיים שאמורים להיות שותפים לתהליך הרכישה, כך שהמוכר ייערך בצורה נכונה לעסקה וימנע ממצבים שיגרמו לו לפספס פרטים בעלי משמעות כלכלית אדירה וחיונית.

המתווך הוא הגורם הראשוני בתהליך החיפושים – זה ששומע מכם מהם הצרכים החשובים לכם במהלך המכירה ומתרגם אותם לכדי מאגרי חיפוש קונים ומציאת הקונה המתאים ביותר עבור הנכס שלכם. כאשר נמצא הקונה המתאים שמוכן להתקדם הלאה לתהליך הרכישה, ייכנס לתמונה עורך הדין שינסח בין הצדדים הסכם מכר, המביע את תובנות המו"מ שניהלו הצדדים לכדי חוזה מחייב.

כמובן שלפני הוצאת הדירה למכירה, חשוב לבצע תכנון מס שימנע מכם לשלם מיסוי גבוה ביותר על קבלת כספי המכירה וכן היערכות פיננסית טובה שתאפשר לכם להשתמש בכספי המכירה (או לבצע גרירת משכנתא למשל) לקניית דירה אחרת.

 

מכירת דירה יד 2 בהרצליה בעזרת עו"ד

שלב הבדיקות המקדמיות הוא שלב קפדני, שכן מעורבת בו אינפורמציה רבה שתקבע את שווי הנכס ולעתים את כדאיות מכירתו. שווי הנכס הוא זה שמאפשר לקונים הרלוונטיים להתעניין בעסקה ולאפיין מצידם את כדאיות הרכישה – האם מדובר בנכס משתלם ונטול בעיות (אין הערות אזהרה או חריגות בנייה למשל) ושתואם את מה שחיפשו?

את הערכת שווי הנכס יכולים לספק גם מתווך או שמאי, אך עורך הדין הוא הגורם היחידי מבין השלושה שמסוגל להעריך כראוי גם את תחשיב המיסוי העתידי מתוך ידיעה ובקיאות בחוק ובפסיקה.

במסגרת שלב הבדיקות מתבצעת כאמור בדיקה מול הרשויות והטאבו ותמנע בעיות שיצוצו בשלב מתקדם יותר. את הבדיקה יכולים גם הפעם לבצע מתווכים או שמאים שונים, אם כי הם לא יוכלו לספק הנחיות משפטיות לבעלי נכס שיש לו בעיה מבחינה תכנונית או ברמת הבעלות.

 

תכנון חבויות ותשלומי המס

כל מכירת דירה מלווה גם בחבויות מס, שאותן צריך לכלול מלכתחילה בתוך הרווחים שיתקבלו מהנכס וכחלק מההוצאות שנלוות למכירה. המס המשמעותי ביותר שהמוכרים נדרשים לשלם הוא מס שבח – מס המוטל על השבחה שנוצרה ממכירת מקרקעין, המחושב מתוך ההפרש שהתקיים בין שוויו של הנכס במועד הרכישה לבין מחיר המכירה שהיה לו בפועל.

למס זה מצטרפות עוד שורה של עלויות אפשריות, מרביתן לרשויות המקומיות כמו היטל השבחה ואגרות מסוימות כמו אגרת ביוב ומים, מדרכה, פיתוח ועוד.

כדי להיערך נכון לאור כל ההוצאות לאחר המכירה, חשוב להיפגש מבעוד מועד עם עורך הדין ולבחון את העלויות הצפויות למכירה וגובה המיסים. עורך הדין יכול גם לאתר מספר זכויות שעומדות לרשותו של המוכר ויחסכו לו בפועל עשרות ואף מאות אלפי שקלים מסכום המכירה שקיבל. הוא יוכל לספק למוכר זוויות חשיבה נוספות לגבי הסכום הכספי ולענות על שאלות רבות בנושא מבחינה חוקית.

 

ליווי וניהול משא ומתן לטובת הסכם המכר

עורך הדין אמור להגן על זכויות ואינטרסים מטעם לקוחותיו ולכן תפקודו ומקצועיותו הם קריטיים בשלב ההכנה והמו"מ על חוזה המכר. עורך הדין נדרש גם למספר פעולות מקבילות בשלב שבו קונה מתחיל להעביר את שלבי התשלום הראשונים לטובת הדירה: על עורך הדין ליצור הערת אזהרה בטאבו שלפיה הוא לא יוכל לסגת מההסכם אחרי חתימה.

כך אם הכל פועל כשורה, עורך הדין יוכל למחוק את הערת האזהרה גם אחרי שיועברו הזכויות בנכס וזאת על סמך ייפוי כוח שקיבל מהמוכר בדיוק לטובת התרחיש הזה.

גם כאשר המוכר עדיין מחויב למשכנתא שכעת יש להחזיר או לנהל בדרך אחרת, ניתן להתייעץ עם עורך הדין ולתת לו לעבור על מסמכים והתחייבויות.

בנוסף, יש מקרים רבים שבהם המכירה מתרחשת במקביל לקניית דירה חדשה ולכן דרושה היערכות כפולה, הכוללת ליווי מתמשך מטעם עורך הדין הן לגבי המכירה והן לגבי קניית דירה חדשה במקביל.

 

כיצד לבחור עו"ד מכירת דירות בעיר?

רבים מאמינים ובטעות שיוכלו לוותר על הסיוע המשפטי של עורך הדין ובכך לחסוך את שכר הטרחה. בפועל מדובר בטעות שחושפת את המוכר לסיכונים רבים, שכן עורך הדין הוא הדרך היחידה להפחית את תשלומי המס, לזהות בעיות ומכשולים בעסקה שעלולות לגרום לנזק כלכלי אדיר ולתמרן כראוי כאשר כספי המכירה אמורים לשמש לרכישת דירה חדשה.

ולכן צריך להסתכל על הסיוע המשפטי כהשקעה מניבה ולא כהוצאה. בחרו בגורם מנוסה ומקצועי שמתמחה במכירת דירות ומכיר את השוק המקומי. עורך הדין אמור לספק לכם שקט נפשי וביטחון בעסקה, תוך כדי מקסום של הרווחים המתקבלים ממנה.

 

מכירת דירה חדשה בהרצליה בעזרת עו"ד

כל מכירת דירה היא עסקה כלכלית חשובה ועתירת השלכות ולכן עליה להתבצע בכובד ראש ובכלים מקצועיים, שרק מי שמבצע פעולות שכאלו על בסיס יומי יודע כיצד לנצל היטב. רצוי לתאם פגישת ייעוץ ראשונית עם עורך הדין לבדיקת התאמתו למטרותיכם ולא להתפשר בנושא.

מכירת דירות בהרצליה
מכירת דירות בהרצליה

המידע לעיל מהווה מידע ראשוני בלבד ואין הוא מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואין באמור לעיל בכדי להוות המלצה לנקיטת הליכים ו/או להימנעות מהם. מומלץ להיוועץ עם עו"ד המתמחה בתחום בטרם נקיטת כל פעולה. למען הסר כל ספק, האחריות לכל תוצאה בשל הסתמכות על האמור לעיל תחול על המשתמש בלבד.

משרדנו בתקשורת

Picture of עו"ד יוני לוי
עו"ד יוני לוי

עורך דין מקרקעין, המלווה פרויקטים של נדל"ן בארץ ובחו"ל כבר מעל 10 שנים. אני חי, נושם ואוהב את עולם הנדל"ן ושמח להעניק מהידע והניסיון המקצועי שלי ללקוחותיי. אני מאמין שלכל אחד מגיע עתיד כלכלי טוב ויציב, ואני כאן ללוות אתכם בפשטות, בתהליכים מורכבים בעולם הנדל"ן.

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 60 ביקורות
×
js_loader