עורך דין מקרקעין בראשון לציון

תוכן עניינים

כמעט כל אדם בוגר במדינת ישראל ימצא את עצמו יום אחד במצב בו הוא זקוק לשירותיו של עורך דין מקרקעין, ובכל זאת רבים הם האנשים שאינם יודעים כיצד לבחור את עורך הדין. אנחנו כאן כדי לעשות לכם לסדר ולסביר לכם, בין השאר, מדוע למקרקעין בראשון לציון כדאי לבחור עורך דין מקרקעין בראשון לציון.

 

איך בוחרים עורך דין מקרקעין?

עניינים משפטיים הקשורים במקרקעין הם תמיד מורכבים, זאת לאו דווקא בגלל מורכבותם המשפטית של הדינים כמו הערך הכלכלי הגדול שיש למקרקעין עצמם. ערך זה נושא עימו באופן טבעי סיכון גדול, שכן טעות במצב המשפטי עלולה לגרום לאובדן דבר בעל ערך רב – המקרקעין עצמם.

זאת הסיבה העיקרית לכך שאין להקל ראש בבחירה של עורך דין מקרקעין, גם כאשר נראה שהעניין המשפטי העומד לפניכם הוא אינו סבוך במיוחד.

על מנת לבחור את עורך הדין המתאים ביותר לעניין יש לשקול את המאפיינים הבאים:

 

מאפיין ראשון: תחום מומחיות וניסיון

המאפיין הראשון שחשוב לבדוק קשור כמובן במקצועיותו של עורך הדין, כאשר במקרה של דיני המקרקעין המקצועיות מורכבת בעיקר משני יסודות: תחום מומחיות וניסיון מעשי.

יסוד תחום המומחיות דורש שעורך הדין שנשכר לצורך ביצוע עניין משפטי הקשור במקרקעין יהיה מתחום המומחיות של דיני המקרקעין. על אף שזה נשמע טריוויאלי בבוא העת אנשים רבים מעדיפים לנסות לחסוך בשכר טרחה ולהיעזר בעורך דין חבר או בן משפחה, גם אם הוא אינו עוסק בתחום המומחיות הנדרש.

 

ניסיון בפעולות משפטיות

יסוד הניסיון המעשי דורש שבנוסף לידע יהיה לעורך הדין גם ניסיון בביצוען של פעולות משפטיות מסוג זו שלצורכה הוא נשכר. הניסיון חשוב במיוחד מכיוון שפעמים רבות הדברים אינם נראים בספרי הלימוד, החקיקה והפסיקה, בדיוק כפי שהם נראים על פני השטח.

 

מאפיין שני: יחסי אנוש

מאפיין חשוב נוסף הוא מאפיין יחסי האנוש של עורך הדין ומידת החיבור בין עורך הדין ללקוח. רבים אינם נוטים לייחס חשיבות מיוחדת למאפיין זה, אך בפועל מדובר בתנאי חשוב מאוד לצורך בניית האמון ההדדי בין הצדדים.

התקיימותו של מאפיין זה חשובה במיוחד במקרה של שכירת עורך דין לליווי משפטי בדיני מקרקעין באופן מתמשך ולא חד פעמי, כמו שקורה פעמים רבות במקרה של בעלות משותפת במקרקעין או בית משותף.

 

מאפיין שלישי: זמינות

ברוב המוחלט של הפעמים אדם אחד אינו הלקוח היחיד של עורך דינו, שמה לעשות, גם הוא צריך להתפרנס. עם זאת, אין העובדה הזאת סותרת את הצורך ביחס אישי ובזמינות של עורך הדין בעבור לקוחו.

על כן חשוב לבדוק, לפני שכירת שירותיו של עורך דין, האם עומס העבודה שלו אכן יאפשר לו להיות זמין בכל עת בה הלקוח יזדקק לו באופן דחוף.

 

מאפיין רביעי: עורך דין פרטי או משרד גדול

המאפיין הרביעי הוא אינו ממש מאפיין בפני עצמו ולמעשה הוא כולל בתוכו גם מעט ממאפיינים אחרים שהוזכרו לעיל. לעורכי דין ישנן שתי צורות עבודה עיקריות: עורך דין פרטי ועורך דין שהוא חלק ממשרד עורכי דין.

לכל אחת מצורות ההעסקה הללו יתרונות וחסרונות, כך למשל עורך דין שהוא חלק ממשרד נהנה מגיבוי משפטי רחף היקף ומניסיון מצטבר, ואילו לקוחותיו של עורך דין פרטי זוכים ליחס אישי ולהזדמנות לבחור בעצמם את עורך הדין שלהם.

מכיוון שכך, ההמלצה ברוב המקרים היא לבחור במשרד עורכי דין קטן, ובכך ליהנות כמה שאפשר מהיתרונות ולהימנע ככל האפשר מהחסרונות.

 

מאפיין חמישי: עורך דין מקרקעין בראשון לציון

המאפיין החמישי, והאחרון במסגרתו של מאמר זה, עוסק בשאלה מדוע לבחור לצורך סיוע משפטי הקשור למקרקעין בראשון לציון דווקא עורך דין מקומי.

כאשר אנו מדברים על מקרקעין למקומיות יש יתרון גדול, שאינו תמיד קיים בשאר תחומי המשפט. הדבר נכון קודם כל כי מקרקעין לא ניתן להזיז ממקום למקום, בניגוד לחוזה למשל, וכדי לנהל עניין הקשור לאותה מקרקעין צריך פעמים רבות להיות נוכח פיזית במקום.

 

הכרת השטח

בנוסף לכך, דיני המקרקעין דורשים פעמים רבות התנהלות מול רשויות מקומיות שונות כמו רשות המיסים, ועדת תכנון ובנייה מקומית, ועדת תכנון ובנייה אזורית, לשכת הטאבו, עירייה וכו'. כל רשות שכזאת היא נפרדת מחברתה, ולכן ניסיון קודם בעבודה דווקא עם אותה רשות יכול בהחלט לסייע.

 

מחפשים עורך דין מקרקעין בראשון לציון? פנו לעו"ד יוני לוי, עו"ד מומחה לדיני מקרקעין.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

המידע לעיל מהווה מידע ראשוני בלבד ואין הוא מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואין באמור לעיל בכדי להוות המלצה לנקיטת הליכים ו/או להימנעות מהם. מומלץ להיוועץ עם עו"ד המתמחה בתחום בטרם נקיטת כל פעולה. למען הסר כל ספק, האחריות לכל תוצאה בשל הסתמכות על האמור לעיל תחול על המשתמש בלבד.

עורך דין יוני לוי
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

כדי לקבל שיחת ייעוץ באפשרותך לחייג עכשיו לטלפון 077-804-1632 או להשאיר פרטים כאן בטופס ואנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.

מקצוען אמיתי. ליווה אותנו לאורך כל הדרך בזמינות מירבית ומענה איכותי ויסודי. מומלץ בחום!
Chen Weissman
Chen Weissman
20:10 15 Jun 21
יוני הוא עורך דין מצוין. פתר את הקייס שלי בנושא דיני אינטרנט בצורה מקצועית, מהירה וללא מעורבות בית משפט. הוא כתב מכתב מענה שסגר את המקרה עוד לפני שהוא התגלגל לשם, ובכך חסך לי המון כסף וכאב ראש. מומלץ בחום!
Daniel Alter
Daniel Alter
18:16 14 Jun 21
יוני עו"ד מקצועי ביותר. בודק את הדברים לפרטי פרטים ונותן מענה אדיב ושירותי ללקוח. ממליצה בחום!
Yaara Ronen
Yaara Ronen
08:40 01 Jul 20
עו"ד אנושי, מקצועי והוגן. סייע לי מיוזמתו דרך פוסט שפרסמתי בפייסבוק וזאת מבלי לבקש תשלום וללא היכרות מוקדמת.
Tomer Shamai
Tomer Shamai
07:33 01 Jul 20
ליווה אותנו ברכישת דירה והיה מקצועי וזמין לאורך כל הדרך! ממליצים בחום!
טל פורת
טל פורת
19:06 22 Jun 20
עו"ד מצוין, אמין, עצמאי, ומקצועי.מומלץ בחום.
רועי שעבין
רועי שעבין
14:20 28 May 20
עו״ד יוני לוי ייצג אותי בעסקת מקרקעין, קיבלתי שירות אדיב, רציני ואחראי, העסקה בוצעה על הצד הטוב ביותר.השירות של עו״ד יוני מומלץ בחום!!!
Ziv Hayat
Ziv Hayat
12:34 27 May 20
ממליצה בחום, מקצועי, שירותי ואדיב.עזר לי מאוד, בטוחה שאעזר בו שוב בעתיד.
מור ק
מור ק
07:46 18 May 20
מקצוען אמיתי. מכיר את העסק והכי חשוב, בנאדם שכיף לעבוד איתו.ממליץ בחום
Yuval Klein
Yuval Klein
07:25 18 May 20
חשבנו שכשמדובר בלשכור דירה זה יהיה פשוט ושנוכל לעשות זאת לבד, אבל בדיעבד אין ספק שלא היינו מצליחים לעשות זאת בלי הליווי המקצועי של יוני מתחילת הדרך. הוא עזר, ליווה ותמך, ומנע מאיתנו הוצאות כספיות מיותרות. לא עושים יותר אף עסקת נדל״ן בלעדיו. ממליצים בחום! ד״ר אנה גלוחוב
מישל דיאצ'וק
מישל דיאצ'וק
14:28 13 May 20
עורך דין מקצוען והגון. מומלץ בחום!
מורן סבן
מורן סבן
08:50 30 Apr 20
יוני עורך דין בחסד עליון. חילץ אותי ממצב מאוד בעייתי שעורך דין לפניו לא כל כך הצליח.כבר מהפגישה הראשונה הייתה לי התחושה שניצב מולי בן אדם לפני הכל ולא פחות חשוב, אדם נבון שמכיר את רזי המקצוע ולא חושש לנקוטממליץ על שירותיו של יוני בחום רב ומניסיון
zoriel haviv
zoriel haviv
16:43 16 Apr 20
ממליצה בלב שלם ובשמחה רבה. מקצועי, אדיב, אמין, מדוייק.
Liat Levanon
Liat Levanon
09:21 13 Apr 20
מקצועי, מסור, מהיר והגון. עורך דין מומלץ בחום!
חן בוסקילה
חן בוסקילה
11:37 07 Mar 20
עו״ד מקצועי וקפדן שיורד לפרטים הקטנים ממולץ!
nir keidar
nir keidar
20:03 26 Feb 20
עו"ד יוני לוי העניק לנו שירות מקצועי ומהיר. מומלץ מאוד!
מאיר אטיאב
מאיר אטיאב
14:01 21 Feb 20
עו"ד מקצועי, אכפתי, ויסודי. מומלץ בחום!
Dudi Atias
Dudi Atias
13:55 21 Feb 20
ממליץ בחום!!יוני הוא עו"ד חרוץ, מקצועי, וישר- שילוב נדיר במחוזותינו.מסוג עורכי הדין היסודיים שאפשר לסמוך עליהם בעיניים עצומות בידיעה שהם ישיגו את התוצאה הטובה ביותר עבור הלקוח.
Ariel Jean
Ariel Jean
17:45 11 Feb 20
ייעוץ משפטי מצוין, מקצועי ואדיב.תותח בתחומו!
ori kam
ori kam
19:01 29 Jan 20
עו"ד לוי ברמה אחרת שמתבטאת במקצועיות ויושרה שאין שניים להם. יוני בעל לב זהב שמחפש תמיד את טובתו של הלקוח ,ולכן אני ממליץ עליו בחום.
Gil Ganel
Gil Ganel
05:21 29 Jan 20
שירות אמין, יסודי ומקצועי! ממליץ בחום
Tamir Sagi
Tamir Sagi
19:33 28 Jan 20
עו״ד מצויין, מומלץ בחום. יסודי, מקצועי ומאוד שירותי.
Gal Rotem
Gal Rotem
15:23 28 Jan 20
מענה מהיר ומקצועי לכל שאלהמומלץ בחום
עמית לוי
עמית לוי
10:18 25 Jan 20
עו"ד מקצועי, מהיר, יסודי ונחמד מאוד. מומלץ!
Marin Levy
Marin Levy
13:20 08 Jan 20
מידע נוסף
לשיחת ייעוץ עם עורך דין
ללא עלות וללא התחייבות
חייגו עכשיו!
דילוג לתוכן