קניית דירה בגבעתיים

להשארת פרטים לשיחת ייעוץ:

קניית דירה בגבעתיים היא צעד כלכלי משמעותי, הדורש קבלת החלטות מושכלות, מידע מתאים וגם לא מעט סבלנות. אז כיצד תגיעו לדירת החלומות המיוחלת והאם עדיף לפעול עצמאית ללא גורמים מקצועיים?

 

מטופחת, מבוססת ומבוקשת

גבעתיים נהנית ממיקום אסטרטגי בלב גוש דן ומציעה קהילה מבוססת ואיכותית מאוד, אפשרויות טובות לילדים ובני נוער וגם פתרונות מגורים למגוון רחב של אנשים, מצעירים ועד פנסיונרים. אנשים רבים מתעניינים במגורים בעיר כדי להישאר קרובים ככל האפשר למקומות התעסוקה באזור המרכז וגם על מנת ליהנות מכל יתרונותיה של עיר עם אורח חיים אורבני נחשק ומחייה שכלום לא חסר בה.

יחד עם זאת, הביקוש הרב מביא גם להתייקרות מחירים וכיום נמנית גבעתיים עם ערי המרכז הכי יקרות. לאור זאת, חשוב להבין כיצד להתנהל כאן בחיפוש הדירה המתאימה ואיך לקבל החלטה בנוגע לקנייה עצמה.

 

מתווך לרכישת דירה בגבעתיים

מכיוון שמדובר בעסקה יקרה ומשמעותית, רצוי להדגיש שעליה להתרחש ככל האפשר מול גורמים מקצועיים שיסייעו לכם להשלים אותה בצורה חלקה וללא טעויות.

בוודאי שלא תרצו "להמר" על הדירה הנבחרת או להיחשף לסיכונים שונים שגורמים למפח נפש והפסד כלכלי ועל כן רצוי לפעול רק לאחר שהגדרתם כראוי טווח תקציבי, פרמטרים שלא תתפשרו לגביהם בדירה הרצויה (כמו למשל דרישה למינימום 4 חדרים, מרפסת או שכונה ספציפית) ונערכתם מבחינת השלכות המס, נטילת המשכנתא וכיוצ"ב.

אם השלבים הללו כבר הושלמו מבחינתכם, כעת זה הזמן ליצור קשר עם מתווך לרכישת דירה בגבעתיים ולבדוק מהן הדירות הרלוונטיות הקיימות.

 

קניית דירה יד שנייה בעזרת מתווך

למתווך הנדל"ן יתרונות רבים, שכן הוא אמון על מתן כמה שיותר אינפורמציה רלוונטית לגבי הנכס עצמו, הבניין, השכונה, התושבים, סכומי העסקאות והיתרונות המגולמים בהם. המתווך לעתים אף מחזיק בדירות מסוימות למכירה בבלעדיות, כך שלא תוכלו למצוא אותן דרך הרשת או מאגרי חיפושי הדירות למיניהן ולרוב מדובר בדירות יותר אקסקלוסיביות.

המתווך גם צפוי לעזור לכם להגיע להסכמות מסוימות מול המוכר או להתיר בעיות שנוגעות לנכסים ספציפיים שכבר התרשמתם מהם. לפעמים קונה מגיע לראות דירה מסוימת ובמהלך ההתרשמות, המוכר מפליג בתיאורים ומחמאות לגבי היופי והאיכות של הדירה או העובדה שהיא שמורה ומתוחזקת להפליא. אמנם אין כאן בסיס רציונלי להימנע מעסקה כל עוד הדירה באמת מתאימה, אבל רוב הקונים צפויים בשלב זה להסתייג מהמוכר.

כאשר המשך התהליך עדיין יבוצע מול המתווך, הרבה פעמים הימנעות שכזו תיפתר מראש ויהיה ניתן להתקדם. כמו כן, הרבה יותר קל לשתף מתווך נדל"ן בבעיות או בחוסר העדפה של דירה מסוימת מאשר את בעליה שאולי יראה בכך עלבון.

 

קניית דירה חדשה בעזרת מתווך

גבעתיים שמה לעצמה למטרה להיות לעיר שלעולם נמצאת בתנופת בנייה והתרחבות. על כן אפשר למצוא בה פרויקטים חדשים רבים שדירותיהם עשויות להיות פוטנציאליות. אם אתם מתעניינים בדירת קבלן חדשה, עליכם לזכור שבשלב זה תוכלו להתרשם ממנה רק "על הנייר". מכיוון שאינכם צופים במוצר החי והקיים, סביר שדברים קטנים יחמקו מעיניכם – דברים שתהיה להם השפעה מהותית על החיים בדירה ושביעות הרצון ממנה.

כך למשל, אתם עשויים לגלות שדירתכם נמצאת בדיוק מעל חדר הפחים, כך שריח חריף מאוד עולה משם וחודר אל כל הבית. או שהקבלן לא דאג לתוספת של שקעי חשמל וכעת אתם מצטמצמים לאחד-שניים בכל חדר. ייתכן שהוא אף לא הוסיף הכנה למכונת כביסה שלא שמתם לב אליה, או שחלוקת החדרים בפועל נראית שונה מזו שהייתה בשרטוט.

את אי הבהירות הזו יוכל לפתור מבעוד מועד מתווך הנדל"ן. המתווך שמנוסה ומיומן בעסקאות הקנייה, יודע להציף את השאלות הנכונות על מנת להבין את התמונה המלאה לגבי הדירה העתידית ובמידת הצורך ידרוש מהקבלן תוספות או שדרוגים שרצויים לכם.

 

קניית דירה בגבעתיים בקלות

כל התהליך משלב חיפוש הדירה ועד מציאת המתאימה והבעת הרצון להתקדם לעסקה, אורך בממוצע כחודשיים-שלושה. יחד עם זאת, ישנם מקרים שבהם התהליך עצמו מתארך משום שיש ברקע דירה קיימת שצריך למכור, או שבכל זאת טרם נמצאה הדירה המתאימה.

גם אם זה קרה לכם, חשוב שלא להיתפס ללחץ ולהתפשר על אלמנטים שחשובים לכם. הקפידו גם אז לבדוק לעומק את השכונה והבניין ביום ובלילה, להבין מהם המרחקים מהדירה לגן הילדים, גן השעשועים, בית הספר או הפארק הקרוב, מה נמצא בסביבה במרחק הליכה ולאן מגיעים בקלות עם הרכב, עד כמה ארוכה הנסיעה עד ליציאה מהעיר, מה קורה מבחינה קהילתית באזור ועוד.

פעמים רבות למתווך שלכם יהיו תשובות גם לשאלות הללו ולכן אל תהססו לאפשר לו ללוות את התהליך. אחרי הכל, מטרתכם היא למצוא את הדירה הטובה ביותר, בזמן הקצר ביותר ובמחיר הכי משתלם. ככל שתשכילו לעשות זאת תוך שימוש בכלים ועזרים מקצועיים, כך תעלה הסבירות שכך יהיה בפועל. 

קניית דירה בגבעתיים
קניית דירה בגבעתיים

המידע לעיל מהווה מידע ראשוני בלבד ואין הוא מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואין באמור לעיל בכדי להוות המלצה לנקיטת הליכים ו/או להימנעות מהם. מומלץ להיוועץ עם עו"ד המתמחה בתחום בטרם נקיטת כל פעולה. למען הסר כל ספק, האחריות לכל תוצאה בשל הסתמכות על האמור לעיל תחול על המשתמש בלבד.

משרדנו בתקשורת

Picture of עו"ד יוני לוי
עו"ד יוני לוי

עורך דין מקרקעין, המלווה פרויקטים של נדל"ן בארץ ובחו"ל כבר מעל 10 שנים. אני חי, נושם ואוהב את עולם הנדל"ן ושמח להעניק מהידע והניסיון המקצועי שלי ללקוחותיי. אני מאמין שלכל אחד מגיע עתיד כלכלי טוב ויציב, ואני כאן ללוות אתכם בפשטות, בתהליכים מורכבים בעולם הנדל"ן.

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 60 ביקורות
×
js_loader