עורך דין נדלן

להשארת פרטים לשיחת ייעוץ:

מתי תצטרכו לפנות אל עורך דין נדל"ן? אילו שירותים תוכלו לקבל ממנו? מה העלות של עו"ד נדל"ן ואיך בכלל כדאי לבחור עורך דין בתחום? כעורך דין העוסק מזה שנים רבות בתחום הנדל"ן ומתמחה בו, אני יודע ששאלות אלו ואחרות מעסיקות לקוחות רבים המעורבים בעסקי נדל"ן. המשיכו לקרוא מאמר זה ומצאו את כל התשובות לשאלות אלו ואחרות.

 

טיפים עוצמתיים:


 

מתי צריך עורך דין נדל"ן?

כעורך דין מקרקעין, ביכולתי לסייע לכם בשלל הליכים עסקיים הנודעים למקרקעין ונדל"ן. התחומים העיקריים בהם אעניק לכם שירות הם:

  1. מכירת או רכישת דירה
  2. מכירת וקניית דירת מחיר למשתכן
  3. ייעוץ מיסוי נדל"ן
  4. הליכי התחדשות עירונית
  5. חוזי שכירות
  6. ייצוג בבתי משפט בסכסוכי נדל"ן ומקרקעין

 

עורך דין נדל"ן לקניית דירה

אחד התפקידים המרכזיים שלי כעורך דין נדל"ן הוא ליווי לקוחות בהליכי מכירת דירה. אני, יחד עם כל צוות המשרד, נהיה שם בשבילכם לאורך כל הדרך, מרגע הוצאת הדירה לשוק ועד לקבלת מלוא התשלום והסבת הזכויות בדירה על שם הקונים.

עבודתי כעו"ד המלווה את העסקה תתחיל כבר בשלבים המוקדמים מאוד של מכירת הדירה. ראשית, אסייע לכם בהתקשרות אל מול המתווך. אוודא כי חוזה התיווך עליו תחתמו יהיה אחראי וישמור על האינטרסים שלכם. בלעדיות, בתמורה לעבודה אפקטיבית ועמלות סבירות.

במקביל, כעורך הדין של העסקה אעניק לכם ייעוץ משפטי מקיף ומקצועי בנושאי מיסוי מקרקעין. עסקאות למכירת דירה חייבות במס שבח. חישוב מס השבח ותכנון נכון של העסקה כדי לצמצם את המס הוא עסק מורכב למדי. על כן, אעריך עבורכם את חבות המס הצפויה בעסקה, על פי החוק והפסיקה הרלוונטית, ולאחר מכן אסייע לכם לעצב את העסקה באופן שיצמצם את חבות מס השבח למינימום ההכרחי.

זאת ועוד, במסגרת עבודתי המשפטית אסייע לכם בבדיקת ניאותות אל מול מתעניינים פוטנציאליים. עוד לפני שתיכנסו עם הקונים למשא ומתן אינטנסיבי, אערוך בדיקת ניאותות משפטית לקונים, במסגרתה אעריך אם הם אכן יוכלו להשלים את הרכישה מבחינה עסקית ומשפטית. אדע לזהות מהמורות צפויות ובעיות פוטנציאליות עם הקונים, ולהזהיר אתכם מפניהן.

לאחר שיימצאו הקונים המתאימים עבורכם, אנהל משא ומתן על חוזה מכר. חשוב מאוד ליצור חוזה מכר מדויק, אשר ישמור על האינטרסים שלכם בעסקה וימנע בעיות משפטיות עתידיות. חוזי מכר דירה יוצרים מנגנונים מורכבים של תשלום, הסבת הזכויות, מיטלטלין מחוברים ועוד, וחשוב לי, כעורך דין נדל"ן, שהחוזה יגן עליכם ועל הזכויות שלכם בכל אחד מפרמטרים אלו.

לבסוף, אדאג להסבת הזכויות בנכס על שם הקונים והעברת מלוא התמורה אליכם. בכך, תושלם עסקת המכר והדירה שלכם תעבור לרשות הקונים, בתמורה לתשלום שתקבלו מהם כמובן.

 

קניית דירה

תפקיד מרכזי נוסף שלי כעורך דין נדל"ן הוא ליווי רוכשי דירות. כעורך דין המייצג קונים בעסקה, התפקיד שלי הוא לשמור על האינטרס שלהם לכל אורך הדרך. ראשית, אבדוק האם אכן כדאי ומשתלם לקנות את הדירה מבחינה משפטית. לשם כך, אבדוק האם יש בה חריגות בנייה בעייתיות, מה הסטטוס התכנוני שלה ועוד. בדיקה זו תתבצע באמצעות נסח הטאבו של הדירה, המהווה תעודת זהות משפטית שלה.

לאחר שתבחרו את הדירה אותה אתם מעוניינים לרכוש, אעבור על דוח בדק הבית של הדירה. זאת, כדי לוודא שהמציאות בשטח תואמת את התכנונים וכן כי תשתיות הדירה אכן טובות וראיות. במקביל, גם אסייע לכם בהליך הוצאת המשכנתא ואלווה אותו מהפן המשפטי.

בשלב הבא, אנהל משא ומתן סביב חוזה המכר, הפעם תוך שמירה על האינטרסים של הקונים כמובן. אדגיש כי חוזה טוב יהיה כזה אשר גם המוכר וגם הקונה יהיו מרוצים ממנו בסופו של דבר, ועל כן אחתור לחוזה הוגן ואיכותי.

כמו כן, אייעץ לכם לאורך הדרך בנושאי מיסוי מקרקעין. נתכנן את העסקה באופן שיפחית את התשלומים למינימום הנדרש.

לבסוף, אדאג כי מלוא הזכויות בדירה תירשמנה על שמכם ותקבלו חזקה בנכס. החזקה בנכס, בצירוף הזכויות בטאבו, תוביל להשלמת העסקה והעברת הדירה מהמוכרים, אליכם הקונים.

 

מחיר למשתכן

כאשר הדירה הנרכשת או הנמכרת היא דירת מחיר למשתכן, אעניק לכם שירות משפטי מותאם. תוכניות מחיר למשתכן כוללות סט חוקים ודינים שונה ממכירה ורכישה בשוק החופשי. על כן, חשוב לי להעניק שירות משפטי המותאם לכך.

 

ייעוץ מס

ייעוץ מס משתלב, כפי שראינו, בהליכי מכירת ורכישת דירה. ואולם, אעניק למעוניינים גם ייעוץ נפרד בתחומי מיסוי מקרקעין. בעסקאות מורכבות וסבוכות מבחינה מקצועית, יהיה נכון עבורכם להסתייע בשירותי ייעוץ מיסוי מקרקעין מקצועיים ומדויקים. בעסקאות אלו, ייעוץ מס נכון יוכל לחסוך לכם מאות אלפי שקלים ואף למעלה מכך.

 

הליכי התחדשות עירונית

לצד עסקאות מקרקעין, אני גם מלווה הליכי התחדשות עירונית. אני מייצג יזמים, קבלנים ודיירים בהליכי תמ"א 38 ופינוי בינוי. מדובר בפרויקטים מהמורכבים ביותר שיש, הן בפן התכנוני והן בפן היישומי. הדיירים נדרשים לגייס רוב, ליצור נציגות, להתקשר עם יזם, לעיתים אף לשנות תב"ע ולעבור בשאר וועדות התכנון העירוניות ועוד. כדי שהאינטרס שלכם אכן יישמר לאורך הדרך, תזדקקו לליווי משפטי הדוק ומקצועי.

 

 

⭐טיפ של יוני! ⭐

בחרו בתוכנית ההתחדשות העירונית המדויקת עבורכם

בישראל פועלות שתי תוכניות עיקריות להתחדשות עירונית – פינוי בינוי ותמ"א 38. כל אחת מהן מחולקת לשתי תוכניות משנה, כך שקיימות למעשה 4 תוכניות התחדשות עירונית שונות:

  1. פינוי בינוי במסלול רשויות
  2. פינוי בינוי במסלול מיסוי
  3. תמ"א 38/1
  4. תמ"א 38/2

התוכניות נבדלות בסוג ההתחדשות העירונית, בהליכים המבוצעים, באישורים המשפטיים הנדרשים, בחיובי המס ועוד. התייעצו עם עו"ד התחדשות עירונית והחליטו איזו תוכנית היא המתאימה ביותר עבורכם, בנסיבות הספציפיות של הבניין שלכם.

 

עורך דין נדל"ן – גם בשכירות

במסגרת עבודתי, אני מעניק שירות משפטי גם בחוזי שכירות. זאת, כדי לוודא שהחוזה תקין ואין בו דבר חריג שיפגע בכם. מעבר לכך, לא אחת מתעוררות סוגיות מורכבות יותר סביב השכירות – שכירות משנה, פינוי מושכר ועוד. בכל אחת מסוגיות אלו, על אחת כמה וכמה שיידרש ייעוץ משפטי מקצועי ורחב.

 

ייצוג בתיקי נדל"ן

עולם הנדל"ן כולל אף לא מעט סכסוכים משפטיים והליכים בבתי משפט. אני אהיה שם בשבילכם בהליכים אלו, אעניק לכם שירותי ייעוץ וייצוג מקיפים ומקצועיים ללא פשרות, ואדאג לכך שתקבלו את הייצוג הטוב ביותר בפני בית המשפט.

כך, אלווה אתכם בהליכים סביב הפרות חוזיות, תביעות לפינוי מושכר, הליכים אל מול לשכת מיסוי נדל"ן וכל עניין אחר אליו תידרשו. הכל, כדי להבטיח את זכויותיכם ברמה הגבוהה ביותר.

 

כמה עולה עורך דין נדל"ן

אתם רוצים לדעת, כמובן, כמה עולה עורך דין נדל"ן. אכן, כל מקרה לגופו, כל תיק ומאפייניו. עם זאת, באופן כללי התמחור של עסקאות נדל"ן נע סביב 0.5% פלוס מע"מ, אך כמובן שהמחיר משתנה לפי הנסיבות. קבעו פגישה ראשונית אצלנו במשרד וקבלו הצעת מחיר הוגנת עבורכם.

 

עורך דין נדל"ן יוני לוי – הלקוחות במקום הראשון

עבורי, כעורך דין נדל"ן, לא חשוב רק השירות המשפטי שאתן לכם, אלא גם חוויית הלקוח שתחוו לאורך הדרך. ואכן, לקוחות רבים מספרים לי כי העבודה לצידי, עורך דין יוני לוי, סיפקה להם חוויה חיובים וטובה מזו שציפו לה.

חן ויסמן כותב עלינו כך: "מקצוען אמיתי. ליווה אותנו לאורך כל הדרך בזמינות מירבית  ומענה איכותי ויסודי. מומלץ בחום!".

וכך כותבת נעמה אלון: "יוני הוא מקצוען , בקיא , ותקתקן. אבל מעבר לכל – הוא איש של אנשים . ואם יש משהו חשוב במקצוע הזה – זה סבלנות , יחסי אנוש ורגישות. יוני ליווה אותי ואת הורי בתהליך מורכב, רגיש ואינטימי . במיומנות ורוגע הוא הצליח לפרום סבכים, להסביר ולבאר ולהיות יצירתי בפתרונות משפטיים. הכי חשוב מכל – כל זה, כשהלב שלו במקום הנכון . לא בבצע כסף ולא במיקסומו. רק במחשבה להתאים עבורנו את הפתרון המדויק. תודה רבה על זה."

 

תפקידו של עורך הדין בפרויקטים של התחדשות עירונית

המלצתנו החמה היא לשכור עורך דין שייצג אתכם הדיירים החל מהשלב הראשוני ביותר, כך גדל הסיכוי שתשיגו עסקה טובה באמת, ושהתהליך יסתיים על הצד הטוב ביותר. בכל זאת, מדובר פה כנראה בנכס החשוב ביותר שיש ברשותכם, דירת המגורים שלכם.

תפקידו של עורך הדין משתנה כמובן בין הפרויקטים השונים, פינוי בינוי או תמ"א 38. אך יש ביניהם גם מן המשותף. בשני סוגי הפרויקטים יצטרך עורך הדין לבדוק טוב את הקבלן, את הצעתו, ואת היכולת שלו להשלים את העבודה. בנוסף ילווה עורך הדין את הדיירים כדי לוודא שהם אכן מקבלים את כל זכויותיהם בהליך. עורך הדין יעזור גם במשא ומתן מול הקבלן ומול דיירים סרבנים, ועוד.

 

תכונות פירוט
ידע וניסיון מוכחים. עורך דין נדל"ן חייב להיות בקי במספר נושאים כגון: מיסוי נדל"ן, ענייני תכנון ובניה, עריכת חוזים, טאבו, ירושה (נכסים שהועברו מתוקף צו ירושה).
מקצועיות ברמה הגבוהה ביותר. בכל שנה מוגשות תביעות רשלנות רבות מאוד בתחום הנדל"ן ולכן, חשוב מאוד שעורך הדין שתבחרו יהיה מומחה בתחום הנדל"ן, ולא כזה שעוסק גם בכך.
אסרטיביות, יצירתיות והשכלה בתחומי כלכלה שונים. יצירתיות והכרה מעמיקה של עולם המיסוי בתחום הנדל"ן, עשויה להביא לכך שהלקוח ישלם שיעור מס מופחת ולא את המקסימום שדורשת רשות המיסים. היכולת לבצע תכנון מס מיטיב לעסקה היא אחד הדברים החשובים שיכול להציע עורך דין מתחום הנדל"ן ללקוחותיו.
יחסי אנוש טובים במיוחד. עסקאות נדל"ן אינן זבנג וגמרנו ולכן, קחו בחשבון, מערכת היחסים שלכם עם עורך הדין בו תבחרו תהיה למשך מספר חודשים. אי לכך, חשוב שיהיה זה אדם נעים הליכות ובעל תודעת שירות גבוהה.
כישורי ניהול משא ומתן. בדומה לכל תחום אחר בו נערכים חוזים, לכל חוזה שני צדדים, ועל מנת להגיע להסכם חתום, בו שני הצדדים יוצאים בתחושת שביעות רצון, צריך עורך דין בעל מיומנויות ניהול משא ומתן משובחות.
עורך דין שאינו סובל מטכנופוביה. וודאו מראש שעורך הדין שלכם שולט היטב באמצעים טכנולוגיים שונים, בסיסיים, לטובת זמינות תקשורתית וקיצור תהליכים. שירותים מוסדיים רבים ניתנים כיום און ליין, דבר המייצר חיסכון בזמן ומשאבים ולכן, חשוב שעורך הדין שלכם ידע לתפעלם כראוי.

סיכום

עסקאות נדל"ן הן דבר מסובך ומורכב. רובנו מקווים שנזכה לבצע לפחות אחת כזאת בחיינו, כשנרכוש את בית המגורים הפרטי שלנו. בבואנו לעשות זאת עלינו להבין שמדובר בתחום שמיועד לאנשי מקצוע, ואם איננו כאלה עלינו לדאוג שיהיה כאלו לצידנו.

מדובר בעסקאות גדולות ויקרות, שמלוות בהוצאות רבות ולכן הרצון לחסוך ככל האפשר הוא הגיוני לחלוטין. לאורך מאמר זה הצגנו בפניכם סיבות רבות ומגוונות לכך שהמקום לחיסכון הוא לא בהתפשרות על הייצוג המשפטי שלכם, כי חיסכון שולי זה עלול פעמים רבות לעלות לכם ביוקר רב. בעסקאות נדל"ן ייצוג משפטי איכותי הוא לא מותרות, הוא הכרח.

מוזמנים לפנות לשאלות נוספות או לייעוץ אישי לעורך דין מקרקעין יוני לוי.

עורך דין נדל_ן
עורך דין נדל"ן

עורך דין נדל"ן - שאלות ותשובות

עורך דין נדל"ן מלווה עסקאות מקרקעין על כלל ההיבטים המשפטיים בעסקה. זאת, החל מניסוח חוזים, התנהלות אל מול הרשויות, רישום זכויות בטאבו ועד לתכנון מס בעסקה. כמו כן, עורך דין נדל"ן מלווה עסקאות מקרקעין עסקיות, שכירות עסקית, הליכי פינוי בינוי והתחדשות עירונית ועוד.

עורך דין מקרקעין מלווה את הלקוח בכל הליך רכישת הדירה. עורך הדין יוודא כי הדירה אכן בטוחה לרכישה וכי הזכויות בה מוסדרות, ינסח חוזה מכר תוך ניהול מו"מ אל מול המוכרים, ילווה משפטית את הליך רישום המשכנתא ולבסוף ידאג לרישום הדירה על שמכם.

הערת אזהרה היא הערה הנרשמת בטאבו, המעידה על התחייבות הצדדים לערוך עסקת נדל"ן. לעיתים, חולפות שנים עד להשלמת רישום הזכויות בנכס על שם הקונה. כדי למנוע מצב של ביצוע עסקאות סותרות או של עיקול הנכס על ידי נושים, הקונה יוכל לרשום הערת אזהרה לטובתו, בעזרת עו"ד נד"ן, אשר תמנע ביצוע של עסקאות סותרות בנכס. הערת האזהרה אף תעניק לקונים קדימות בסדר הנשייה, ככל שהמוכר יפשוט רגל.

חוק מיסוי מקרקעין קובע כי רוכשי נדל"ן ישלמו מס רכישה והמוכרים ישלמו מס שבח. סכום המס שישולם תלוי בנסיבות הספציפיות של כל עסקה ועסקה. בעזרת עו"ד נדל"ן המתמחה במיסוי מקרקעין, תוכלו להפחית את תשלומי המס למינימום ההכרחי בעזרת תכנון נכון של העסקה.

כאשר מדובר במכירת או קניית דירה, התמחור המקובל יהיה גלובלי – כ-0.5% פלוס מע"מ. בשאר עסקאות הנדל"ן, התמחור צפוי להיות שעתי, לעיתים תוך רכישת מספר מסוים של שעות מראש. התעריף השעתי נקבע בהתאם למידת מומחיותו של עורך הדין, ניסיונו, ובעיקר הביקוש לו הוא זוכה. ביקוש גבוה יותר, יוביל לשכר טרחה גבוה יותר.

עו"ד פינוי בינוי מלווה הליך פינוי בינוי מראשיתו ועד סופו. ראשיתו של ההליך בהתקשרות אל מול יזם אשר יבצע את העבודות בשטח. לאחר מכן, עורך הדין ידאג לשינוי התב"ע ותוכניות הבנייה אצל הרשות העירונית ורשויות התכנון. בשלב הבא, עורך הדין יקדם הסכם בין היזם לבין הדיירים לגבי התמורה שיקבלו בשנות העבודות. לבסוף, עורך הדין ילווה את הבנייה עצמה, את חזרת הדיירים לבתיהם ואף את מכירת הדירות החדשות לצדדים שלישיים.

פעמים רבות אנשים שונים בעלים של מקרקעין במשותף. חוק המקרקעין קובע כי לכל אחד מהם תהיה זכות, בכל רגע נתון, לדרוש את פירוק השותפות במקרקעין. עם זאת, החוק מתיר לשותפים לקבוע תניה בהסכם השיתוף לפיה השיתוף לא יפורק. כעבור 3 שנים מיום כריתת ההסכם ביהמ"ש יוכל להורות על פירוק השיתוף, לבקשת אחד השותפים, אם ראה שהדבר צודק בנסיבות העניין. זאת, על אף ההסכמה בין השותפים בדבר אי פירוק השיתוף.

מחפשים עו"ד נדלן מומלץ? פנו אל עו"ד יוני לוי. עו"ד יוני לוי מתמחה בעסקאות נדל"ן ובעל ניסיון רב בתחום. עורך דין לוי ליווה מאות עסקאות נדל"ן מוצלחות, מקדם שלל הליכי פינוי בינוי, מנהל הליכים וסכסוכים משפטיים סביב נדל"ן של לקוחותיו, והכל – בהצלחה רבה ובמומחיות יוצאת דופן, לצד זמינות מקסימלית ללקוחותיו. צרו קשר עם עו"ד לוי והצטרפו לשורה ארוכה של לקוחות מרוצים שכבר נהנו משירותיו המשפטיים.

המידע לעיל מהווה מידע ראשוני בלבד ואין הוא מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואין באמור לעיל בכדי להוות המלצה לנקיטת הליכים ו/או להימנעות מהם. מומלץ להיוועץ עם עו"ד המתמחה בתחום בטרם נקיטת כל פעולה. למען הסר כל ספק, האחריות לכל תוצאה בשל הסתמכות על האמור לעיל תחול על המשתמש בלבד.

משרדנו בתקשורת

Picture of עו"ד יוני לוי
עו"ד יוני לוי

עורך דין מקרקעין, המלווה פרויקטים של נדל"ן בארץ ובחו"ל כבר מעל 10 שנים. אני חי, נושם ואוהב את עולם הנדל"ן ושמח להעניק מהידע והניסיון המקצועי שלי ללקוחותיי. אני מאמין שלכל אחד מגיע עתיד כלכלי טוב ויציב, ואני כאן ללוות אתכם בפשטות, בתהליכים מורכבים בעולם הנדל"ן.

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 60 ביקורות
×
js_loader