עורך דין קניית דירה

תוכן עניינים

ליווי של עורך דין קניית דירה מקצועי, מיומן ומנוסה מהווה מתכון בטוח לעסקת קנייה מוצלחת שמבוצעת ברוגע וביעילות מרביים. 

קניית דירה מהווה את אחת מההחלטות הכלכליות הגדולות ביותר שאדם מבצע במהלך חייו. לכן, חשוב מאוד לשכור את שירותיו של עורך הדין בראשיתו של התהליך ובסמוך לקבלת ההחלטה לקניית הדירה. עורך דין קניית דירה מיומן מהווה כלי עזר חשוב ומרכזי בהובלת הקונים אל דירת חלומותיהם.

 

החשיבות בשכירת שירותיו של עורך דין קניית דירה

לא ניתן להמעיט בחשיבותו של עורך דין קניית דירה מנוסה ומיומן ובעל רזומה עשיר של עסקאות מוצלחות לקניית דירה. החשיבות באה לידי ביטוי במספר דרכים:

 

ביצוע בדיקות מקדמיות לפני קניית הדירה

יש לבצע מספר רב של בדיקות מקדמיות, הן קנייניות והן תכנוניות, בכדי להשלים את עסקת הקנייה בהצלחה. בין היתר, חשוב מאוד לבצע בדיקה פיזית של הדירה וסביבתה, יש לבחון את טיב הזכויות הקנייניות של הדירה כפי שהן מופיעות בנסח הרישום וכן ביצוע בדיקות של טיב התכנון בדמות עיון בתיק הבניין בכדי לאתר חריגות בנייה וכיו"ב.

 

סיוע בקבלת החלטות כלכליות נכונות יותר

עורך דין יכול לסייע לכם בהערכת היכולת האמיתית שלכם לקניית הדירה ובכך לוודא כי לא תחרגו ממסגרת תקציב שנכונה לתא המשפחתי שלכם, דבר שיגרור מחנק כלכלי בהמשך הדרך. בין היתר, בתחום זה עורך הדין בודק את העלות הכוללת של קניית הדירה, לרבות אך לא רק: עלות הדירה, שכ"ט עו"ד ומתווך, גובה המס הצפוי, אגרות, שמאי וכיו"ב. כמו כן, את אפשרויות המימון ויכולת ההחזר החודשית וכיו"ב.

 

תכנון מס אופטימאלי

בכל עסקה של קניית דירה, עשויה לחול חובת תשלום מס, הן על המוכר והן על הקונה. על המוכר חלה חובת תשלום 'מס שבח' אשר משולם לרשות המיסים וכן המוכר עשוי לשלם 'היטל השבחה' לרשות המקומית. הקונה עשוי לחוב בחובת תשלום 'מס רכישה'.

עורך דין קניית דירה בודק עוד בראשית התהליך בודק האם הקונים צפויים לשלם מס ואת גובהו ובכך לאפשר לרוכשים לכלכל את צעדיהם בתבונה כאמור לעיל.

 

ליווי הקונים במשא ומתן העסקי עם מוכרים

ניסיונו של עורך הדין אשר ביצע בהצלחה מספר רב של עסקאות קניית דירה עשוי לעמוד לעזרתם של הקונים בעת ביצוע משא ומתן לקניית הדירה. בעזרתו, ניתן לשים דגש לנושאים המהותיים הרלוונטיים לקונים, לוודא כי סדר תשלומים המתגבש נכון להם וכמובן לוודא כי הרצונות והצרכים של הקונים מיושמים בפרטי הסיכום המתגבש וכיוצא בזה.

 

דגשים לבחירת עורך דין קניית דירה

לאור העובדה כי קניית דירה מהווה את אחת מהרכישות המשמעויות שאדם עושה במהלך חייו, חשוב לוודא כי הקונים מקיפים עצמם באנשי המקצוע הטובים ביותר. על קצה המזלג, ניתן לאפיין עורך דין קניית דירה מקצועי במספר אופנים שונים:

עורך דין שתחום עיסוקו העיקרי הוא מקרקעין ובעל ניסיון מוכח בליווי עסקאות מוצלחות מסוג העסקה שאתם מעוניינים לבצע, יש לו הבנה במיסוי מקרקעין ובעל מספר המלצות רב של לקוחות (לרבות קבלת מספרי טלפון של לקוחות ממליצים) וכיוצא בזה.

הניסיון המקצועי של עורך הדין מהווה את ההבדל בין עורך דין אשר שומר מכל משמר על האינטרסים שלכם לאורך כל שלבי העסקה ולבין עורך דין שמוותר על שמירה מהסוג הזה ולעתים גרוע מכך, עורך אף עשוי לפספס סעיפים ו/או עניינים משמעותיים שיביאו לפגיעה משמעותית בהגנה על האינטרסים שלכם במהלך התהליך.

 

שכר טרחת עורך דין קניית דירה

כאמור, לא ניתן להמעיט בחשיבות מקצועיותו וניסיונו של עורך דין קניית דירה ומשכך עלות שכר טרחת עורך הדין בקניית דירה זניחה ביחס ל"עלות התקלות" שעלולות להיגרם בשל היעדרותו של עורך דין מקצועי אשר מלווה את התהליך עוד מראשיתו.

לרוב, שכר הטרחה הנהוג בשוק עריכת הדין בשנת 2020 בעסקאות רגילות, שאינן מורכבות, עומד על 0.5% ממחיר הדירה בתוספת מע"מ. בהקשר הזה חשוב להגיד כי גובה שכר הטרחה עשוי להשתנות נוכח מורכבות העסקה, מהותה, שווי הנכס ו/או מהלך ביצוע העסקה. לרוב, אגרות רישום ושכר טרחת יועצים נוספים אינן כלולים במחיר זה.

בעת חתימה על הסכם שכר הטרחה עם עורך דין, חשוב לוודא כי הצעת המחיר לא כוללת 'אותיות קטנות' אשר עשויות להשפיע על התשלום הסופי לעורך הדין ולכן יש להבין מראש כמה משלמים ועבור מה.

לייעוץ משפטי ראשוני ללא עלות לפני קניית דירה ולקבלת הצעת מחיר לליווי משפטי, פנו עכשיו לעורך דין קניית דירה, עורך דין יוני לוי.

שאלות ותשובות בנושא קניית דירה

ראשית כל, יש לבצע חקר שוק ולאתר את הדירה אותה תרצו לקנות. שלב זה ניתן לבצע בצורה עצמאית באמצעות חיפוש בלוח מודעות של דירות למכירה או לחילופין להיעזר בשירותיו של מתווך.

לאחר איתור הדירה אותה תרצו לקנות, יש לשכור את שירותיו של עורך דין קניית דירה אשר יבצע עבורכם את כלל הבדיקות המקדמיות הנדרשות בדבר זהות הדירה הנרכשת ודבר זכות המוכר וטיב זכויותיו בנכס. לאחר מכן, יערוך עורך דין קניית דירה חוזה אשר נוסחו יבטא את כלל הפתרונות לכלל הבעיות שהתגלו, אם התגלו, במסגרת ביצוע הבדיקות המקדמיות והסכמות הצדדים להן.

לשאלה 'איך לערוך חוזה קניית דירה' יש תשובה שנחלקת לשני חלקים. החלק הראשון עוסק בכל ההיבט של ביצוע בדיקות מקדמיות בדבר זהות הדירה הנרכשת ודבר זהות מוכר הדירה וטיב זכויותיו בנכס. נערכות בדיקות במגוון תחומים רחב: החל מפיזי, תכנוני, פיננסי, היבטי מיסוי וכיוצ"ב.

החלק השני עוסק בניסוח החוזה תוך מתן ביטוי ודגש לכלל הממצאים שנתגלו במסגרת הבדיקות המקדמיות. המטרה המרכזית של החוזה היא לאפשר את קיומן של הסכמות הצדדים וההבטחה כי זכויות המוכר בדירה יעברו על שמו של הקונה. לייעוץ בעריכת חוזה צרו קשר עכשיו.

תפקידו של עורך דין קניית דירה הוא לבצע את כל הבדיקות המקדמיות אודות הדירה הנרכשת ואודות זהות המוכר וטיב זכויותיו בנכס. בנוסף על כך, עורך הדין מבצע בדיקות מקדמיות מקיפות לדירה הנרכשת במגוון נושאים רחב: בדיקה פיזית, בדיקת תכנונית, בחינת היבטי מיסוי, היבטים פיננסיים ועוד. בדיקות אלו מטרתן להאיר נקודות בעתיות עוד בשלב משא ומתן תוך מתן פתרונות יצירתיים להן.

בהמשך לביצוע הבדיקות, עורך הדין קניית דירה עורך את חוזה הקנייה בכדי להבטיח כי זכויותיו של הקונה נשמרות עד להעברת הזכויות בדירה על שמו של הקונה. דגשים לבחירת עורך דין קניית דירה.

שכר הטרחה של עורך דין קניית דירה נקבע בהתאם למידת המורכבות שיש בעסקה ולמידת ההשקעה הנדרשת מעורך דין קניית דירה לביצוע נכון ושלם של הליך קנייה עד לשביעות רצונו המלאה של הלקוח ולהעברת הזכויות בדירה על שמו של הקונה. לפרטים נוספים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

המידע לעיל מהווה מידע ראשוני בלבד ואין הוא מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואין באמור לעיל בכדי להוות המלצה לנקיטת הליכים ו/או להימנעות מהם. מומלץ להיוועץ עם עו"ד המתמחה בתחום בטרם נקיטת כל פעולה. למען הסר כל ספק, האחריות לכל תוצאה בשל הסתמכות על האמור לעיל תחול על המשתמש בלבד.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

כדי לקבל שיחת ייעוץ באפשרותך לחייג עכשיו לטלפון 077-804-1632 או להשאיר פרטים כאן בטופס ואנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.

יוני עו"ד מקצועי ביותר. בודק את הדברים לפרטי פרטים ונותן מענה אדיב ושירותי ללקוח. ממליצה בחום!
Yaara Ronen
Yaara Ronen
08:40 01 Jul 20
עו"ד אנושי, מקצועי והוגן. סייע לי מיוזמתו דרך פוסט שפרסמתי בפייסבוק וזאת מבלי לבקש תשלום וללא היכרות מוקדמת.
Tomer Shamai
Tomer Shamai
07:33 01 Jul 20
ליווה אותנו ברכישת דירה והיה מקצועי וזמין לאורך כל הדרך! ממליצים בחום!
טל פורת
טל פורת
19:06 22 Jun 20
עו"ד מצוין, אמין, עצמאי, ומקצועי.מומלץ בחום.
רועי שעבין
רועי שעבין
14:20 28 May 20
עו״ד יוני לוי ייצג אותי בעסקת מקרקעין, קיבלתי שירות אדיב, רציני ואחראי, העסקה בוצעה על הצד הטוב ביותר.השירות של עו״ד יוני מומלץ בחום!!!
Ziv Hayat
Ziv Hayat
12:34 27 May 20
ממליצה בחום, מקצועי, שירותי ואדיב.עזר לי מאוד, בטוחה שאעזר בו שוב בעתיד.
מור ק
מור ק
07:46 18 May 20
מקצוען אמיתי. מכיר את העסק והכי חשוב, בנאדם שכיף לעבוד איתו.ממליץ בחום
Yuval Klein
Yuval Klein
07:25 18 May 20
חשבנו שכשמדובר בלשכור דירה זה יהיה פשוט ושנוכל לעשות זאת לבד, אבל בדיעבד אין ספק שלא היינו מצליחים לעשות זאת בלי הליווי המקצועי של יוני מתחילת הדרך. הוא עזר, ליווה ותמך, ומנע מאיתנו הוצאות כספיות מיותרות. לא עושים יותר אף עסקת נדל״ן בלעדיו. ממליצים בחום! ד״ר אנה גלוחוב
מישל דיאצ'וק
מישל דיאצ'וק
14:28 13 May 20
עורך דין מקצוען והגון. מומלץ בחום!
מורן סבן
מורן סבן
08:50 30 Apr 20
יוני עורך דין בחסד עליון. חילץ אותי ממצב מאוד בעייתי שעורך דין לפניו לא כל כך הצליח.כבר מהפגישה הראשונה הייתה לי התחושה שניצב מולי בן אדם לפני הכל ולא פחות חשוב, אדם נבון שמכיר את רזי המקצוע ולא חושש לנקוטממליץ על שירותיו של יוני בחום רב ומניסיון
zoriel haviv
zoriel haviv
16:43 16 Apr 20
ממליצה בלב שלם ובשמחה רבה. מקצועי, אדיב, אמין, מדוייק.
Liat Levanon
Liat Levanon
09:21 13 Apr 20
מומלץ מאוד! מספק מענה מקצועי, יסודי, מהיר ואנושי.
נוי לוי נוי לוי
נוי לוי נוי לוי
21:27 13 Mar 20
מקצועי, מסור, מהיר והגון. עורך דין מומלץ בחום!
חן בוסקילה
חן בוסקילה
11:37 07 Mar 20
עו״ד מקצועי וקפדן שיורד לפרטים הקטנים ממולץ!
nir keidar
nir keidar
20:03 26 Feb 20
עו״ד מקצועי וקפדן שיורד לפרטים הקטנים ממולץ
Nir Keidar
Nir Keidar
20:02 26 Feb 20
עו"ד יוני לוי העניק לנו שירות מקצועי ומהיר. מומלץ מאוד!
מאיר אטיאב
מאיר אטיאב
14:01 21 Feb 20
עו"ד מקצועי, אכפתי, ויסודי. מומלץ בחום!
Dudi Atias
Dudi Atias
13:55 21 Feb 20
ממליץ בחום!!יוני הוא עו"ד חרוץ, מקצועי, וישר- שילוב נדיר במחוזותינו.מסוג עורכי הדין היסודיים שאפשר לסמוך עליהם בעיניים עצומות בידיעה שהם ישיגו את התוצאה הטובה ביותר עבור הלקוח.
Ariel Jean
Ariel Jean
17:45 11 Feb 20
ממליץ בחום!!
יוני הוא עו"ד חרוץ, מקצועי, וישר- שילוב נדיר במחוזותינו.
מסוג עורכי הדין היסודיים שאפשר לסמוך עליהם בעיניים עצומות בידיעה שהם ישיגו את התוצאה הטובה ביותר עבור הלקוח.
Ariel Jean
Ariel Jean
10:25 11 Feb 20
ייעוץ משפטי מצוין, מקצועי ואדיב.תותח בתחומו!
ori kam
ori kam
19:01 29 Jan 20
עו"ד לוי ברמה אחרת שמתבטאת במקצועיות ויושרה שאין שניים להם. יוני בעל לב זהב שמחפש תמיד את טובתו של הלקוח ,ולכן אני ממליץ עליו בחום.
Gil Ganel
Gil Ganel
05:21 29 Jan 20
שירות אמין, יסודי ומקצועי! ממליץ בחום
Tamir Sagi
Tamir Sagi
19:33 28 Jan 20
עו״ד מצויין, מומלץ בחום. יסודי, מקצועי ומאוד שירותי.
Gal Rotem
Gal Rotem
15:23 28 Jan 20
בחור אמין וחרוץ בעל ידע רב בתחומו. מומלץ בחום!
Lihi Israel
Lihi Israel
13:31 26 Jan 20
מענה מהיר ומקצועי לכל שאלהמומלץ בחום
עמית לוי
עמית לוי
10:18 25 Jan 20
עו"ד מקצועי, מהיר, יסודי ונחמד מאוד. מומלץ!
Marin Levy
Marin Levy
13:20 08 Jan 20
בחור נחמד, אמין ובקיא במקצוע...בהצלחה⚘
Vardi Chen
Vardi Chen
17:31 13 Nov 18
מומלץ בחום! מקצועי,קשוב, מהיר ויסודי.
חימון סלנוי לוי
חימון סלנוי לוי
11:24 13 Nov 18
מקצועי,מהיר ,שירותי! עו''ד מומלץ מאוד!
Josya Levy
Josya Levy
19:22 12 Nov 18
עו"ד מקצועי ומהיר שמקדם את העסקה ביעילות לשביעות רצון הצדדים. מומלץ מאוד!
Marin Levy
Marin Levy
19:12 12 Nov 18
מידע נוסף
לשיחת ייעוץ עם עורך דין
ללא עלות וללא התחייבות
חייגו עכשיו!
דילוג לתוכן