עורך דין קניית דירה

להשארת פרטים לשיחת ייעוץ:

ליווי של עורך דין קניית דירה מקצועי, מיומן ומנוסה מהווה מתכון בטוח לעסקת קנייה מוצלחת שמבוצעת ברוגע וביעילות מרביים. קניית דירה מהווה את אחת מההחלטות הכלכליות הגדולות ביותר שאדם מבצע במהלך חייו. לכן, חשוב מאוד לשכור את שירותיו של עורך הדין בראשיתו של התהליך ובסמוך לקבלת ההחלטה לקניית הדירה. עורך דין קניית דירה מיומן מהווה כלי עזר חשוב ומרכזי בהובלת הקונים אל דירת חלומותיהם.

 

מהם היתרונות בקניית דירה בעזרת עורך דין קניית דירה מומחה?

ליווי משפטי של עורך דין מקרקעין המתמחה בעסקאות רכישה של דירה בישראל, יספק לכם מספר יתרונות חשובים, וביניהם:

  1. מומחיות משפטית: עורך דין מקרקעין בעל היכרות מעמיקה עם החוקים והתקנות הקשורים בעסקאות רכישה, יכול להדריך אתכם בתהליך כך שתמקסמו את התועלת שלכם מן העסקה.
  2. סקירה יסודית של חוזה הרכישה: עורך הדין יכול לעיין בחוזה המכר שסופק לכם ולוודא שהוא מחייב מבחינה משפטית, חף מטעויות ובעיות והכי חשוב – מגן על הזכויות והאינטרסים שלכם.
  3. ביצוע בדיקות מקדמיות לדירה: עורך דין קניית נדל"ן מסייע למיוצגיו בתהליך בדיקת הנכס לקראת הרכישה, בהיבטים רישומיים, משפטיים, מבניים ותכנונים, על מנת לוודא שאין בעיות ידועות או בעיות נסתרות בנכס לפני ביצוע הרכישה.
  4. ליווי משפטי רציף לאורך כל התהליך: עורך הדין יכול לסייע בתהליך המשא ומתן עם המוכרים כמו גם בסגירת העסקה, לוודא שכל המסמכים הנדרשים מטופלים כהלכה ושהעברת הבעלות בדירה תתבצע בצורה חלקה.
  5. הגנה: עורך דין רכישת דירה יכול לספק לכם כקונים, הגנה נוספת מפני מחלוקות פוטנציאליות או בעיות שעלולות להתעורר במהלך העסקה או לאחריה.

אולם התועלת המרכזית בליווי הרכישה בעו"ד קניית דירה מיומן, טמון בשקט הנפשי שהבחירה בעורך דין מקרקעין טוב מספקת לכם כקונים, והיכולת להיות סמוכים ובטוחים בכך שתהליך לקניית הדירה יעבור בצורה חלקה ותקינה לחלוטין מבחינה משפטית.

 

הסיבה שאסור לבחור בעורך דין קניית דירה רק לפי המחיר

קבלת סיוע משפטי מעורך דין קניית דירה מנוסה, חשובה בעת קניית דירה מכיוון שקניית נדל"ן היא הליך משפטי מורכב הכולל שלבים רבים ובהם: בדיקת הבעלות בנכס, ניהול המשא ומתן על תנאי הרכישה, הסדרת התיעוד והרישומים הנוגעים להעברת הזכויות בדירה וכן הלאה. לעו"ד זול וחסר ניסיון, לא בהכרח יהיה הידע הנדרש לטיפול הולם בסוגיות משפטיות מורכבות כאלו, מה שיכול להוביל לטעויות יקרות שקשה לפתור בדיעבד. 

עוד קניית דירה מנוסה, לעומת זאת, יהיה בעל הבנה יסודית של תחום הנדל"ן והמשפט המקומי, על כלל החוקים והתקנות שיכולים להשפיע על כדאיות הרכישה. לכן כשבוחרים עו"ד לקניית דירה, מחיר לא יכול להיות הפרמטר המרכזי שנלקח בחשבון.

גם אם עורכי דין קניית דירה שגובים תשלום נמוך ממחיר השוק הממוצע, יכולים להסתמן בתחילה כ"מציאה", חשוב לדעת כי שירותי עו"ד מקרקעין מנוסה ששמו הולך לפניו, בסבירות גבוהה יצדיקו את ההפרש בעלויות, היות ועורך דין מיומן לענייני נדל"ן יוכל לחסוך לכם בהוצאות המיסוי בעסקה ובסיכונים מיותרים שעלולים לעלות לכם בסופו של דבר, בהוצאות כבדות כרוכשים. זאת בנוסף ליכולת של עורכי דין טובים לקניית דירות, לסייע ללקוחותיהם בניהול משא ומתן יעיל עם המוכרים והפחתה במחיר המכירה בעסקה במקרים לא מעטים.

 

צפו בטיפ חשוב לפני קניית דירה – "נסח הטאבו":


מה חשוב לברר לפני שסוגרים עם עורך דין קניית דירה?

לפני התקשרות עם עורך דין לקניית דירה, חשוב לוודא מהם השירותים הכלולים בשכר הטרחה. בהסכם שכר הטרחה צריכים להופיע כל השירותים שיסופקו בידי עורך הדין בעסקת הרכישה, בנוסף לשיעור שכר הטרחה המוסכם ועלויות נלוות הצפויות במסגרת הטיפול בעסקה. 

 

מה מכוסה בשכר טרחת עו"ד קניית דירה?

שכר טרחת עורך דין בעסקאות רכישה יכסה לרוב מגוון שירותים שנדרשים בעסקה, ובהם:

  • בדיקת המצב המשפטי של הנכס – עורך דין לקניית דירה יבדוק על שם מי הנכס רשום בטאבו, יספק נסח טאבו המשמש כתעודת זהות של הנכס כולל פרטי הבעלים, יבדוק אם יש זכויות בדירה לצדדים שלישיים, אם ישנם חובות / התחייבויות הרשומים על הדירה, אם יש זכויות בניה נוספות בדירה ועוד.
  • בדיקה מקיפה להסכם המכירה – התפקיד העיקרי של עו"ד שמלווה עסקת רכישה, הוא להגן על האינטרסים של הקונים. לכן עליו לבדוק ביסודיות את הסכם המכר שעורך הדין של המוכרים הכין בכדי להבטיח שהאינטרסים שלכם נשמרים מבחינת תנאי התשלום, העברת הזכויות, הרישום וכיוצא באלו.
  • תכנון מס לחיסכון בהוצאות המיסוי בעסקה – רכישת דירה גוררת חבות במיסי מקרקעין כמס רכישה. לפני חתימת ההסכם, עורך הדין מחשב את המיסים לקונה ומייעץ לגבי כדאיות העסקה בהתאם לגובהם. יתרה מכך, אחרי השלמת העסקה עורך הדין מדווח על העסקה לשלטונות המס בתוך 30 ימים ממועד חתימת ההסכם, כמתחייב בחוק.
  • רישום הערת אזהרה על הכנס – במהלך העסקה יוודא עורך הדין כי נרשמת הערת אזהרה בשמכם על הדירה המיועדת לרכישה. אחרי השלמת העסקה, עורך הדין ידאג להעברת הבעלות בנכס ורישומו בטאבו על שמכם. הדבר כרוך בהתקשרות עם הטאבו והגשת מסמכים, לכן חשוב לוודא שעורך הדין מתחייב לטפל בעניין כחלק מהשירותים הניתנים בעסקה.
  • סיוע בהשגת מימון – במסגרת תנאי קבלת המשכנתא, עורך דינכם ידרש לאימות של חלק מהאסמכתאות שאותן הבנק המלווה מבקש (כגון התחייבות לרישום המשכנתא), ויטפל בהליכים הנחוצים כולל הרישום בטאבו. כמו כן, אם עורך דינכם הוא גם נוטריון, הוא יוכל להעניק לכם ייפוי כח נוטריוני עבור הבנק כחלק מהתהליך לקבלת המשכנתא.

 

5 קווים מנחים לבחירת עורך דין קניית דירה מומלץ

בבחירת עורך דין קניית דירה, ישנם חמישה קווים מנחים שכדאי להביא בחשבון אם ברצכונם לוודא שאתם בוחרים עורך דין מומלץ לקניית דירה:

ניסיון

חפשו עורך דין בעל ניסיון משמעותי בטיפול בעסקאות רכישה, במיוחד באזור בו אתם רוכשים את דירתכם. עורך דין מנוסה יכיר את הנוף המשפטי והנדלנ"י הרלוונטי ואת כל החוקים והתקנות הרלוונטיים שעשויים להשפיע על הרכישה שלכם.

מוניטין

בקשו המלצות לעו"ד מקרקעין מומלץ לקניית דירה, מחברים, משפחה או סוכני נדל"ן, וחפשו גם ביקורות באינטרנט כדי לאמוד את המוניטין של עורכי הדין שאתם שוקלים לשכור. 

תקשורת

בחרו עורך דין שקל לתקשר איתו ומקפיד להסביר לכם מושגים משפטיים מורכבים בצורה קלה להבנה. 

זמינות

ודאו שעורך הדין זמין לטפל בעסקה שלכם ככל שיידרש ושיש לו את הזמן והמשאבים הדרושים כדי לתת לעסקה שלכם את תשומת הלב הראויה.

עלות

השוו את שכר הטרחה שגובים עורכי דין מקרקעין שונים כדי להבטיח שאתם מקבלים מחיר הוגן עבור הליווי המשפטי בעסקה שלכם. עם זאת, זכרו כי האפשרות הזולה ביותר לא תמיד תהיה האפשרות הטובה ביותר. השאיפה שלכם צריכה להיות למצוא עורך דין קניית דירה שמעניק שירותים איכותיים במחיר סביר.

הערך המוסף של עורך דין קניית דירה מומלץ

עורך דין מקרקעין טוב יכול לעזור לכם לחסוך כסף בקניית דירה, בכך שיוודא שהסכם הרכישה תקין מבחינה משפטית, שהנכס במצב רישומי, משפטי, פיזי ותכנוני תקין ושכל הניירת הדרושה לביצוע העסקה – מטופלת היטב. עו"ד מקרקעין יכול גם לעזור בניהול משא ומתן יעיל על תנאי ההסכם כדי להבטיח שהזכויות והאינטרסים שלכם נשמרים. בנוסף, עורך דין נדל"ן יוכל לזהות מראש כל בעיה משפטית בדירה, כגון הגבלות ייעוד או חובות תלויים ועומדים, שעלולים להשפיע על ערך הנכס ועל יכולתכם למכור אותו בעתיד. בקצרה, על ידי פנייה לעורך דין נדל"ן טוב, תוכלו להימנע מטעויות יקרות ולהגן על ההשקעה שלכם.

התפקיד פרוט
ייצוג חברות בניה, יזמים ומשקיעים. ניהול עסקת המקרקעין, רישום הקרקע על שמם של היזמים, עריכת הסכמי קומבינציה, קבלת חוזה חכירה, הכנת הסכמים עם קבלני משנה, עריכת הסכמי מכר לרוכשי הדירות בפרויקט.
טיפול בהסכמי חכירה. קבלת הסכם חכירה ממנהל מקרקעי ישראל, חידוש חוזה חכירה בהתאם לצורך, ביטול חוזה חכירה.
הכנת הסכמי מכר של נכסים פרטיים, דירות ובתים המיועדים למגורים. עריכת הסכם מכר בין אדם פרטי המבקש למכור נכס שברשותו לאדם אחר, מתייחס לנכסים המיועדים למגורים בלבד כגון: דירות מכל סוג ובתים פרטיים.
ניהול עסקאות מקרקעין במושבים ובכל המגזרים העוסקים בחקלאות. עריכת הסכמי מכר של קרקעות המיועדות לחקלאות בלבד וניהול הליכים מורכבים של הפשרת קרקעות חקלאיות ושינוי הייעוד שלהן מחקלאות לבנייה. עריכת הסכמי מכר לקרקעות שעברו או נמצאות בתהליך הפשרה.
עריכת הסכמי שכירות לדירות ובתי מגורים, שטחים מסחריים ומשרדים. כתיבה ועריכה של הסכמי שכירות בין המשכיר לשוכר הן בעבור נכסים המיועדים למגורים והן, עבור נכסים המיועדים לחנויות בשטחים מסחריים ומשרדים במגדלי משרדים, או בנכסים פרטיים המשמשים למשרדים (בתים פרטיים).
ליווי תהליך תמ"א 38 ליווי צמוד וניהול מכרז יזמים לביצוע הפרויקט (פניה ליזמים, בחינת ההצעות, קיום פגישות עם נציגי היזמים), ניהול המשא ומתן מול היזם הנבחר לטובת מקסום התמורות בעסקה עבור כל בעלי הדירות, השגת בטוחות טובות לטובת מזעור רמת הסיכון בעסקה ופיקוח שוטף על כל פעולה שמבצע היזם.

לייעוץ משפטי ראשוני ללא עלות לפני קניית דירה ולקבלת הצעת מחיר לליווי משפטי, פנו עכשיו לעורך דין קניית דירה, עורך דין יוני לוי.

עורך דין קניית דירה

שאלות ותשובות בנושא מכירת דירה

ראשית, נמליץ לבצע סקר שוק לגבי הדירות המוצעות למכירה באזור, ולהתאים את מחיר הדירה אותה תרצו למכור למחיר השוק לפי סוג הנכס.

לאחר סקר השוק, יש לשכור את שירותיו של עורך דין מכירת דירה שבדרך כלל יגיע בליווי שמאי מקרקעין מקצועי, על מנת לוודא שהמחיר אותו תבקשו הינו המחיר המקסימלי אותו תוכלו לקבל בעבור הדירה. כמו כן, יוודא עורך הדין כי התנאים שתקבלו יהיו התנאים הטובים ביותר עבורכם בכל הנוגע להסדרת מתווה התשלום מול הקונים וניסוח מסמכי המכירה. 

בוודאי! עורך הדין למכירת הדירה יוודא עבורכם בדיוק מה יהי גובהו של מס השבח, ושאר המיסים אותם תיאלצו לשלם בעקבות מכירת הדירה ויציג בפניכם את כל האפשרויות להוזלת המס, או אפילו לקבלת פטור מלא ממנו. 

תפקידו של עורך הדין בעת מכירת הדירה הוא מגוון מאוד.

ראשית, תפקידו המרכזי של עורך הדין יהיה לוודא כי התנאים המתקבלים במכירת הדירה הם התנאים הטובים ביותר עבורכם, מה שיתבטא בכל השלבים החל מהסכום אותו תבקשו בעבור הדירה, תכנון המיסים השונים, ליווי המו"מ, חתימה על הסכם המכר והעברת הזכויות. 

שכר הטרחה של עורך הדין למכירת הדירה נקבע בהתאם למידת המורכבות שיש בעסקה ומשך הזמן שיידרש מעורך הדין למכירת הדירה לביצוע נכון ושלם של הליך המכירה עד לשביעות רצונו המלאה של הלקוח ולהעברת הזכויות בדירה על שמו של הקונה. לפרטים נוספים.

המידע לעיל מהווה מידע ראשוני בלבד ואין הוא מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואין באמור לעיל בכדי להוות המלצה לנקיטת הליכים ו/או להימנעות מהם. מומלץ להיוועץ עם עו"ד המתמחה בתחום בטרם נקיטת כל פעולה. למען הסר כל ספק, האחריות לכל תוצאה בשל הסתמכות על האמור לעיל תחול על המשתמש בלבד.

משרדנו בתקשורת

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 60 ביקורות
×
js_loader