עורך דין קניית דירה

ליווי של עורך דין קניית דירה מקצועי, מיומן ומנוסה מהווה מתכון בטוח לעסקת קנייה מוצלחת שמבוצעת ברוגע וביעילות מרביים. 

קניית דירה מהווה את אחת מההחלטות הכלכליות הגדולות ביותר שאדם מבצע במהלך חייו. לכן, חשוב מאוד לשכור את שירותיו של עורך הדין בראשיתו של התהליך ובסמוך לקבלת ההחלטה לקניית הדירה. עורך דין קניית דירה מיומן מהווה כלי עזר חשוב ומרכזי בהובלת הקונים אל דירת חלומותיהם.

 

החשיבות בשכירת שירותיו של עורך דין קניית דירה

לא ניתן להמעיט בחשיבותו של עורך דין קניית דירה מנוסה ומיומן ובעל רזומה עשיר של עסקאות מוצלחות לקניית דירה. החשיבות באה לידי ביטוי במספר דרכים:

 

ביצוע בדיקות מקדמיות לפני קניית הדירה

יש לבצע מספר רב של בדיקות מקדמיות, הן קנייניות והן תכנוניות, בכדי להשלים את עסקת הקנייה בהצלחה. בין היתר, חשוב מאוד לבצע בדיקה פיזית של הדירה וסביבתה, יש לבחון את טיב הזכויות הקנייניות של הדירה כפי שהן מופיעות בנסח הרישום וכן ביצוע בדיקות של טיב התכנון בדמות עיון בתיק הבניין בכדי לאתר חריגות בנייה וכיו"ב.

עורך דין קניית דירה
עורך דין קניית דירה

סיוע בקבלת החלטות כלכליות נכונות יותר

עורך דין יכול לסייע לכם בהערכת היכולת האמיתית שלכם לקניית הדירה ובכך לוודא כי לא תחרגו ממסגרת תקציב שנכונה לתא המשפחתי שלכם, דבר שיגרור מחנק כלכלי בהמשך הדרך. בין היתר, בתחום זה עורך הדין בודק את העלות הכוללת של קניית הדירה, לרבות אך לא רק: עלות הדירה, שכ"ט עו"ד ומתווך, גובה המס הצפוי, אגרות, שמאי וכיו"ב. כמו כן, את אפשרויות המימון ויכולת ההחזר החודשית וכיו"ב.

 

תכנון מס אופטימאלי

בכל עסקה של קניית דירה, עשויה לחול חובת תשלום מס, הן על המוכר והן על הקונה. על המוכר חלה חובת תשלום 'מס שבח' אשר משולם לרשות המיסים וכן המוכר עשוי לשלם 'היטל השבחה' לרשות המקומית. הקונה עשוי לחוב בחובת תשלום 'מס רכישה'.

עורך דין קניית דירה בודק עוד בראשית התהליך בודק האם הקונים צפויים לשלם מס ואת גובהו ובכך לאפשר לרוכשים לכלכל את צעדיהם בתבונה כאמור לעיל.

 

ליווי הקונים במשא ומתן העסקי עם מוכרים

ניסיונו של עורך הדין אשר ביצע בהצלחה מספר רב של עסקאות קניית דירה עשוי לעמוד לעזרתם של הקונים בעת ביצוע משא ומתן לקניית הדירה. בעזרתו, ניתן לשים דגש לנושאים המהותיים הרלוונטיים לקונים, לוודא כי סדר תשלומים המתגבש נכון להם וכמובן לוודא כי הרצונות והצרכים של הקונים מיושמים בפרטי הסיכום המתגבש וכיוצא בזה.

 

דגשים לבחירת עורך דין קניית דירה

לאור העובדה כי קניית דירה מהווה את אחת מהרכישות המשמעויות שאדם עושה במהלך חייו, חשוב לוודא כי הקונים מקיפים עצמם באנשי המקצוע הטובים ביותר. על קצה המזלג, ניתן לאפיין עורך דין קניית דירה מקצועי במספר אופנים שונים:

עורך דין שתחום עיסוקו העיקרי הוא מקרקעין ובעל ניסיון מוכח בליווי עסקאות מוצלחות מסוג העסקה שאתם מעוניינים לבצע, יש לו הבנה במיסוי מקרקעין ובעל מספר המלצות רב של לקוחות (לרבות קבלת מספרי טלפון של לקוחות ממליצים) וכיוצא בזה.

הניסיון המקצועי של עורך הדין מהווה את ההבדל בין עורך דין אשר שומר מכל משמר על האינטרסים שלכם לאורך כל שלבי העסקה ולבין עורך דין שמוותר על שמירה מהסוג הזה ולעתים גרוע מכך, עורך אף עשוי לפספס סעיפים ו/או עניינים משמעותיים שיביאו לפגיעה משמעותית בהגנה על האינטרסים שלכם במהלך התהליך.

 

שכר טרחת עורך דין קניית דירה

כאמור, לא ניתן להמעיט בחשיבות מקצועיותו וניסיונו של עורך דין קניית דירה ומשכך עלות שכר טרחת עורך הדין בקניית דירה זניחה ביחס ל"עלות התקלות" שעלולות להיגרם בשל היעדרותו של עורך דין מקצועי אשר מלווה את התהליך עוד מראשיתו.

לרוב, שכר הטרחה הנהוג בשוק עריכת הדין בשנת 2020 בעסקאות רגילות, שאינן מורכבות, עומד על 0.5% ממחיר הדירה בתוספת מע"מ. בהקשר הזה חשוב להגיד כי גובה שכר הטרחה עשוי להשתנות נוכח מורכבות העסקה, מהותה, שווי הנכס ו/או מהלך ביצוע העסקה. לרוב, אגרות רישום ושכר טרחת יועצים נוספים אינן כלולים במחיר זה.

בעת חתימה על הסכם שכר הטרחה עם עורך דין, חשוב לוודא כי הצעת המחיר לא כוללת 'אותיות קטנות' אשר עשויות להשפיע על התשלום הסופי לעורך הדין ולכן יש להבין מראש כמה משלמים ועבור מה.

לייעוץ משפטי ראשוני ללא עלות לפני קניית דירה ולקבלת הצעת מחיר לליווי משפטי, פנו עכשיו לעורך דין קניית דירה, עורך דין יוני לוי.

שאלות ותשובות בנושא קניית דירה

ראשית כל, יש לבצע חקר שוק ולאתר את הדירה אותה תרצו לקנות. שלב זה ניתן לבצע בצורה עצמאית באמצעות חיפוש בלוח מודעות של דירות למכירה או לחילופין להיעזר בשירותיו של מתווך.

לאחר איתור הדירה אותה תרצו לקנות, יש לשכור את שירותיו של עורך דין קניית דירה אשר יבצע עבורכם את כלל הבדיקות המקדמיות הנדרשות בדבר זהות הדירה הנרכשת ודבר זכות המוכר וטיב זכויותיו בנכס. לאחר מכן, יערוך עורך דין קניית דירה חוזה אשר נוסחו יבטא את כלל הפתרונות לכלל הבעיות שהתגלו, אם התגלו, במסגרת ביצוע הבדיקות המקדמיות והסכמות הצדדים להן.

לשאלה 'איך לערוך חוזה קניית דירה' יש תשובה שנחלקת לשני חלקים. החלק הראשון עוסק בכל ההיבט של ביצוע בדיקות מקדמיות בדבר זהות הדירה הנרכשת ודבר זהות מוכר הדירה וטיב זכויותיו בנכס. נערכות בדיקות במגוון תחומים רחב: החל מפיזי, תכנוני, פיננסי, היבטי מיסוי וכיוצ"ב.

החלק השני עוסק בניסוח החוזה תוך מתן ביטוי ודגש לכלל הממצאים שנתגלו במסגרת הבדיקות המקדמיות. המטרה המרכזית של החוזה היא לאפשר את קיומן של הסכמות הצדדים וההבטחה כי זכויות המוכר בדירה יעברו על שמו של הקונה. לייעוץ בעריכת חוזה צרו קשר עכשיו.

תפקידו של עורך דין קניית דירה הוא לבצע את כל הבדיקות המקדמיות אודות הדירה הנרכשת ואודות זהות המוכר וטיב זכויותיו בנכס. בנוסף על כך, עורך הדין מבצע בדיקות מקדמיות מקיפות לדירה הנרכשת במגוון נושאים רחב: בדיקה פיזית, בדיקת תכנונית, בחינת היבטי מיסוי, היבטים פיננסיים ועוד. בדיקות אלו מטרתן להאיר נקודות בעתיות עוד בשלב משא ומתן תוך מתן פתרונות יצירתיים להן.

בהמשך לביצוע הבדיקות, עורך הדין קניית דירה עורך את חוזה הקנייה בכדי להבטיח כי זכויותיו של הקונה נשמרות עד להעברת הזכויות בדירה על שמו של הקונה. דגשים לבחירת עורך דין קניית דירה.

שכר הטרחה של עורך דין קניית דירה נקבע בהתאם למידת המורכבות שיש בעסקה ולמידת ההשקעה הנדרשת מעורך דין קניית דירה לביצוע נכון ושלם של הליך קנייה עד לשביעות רצונו המלאה של הלקוח ולהעברת הזכויות בדירה על שמו של הקונה. לפרטים נוספים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

המידע לעיל מהווה מידע ראשוני בלבד ואין הוא מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואין באמור לעיל בכדי להוות המלצה לנקיטת הליכים ו/או להימנעות מהם. מומלץ להיוועץ עם עו"ד המתמחה בתחום בטרם נקיטת כל פעולה. למען הסר כל ספק, האחריות לכל תוצאה בשל הסתמכות על האמור לעיל תחול על המשתמש בלבד.

אז מה היה לנו עד עכשיו?
דילוג לתוכן