עורך דין נדל"ן בתל אביב

תוכן עניינים

עבור רוב האנשים עסקאות נדל"ן הן אירוע נדיר, כזה שהם צד לו רק פעמים ספורות בחיים. דווקא בשל כך חשוב מאוד להיעזר בשירותיו של עורך דין הנדל"ן בתל אביב המתאים ביותר בכל עסקה שכזאת.

 

עורך דין נדל"ן בתל אביב – מידע כללי

כיצד בוחרים עורך דין נדל"ן?

בבואו של אדם לבחור עורך דין נדל"ן לצורך ליווי משפטי בעסקת נדל"ן עליו לשקול שיקולים שונים ומגוונים. השיקולים הברורים מאליהם כמובן עוסקים בתחום הידע של אותו עורך דין, ברמת הניסיון שלו, בחיבור האנושי שלו ללקוח ובמידת הזמינות שלו.

עם זאת, ישנו שיקול נוסף בבחירתו של עורך דין נדל"ן שרבים הם האנשים שאינם מעניקים לו משקל משמעותי, וזאת לאו דווקא בצדק.

שיקול זה, בו יעסוק המאמר שלפניכם, קשור בשאלת היכרותו של אותו עורך דין עם הסביבה המקומית בה מתבצעת עסקת הנדל"ן.

 

ייחודיותו של עורך דין נדל"ן מקומי

על מנת לעמוד על החשיבות של שיקול המקומיות בבחירת עורך דין באופן שלם ומלא יש להתייחס לשיקול זה בנפרד בכל תחום מרכזי בו עוסק עורך דין נדל"ן. התחומים המרכזיים לעניין זה הם: קניית דירה יד שנייה ודירה מקבלן, מכירת דירה, התחדשות עירונית ועסקת נדל"ן מסחרית.

 

תחום ראשון: קניית דירה יד 2

התחום המרכזי הראשון בו עוסק עורך דין נדל"ן, ואולי אף הנפוץ ביותר, הוא ליוויו של קונה בעת קנייתה של דירה, הן כשמדובר בדירה יד 2 והן כשמדובר בדירה מקבלן. בתחום זה מקומיותו של עורך הדין עשויה להיות בעלת משמעות בהקשר של בחינת כדאיותה של העסקה.

עורך דין מקומי, שביצע כבר עסקאות נדל"ן רבות באותה העיר, ושיש לו היכרות מעמיקה עם שכונותיה השונות של העיר, יידע להזהיר את לקוחו מפני ביצועה של עסקה לא משתלמת.

בנוסף לכך הניסיון שצבר יעזור לעורך הדין לזהות את הבדיקות הנחוצות לפני רכישתו של הכנס הספציפי, ואף לערוך אותן בזריזות וביעילות.

 

תחום שני: מכירת דירה

התחום המרכזי השני בו עוסק עורך דין נדל"ן הוא ליווין של עסקאות בדירות מגורים, הפעם מצידו של המוכר. גם בהקשר זה היכרותו של עורך הדין עם עסקאות נדל"ן נוספות שבוצעו באזור לאחרונה יכולה לסייע למוכר לקבל מידע לגבי כדאיותה של העסקה העומדת על הפרק.

בנוסף לכך, במכירתה של דירה ישנו מאפיין נוסף המייחד את עורך הדין המקומי והוא המאפיין המיסויי. מכירת דירה מחייבת את המוכר במיסוי מקרקעין – מס שבח, ולעיתים גם היטל השבחה.

היכרותו של עורך הדין המקומי עם רשויות המס והתכנון המקומיות עשויה בהחלט לסייע הן בהבנת המצב המיסויי של המוכר, למשל האם יוטל עליו היטל השבחה או לא, והן בהבאתם של תשלומי המיסוי לכדי ביצוע באופן מהיר ויעיל, ובכך להביא את העסקה לסיומה בשלום.

 

תחום שלישי: התחדשות עירונית

התחום המרכזי השלישי בו עוסק עורך דין נדל"ן הוא התחדשות עירונית, תחום הכולל בתוכו הן פינוי בינוי והן תמ"א 38. ערים כמו תל אביב הן כר פורה ונרחב לפרויקטים מסוג זה, הן בשל היותה עיר וותיקה, והן בשל מיקומה המבוקש וערך הנדל"ן הגבוה שלה.

היכרות קרובה וניסיון של עבודה עם רשויות תכנון ומיסוי מקומיות חשובים במיוחד במקרה של התחדשות עירונית, שכן החלטותיהם של גופים אלו הן בעלות השפעה קריטית על מידת כדאיותו של הפרויקט.

כאשר מכניסים לחשבון את העובדה שפרויקטים כאלה פשוט לא יצאו לפועל אם לא יהיו רווחים דיים בעבור היזם, היתרון שבשכירת שירותיו של עורך דין מקומי כבר בשלב הראשוני שבו ניתן להשפיע על תוכנית המתאר העירונית רק מאמיר.

 

תחום רביעי: נדל"ן מסחרי

התחום המרכזי הרביעי בו מתעסק עורך דין נדל"ן הוא תחום הנדל"ן המסחרי. תחום זה הוא בעל סיכונים רבים יותר בדרך כלל בעבור המשקיעים, אך בהתאם לכך התשואה בו גדולה יותר.

משקיעים בנדל"ן מסחרי יודעים שעל מנת להנות מהתשואה הגבוהה הזאת יש לצמצם את הסיכונים בעסקה ככל האפשר, כאשר אחד מהסיכונים הללו קשורים בהערכה מהימנה של כדאיות העסקה. אחד הגורמים המרכזיים בהערכתו של סיכון זה הוא מיקומו של הנדל"ן והתכנון העירוני המיועד לסביבתו.

בהקשר זה יש לעורך דין מקומי יתרון ברור, בעיקר במצבים, שהינם די נפוצים, בהם המשקיע הוא אינו תושב המקום בעצמו. עורך דין מקומי יוכל לשים ידיו ביתר קלות על התמ"א של האזור נשוא העסקה ולבצע את הבדיקות הנכונות לצורך הערכת הפוטנציאל המסחרי האמיתי לטובת המשקיע.

 

עורך דין נדל"ן בתל אביב

תל אביב היא עיר ייחודית בהרבה מובנים, והנדל"ן הוא בהחלט אחד מהם, זאת בשל היותה מרכזו של גוש דן – האזור העירוני החשוב ביותר במדינת ישראל.

בהתאם לכך עסקאות נדל"ן בעיר נחשבות לעסקאות חשובות במיוחד, שיכולות להניב לצדדים להם תשואה גדולה, אך בהתאם לכך גם מפח נפש גדול.

שכירת שירותיו של עורך דין נדל"ן תל אביבי מקומי בעת ביצועה של עסקה כזאת עשויה בהחלט לנטרל כמה מהסיכונים הכרוכים בה, ולקרב את הלקוח עוד צעד לקראתה של עסקת נדל"ן מצליחה.

 

רוצים לשמוע עוד על עסקאות נדל"ן בתל אביב? פנו לעו"ד יוני לוי, עורך דין מקרקעין ונדל"ן.

כתובת משרדנו: מגדל מידטאון, קומה 39, דרך מנחם בגין 144, תל אביב.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

המידע לעיל מהווה מידע ראשוני בלבד ואין הוא מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואין באמור לעיל בכדי להוות המלצה לנקיטת הליכים ו/או להימנעות מהם. מומלץ להיוועץ עם עו"ד המתמחה בתחום בטרם נקיטת כל פעולה. למען הסר כל ספק, האחריות לכל תוצאה בשל הסתמכות על האמור לעיל תחול על המשתמש בלבד.

עורך דין יוני לוי
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

כדי לקבל שיחת ייעוץ באפשרותך לחייג עכשיו לטלפון 077-804-1632 או להשאיר פרטים כאן בטופס ואנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.

מקצוען אמיתי. ליווה אותנו לאורך כל הדרך בזמינות מירבית ומענה איכותי ויסודי. מומלץ בחום!
Chen Weissman
Chen Weissman
20:10 15 Jun 21
יוני הוא עורך דין מצוין. פתר את הקייס שלי בנושא דיני אינטרנט בצורה מקצועית, מהירה וללא מעורבות בית משפט. הוא כתב מכתב מענה שסגר את המקרה עוד לפני שהוא התגלגל לשם, ובכך חסך לי המון כסף וכאב ראש. מומלץ בחום!
Daniel Alter
Daniel Alter
18:16 14 Jun 21
יוני עו"ד מקצועי ביותר. בודק את הדברים לפרטי פרטים ונותן מענה אדיב ושירותי ללקוח. ממליצה בחום!
Yaara Ronen
Yaara Ronen
08:40 01 Jul 20
עו"ד אנושי, מקצועי והוגן. סייע לי מיוזמתו דרך פוסט שפרסמתי בפייסבוק וזאת מבלי לבקש תשלום וללא היכרות מוקדמת.
Tomer Shamai
Tomer Shamai
07:33 01 Jul 20
ליווה אותנו ברכישת דירה והיה מקצועי וזמין לאורך כל הדרך! ממליצים בחום!
טל פורת
טל פורת
19:06 22 Jun 20
עו"ד מצוין, אמין, עצמאי, ומקצועי.מומלץ בחום.
רועי שעבין
רועי שעבין
14:20 28 May 20
עו״ד יוני לוי ייצג אותי בעסקת מקרקעין, קיבלתי שירות אדיב, רציני ואחראי, העסקה בוצעה על הצד הטוב ביותר.השירות של עו״ד יוני מומלץ בחום!!!
Ziv Hayat
Ziv Hayat
12:34 27 May 20
ממליצה בחום, מקצועי, שירותי ואדיב.עזר לי מאוד, בטוחה שאעזר בו שוב בעתיד.
מור ק
מור ק
07:46 18 May 20
מקצוען אמיתי. מכיר את העסק והכי חשוב, בנאדם שכיף לעבוד איתו.ממליץ בחום
Yuval Klein
Yuval Klein
07:25 18 May 20
חשבנו שכשמדובר בלשכור דירה זה יהיה פשוט ושנוכל לעשות זאת לבד, אבל בדיעבד אין ספק שלא היינו מצליחים לעשות זאת בלי הליווי המקצועי של יוני מתחילת הדרך. הוא עזר, ליווה ותמך, ומנע מאיתנו הוצאות כספיות מיותרות. לא עושים יותר אף עסקת נדל״ן בלעדיו. ממליצים בחום! ד״ר אנה גלוחוב
מישל דיאצ'וק
מישל דיאצ'וק
14:28 13 May 20
עורך דין מקצוען והגון. מומלץ בחום!
מורן סבן
מורן סבן
08:50 30 Apr 20
יוני עורך דין בחסד עליון. חילץ אותי ממצב מאוד בעייתי שעורך דין לפניו לא כל כך הצליח.כבר מהפגישה הראשונה הייתה לי התחושה שניצב מולי בן אדם לפני הכל ולא פחות חשוב, אדם נבון שמכיר את רזי המקצוע ולא חושש לנקוטממליץ על שירותיו של יוני בחום רב ומניסיון
zoriel haviv
zoriel haviv
16:43 16 Apr 20
ממליצה בלב שלם ובשמחה רבה. מקצועי, אדיב, אמין, מדוייק.
Liat Levanon
Liat Levanon
09:21 13 Apr 20
מקצועי, מסור, מהיר והגון. עורך דין מומלץ בחום!
חן בוסקילה
חן בוסקילה
11:37 07 Mar 20
עו״ד מקצועי וקפדן שיורד לפרטים הקטנים ממולץ!
nir keidar
nir keidar
20:03 26 Feb 20
עו"ד יוני לוי העניק לנו שירות מקצועי ומהיר. מומלץ מאוד!
מאיר אטיאב
מאיר אטיאב
14:01 21 Feb 20
עו"ד מקצועי, אכפתי, ויסודי. מומלץ בחום!
Dudi Atias
Dudi Atias
13:55 21 Feb 20
ממליץ בחום!!יוני הוא עו"ד חרוץ, מקצועי, וישר- שילוב נדיר במחוזותינו.מסוג עורכי הדין היסודיים שאפשר לסמוך עליהם בעיניים עצומות בידיעה שהם ישיגו את התוצאה הטובה ביותר עבור הלקוח.
Ariel Jean
Ariel Jean
17:45 11 Feb 20
ייעוץ משפטי מצוין, מקצועי ואדיב.תותח בתחומו!
ori kam
ori kam
19:01 29 Jan 20
עו"ד לוי ברמה אחרת שמתבטאת במקצועיות ויושרה שאין שניים להם. יוני בעל לב זהב שמחפש תמיד את טובתו של הלקוח ,ולכן אני ממליץ עליו בחום.
Gil Ganel
Gil Ganel
05:21 29 Jan 20
שירות אמין, יסודי ומקצועי! ממליץ בחום
Tamir Sagi
Tamir Sagi
19:33 28 Jan 20
עו״ד מצויין, מומלץ בחום. יסודי, מקצועי ומאוד שירותי.
Gal Rotem
Gal Rotem
15:23 28 Jan 20
מענה מהיר ומקצועי לכל שאלהמומלץ בחום
עמית לוי
עמית לוי
10:18 25 Jan 20
עו"ד מקצועי, מהיר, יסודי ונחמד מאוד. מומלץ!
Marin Levy
Marin Levy
13:20 08 Jan 20
מידע נוסף
לשיחת ייעוץ עם עורך דין
ללא עלות וללא התחייבות
חייגו עכשיו!
דילוג לתוכן