עורך דין ייפוי כוח מתמשך בהרצליה

תוכן עניינים

עריכתו של ייפוי כוח מתמשך מחויבת, על פי חוק, בליווי משפטי של עורך דין מיוחד שהוסמך לצורך העניין. ובכל זאת, על אף ששכירתו של עורך דין כזה היא חובה, לפני שנכנסים לתהליך חשוב להבין מהו בדיוק תפקידו של עורך דין ייפוי כוח מתמשך בהרצליה ובכלל.

 

מהו ייפוי כוח מתמשך?

על מנת להבין מהו תפקידו של עורך דין ייפוי כוח מתמשך, ומתוך כך להבין גם את חשיבות תפקידו, יש להקדים מספר מילים לשאלה מהו ייפוי כוח מתמשך. ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי מיוחד ויוצא דופן, מעין "הסכם אפוטרופוסיות" מוקדם. במסגרת ייפוי כוח שכזה יכול אדם לקבוע מי יקבל החלטות בענייניו בעת שהוא לא יוכל לקבלן בעצמו, וכיצד יהיה עליו לעשות זאת.

 

הממנה

בעריכתו של הסכם כזה חוסך בעצם מייפה הכוח, או כפי שנהוג לקרוא לו – הממנה, את הצורך במינוי אפוטרופוס על ידי בית המשפט במקרה הצורך. מעבר לחסכון בתהליך, בחירה באפשרות זו מאפשרת לו כמובן גם חופש פעולה גדול יותר בנוגע להסדרים שייקבעו ולזהות האפוטרופוס.

 

תפקידו של עורך דין ייפוי כוח מתמשך

באופן כללי ניתן לומר שתפקידו של עורך דין ייפוי כוח מתמשך הוא ללוות את הליך עריכתו של ייפוי הכוח, עד להפקדתו אצל האפוטרופוס הכללי ואישורו בהצלחה. ואכן, תפקידו של עורך הדין משתנה בהתאם לשלב בו נמצאים בהליך, כפי שנפרט להלן:

שלב ראשון: עריכתן של פגישות עם מייפה הכוח

בשלב הראשון על עורך הדין לקיים מספר פגישות, לפי הצורך, עם הממנה, זאת על מנת ללמוד ולהבין את צרכיו ואת משאלותיו לגבי ייפוי הכוח המתמשך. במסגרת פגישות אלו מוטלת על עורך הדין החובה להציג בפני הממנה את החלופות לייפוי כוח מתמשך, למשל אפוטרופוס במינוי בית המשפט ותמיכה בקבלת החלטות, וליידע את הממנה בדבר השלכותיו של ייפוי הכוח המתמשך.

 

ייפוי הכוח מרצונו החופשי של הממנה

בנוסף לכך, בשל משמעותו הקריטית של ייפוי הכוח המתמשך על חייו של הממנה ובשל בעלי האינטרסים העלולים להיות מעורבים בעניין, על עורך הדין לוודא שעריכתו של ייפוי הכוח אכן נעשית מרצונו החופשי של הממנה, ללא שהופעלו עליו לחץ או כפייה.

 

חוות דעת של מומחה

כאשר מתעורר בקרבו של עורך הדין ספק בנוגע ליכולתו של הממנה להבין את משמעותו של ייפוי הכוח המתמשך הוא רשאי להפנותו לקבלת חוות דעת של מומחה בעניין.

שלב שני: עריכת פגישה עם מיופה הכוח

לאחר הפגישה עם הממנה עצמו ולפני ניסוחו הסופי של ייפוי הכוח, על עורך הדין ליצור קשר עם מיופה או מיופי הכוח העתידי. פגישה כזאת היא חשובה במיוחד מכיוון שלולא הסכמתו של מיופה הכוח לתפקיד המיועד לו לא תהיה משמעות לייפוי הכוח.

 

משמעותו של ייפוי הכוח

במהלך פגישה זו על עורך הדין להסביר למיופה את משמעותו של ייפוי הכוח, ואת הסמכות והאחריות שתוטל עליו בעקבותיו. בנוסף לכך, עליו לתת לו לקרוא את ייפוי הכוח, לוודא שהוא עומד בתנאי הכשירות שדורש החוק ממיופה הכוח, ולהחתימו על הסכמה לייפוי הכוח ועל טופס וויתור על סודיות.

שלב שלישי: ניסוחו של ייפוי הכוח המתמשך

השלב השלישי הוא כמובן ניסוחו של ייפוי הכוח. ככל מסמך משפטי, ניסוח ייפוי הכוח המתמשך הוא עניין למקצוענים בלבד. בשלב זה תפקידו של עורך הדין הוא לנסח מסמך ברור ובהיר, שרצונותיו של הממנה מתבטאים בו בהצלחה.

 

התדיינויות משפטיות

עורך דין מוצלח ובעל ניסיון ינסח את ייפוי הכוח המשפטי כך שיותיר מעט ככל האפשר פתחים להתלבטויות או התדיינויות משפטיות. במקרה של ייפוי כוח מתמשך הדבר חשוב במיוחד, שכן לרוב בעת שתתעורר התלבטות כזאת הממנה כבר לא יוכל להבהיר את כוונותיו.

שלב רביעי: הפקדת ייפוי הכוח

הפקדתו של ייפוי כוח מתמשך במשרדי האפוטרופוס הכללי היא תנאי לתוקפו. תפקידו של עורך הדין הזה בשלב זה הוא להפקיד את ייפוי הכוח בעצמו באופן מקוון, או לוודא שההפקדה נעשית באופן ידני על ידי הממנה. במסגרת ההפקדה על עורך הדין לוודא כמובן שמצורפים כל המסמכים הדרושים, וביניהם חוות דעת מומחה, טופס וויתור על סודיות, טופס הסכמת מיופה הכוח, ועוד.

 

עותק מקורי של ייפוי הכוח

בנוסף לכך עליו לוודא שבתוך 14 ימים מעת ההפקדה יומצא למשרדי האפוטרופוס הכללי עותק מקורי של ייפוי הכוח. לכאורה מדובר בשלב טכני בעיקרו, אך תפקידו של עורך הדין חשוב במיוחד בהקשר הזה, שכן, כאמור, ייפוי כוח מתמשך שלא יופקד כהלכה לא יהיה תקף. על כן אין לזלזל בהליכים הללו, ויש לוודא שהם אכן נעשים בצורה שנקבעה בחוק.

 

סיכום: עורך דין ייפוי כוח מתמשך בהרצליה

הנוחות שבשכירת שירותיו של עורך דין ייפוי כוח מתמשך קרוב ומקומי ברורים. עם זאת, לעיתים שווה לשקול להרחיק קצת על מנת לא להתפשר על איכותו של עורך הדין בעניין כה קריטי.
אין משמעות הדבר שיש צורך לנסוע לקצה השני של הארץ, אך בהחלט כדאי לברר על עורכי דין נוספים בסביבתה של העיר, ולהכריע בסופו של דבר על פי שיקולים עניינים.

מחפשים עורך דין ייפוי כוח בהרצליה? פנו לעו"ד יוני לוי, עו"ד ייפוי כוח מתמשך מומחה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

המידע לעיל מהווה מידע ראשוני בלבד ואין הוא מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואין באמור לעיל בכדי להוות המלצה לנקיטת הליכים ו/או להימנעות מהם. מומלץ להיוועץ עם עו"ד המתמחה בתחום בטרם נקיטת כל פעולה. למען הסר כל ספק, האחריות לכל תוצאה בשל הסתמכות על האמור לעיל תחול על המשתמש בלבד.

עורך דין יוני לוי
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

כדי לקבל שיחת ייעוץ באפשרותך לחייג עכשיו לטלפון 077-804-1632 או להשאיר פרטים כאן בטופס ואנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.

מקצוען אמיתי. ליווה אותנו לאורך כל הדרך בזמינות מירבית ומענה איכותי ויסודי. מומלץ בחום!
Chen Weissman
Chen Weissman
20:10 15 Jun 21
יוני הוא עורך דין מצוין. פתר את הקייס שלי בנושא דיני אינטרנט בצורה מקצועית, מהירה וללא מעורבות בית משפט. הוא כתב מכתב מענה שסגר את המקרה עוד לפני שהוא התגלגל לשם, ובכך חסך לי המון כסף וכאב ראש. מומלץ בחום!
Daniel Alter
Daniel Alter
18:16 14 Jun 21
יוני עו"ד מקצועי ביותר. בודק את הדברים לפרטי פרטים ונותן מענה אדיב ושירותי ללקוח. ממליצה בחום!
Yaara Ronen
Yaara Ronen
08:40 01 Jul 20
עו"ד אנושי, מקצועי והוגן. סייע לי מיוזמתו דרך פוסט שפרסמתי בפייסבוק וזאת מבלי לבקש תשלום וללא היכרות מוקדמת.
Tomer Shamai
Tomer Shamai
07:33 01 Jul 20
ליווה אותנו ברכישת דירה והיה מקצועי וזמין לאורך כל הדרך! ממליצים בחום!
טל פורת
טל פורת
19:06 22 Jun 20
עו"ד מצוין, אמין, עצמאי, ומקצועי.מומלץ בחום.
רועי שעבין
רועי שעבין
14:20 28 May 20
עו״ד יוני לוי ייצג אותי בעסקת מקרקעין, קיבלתי שירות אדיב, רציני ואחראי, העסקה בוצעה על הצד הטוב ביותר.השירות של עו״ד יוני מומלץ בחום!!!
Ziv Hayat
Ziv Hayat
12:34 27 May 20
ממליצה בחום, מקצועי, שירותי ואדיב.עזר לי מאוד, בטוחה שאעזר בו שוב בעתיד.
מור ק
מור ק
07:46 18 May 20
מקצוען אמיתי. מכיר את העסק והכי חשוב, בנאדם שכיף לעבוד איתו.ממליץ בחום
Yuval Klein
Yuval Klein
07:25 18 May 20
חשבנו שכשמדובר בלשכור דירה זה יהיה פשוט ושנוכל לעשות זאת לבד, אבל בדיעבד אין ספק שלא היינו מצליחים לעשות זאת בלי הליווי המקצועי של יוני מתחילת הדרך. הוא עזר, ליווה ותמך, ומנע מאיתנו הוצאות כספיות מיותרות. לא עושים יותר אף עסקת נדל״ן בלעדיו. ממליצים בחום! ד״ר אנה גלוחוב
מישל דיאצ'וק
מישל דיאצ'וק
14:28 13 May 20
עורך דין מקצוען והגון. מומלץ בחום!
מורן סבן
מורן סבן
08:50 30 Apr 20
יוני עורך דין בחסד עליון. חילץ אותי ממצב מאוד בעייתי שעורך דין לפניו לא כל כך הצליח.כבר מהפגישה הראשונה הייתה לי התחושה שניצב מולי בן אדם לפני הכל ולא פחות חשוב, אדם נבון שמכיר את רזי המקצוע ולא חושש לנקוטממליץ על שירותיו של יוני בחום רב ומניסיון
zoriel haviv
zoriel haviv
16:43 16 Apr 20
ממליצה בלב שלם ובשמחה רבה. מקצועי, אדיב, אמין, מדוייק.
Liat Levanon
Liat Levanon
09:21 13 Apr 20
מקצועי, מסור, מהיר והגון. עורך דין מומלץ בחום!
חן בוסקילה
חן בוסקילה
11:37 07 Mar 20
עו״ד מקצועי וקפדן שיורד לפרטים הקטנים ממולץ!
nir keidar
nir keidar
20:03 26 Feb 20
עו"ד יוני לוי העניק לנו שירות מקצועי ומהיר. מומלץ מאוד!
מאיר אטיאב
מאיר אטיאב
14:01 21 Feb 20
עו"ד מקצועי, אכפתי, ויסודי. מומלץ בחום!
Dudi Atias
Dudi Atias
13:55 21 Feb 20
ממליץ בחום!!יוני הוא עו"ד חרוץ, מקצועי, וישר- שילוב נדיר במחוזותינו.מסוג עורכי הדין היסודיים שאפשר לסמוך עליהם בעיניים עצומות בידיעה שהם ישיגו את התוצאה הטובה ביותר עבור הלקוח.
Ariel Jean
Ariel Jean
17:45 11 Feb 20
ייעוץ משפטי מצוין, מקצועי ואדיב.תותח בתחומו!
ori kam
ori kam
19:01 29 Jan 20
עו"ד לוי ברמה אחרת שמתבטאת במקצועיות ויושרה שאין שניים להם. יוני בעל לב זהב שמחפש תמיד את טובתו של הלקוח ,ולכן אני ממליץ עליו בחום.
Gil Ganel
Gil Ganel
05:21 29 Jan 20
שירות אמין, יסודי ומקצועי! ממליץ בחום
Tamir Sagi
Tamir Sagi
19:33 28 Jan 20
עו״ד מצויין, מומלץ בחום. יסודי, מקצועי ומאוד שירותי.
Gal Rotem
Gal Rotem
15:23 28 Jan 20
מענה מהיר ומקצועי לכל שאלהמומלץ בחום
עמית לוי
עמית לוי
10:18 25 Jan 20
עו"ד מקצועי, מהיר, יסודי ונחמד מאוד. מומלץ!
Marin Levy
Marin Levy
13:20 08 Jan 20
מידע נוסף
לשיחת ייעוץ עם עורך דין
ללא עלות וללא התחייבות
חייגו עכשיו!
דילוג לתוכן