עורך דין ייפוי כוח מתמשך בפתח תקווה

תוכן עניינים

לזמן עריכתו של ייפוי כוח מתמשך עשויה להיות השפעה רבה על תוכנו ועל ההסדרים שנקבעו בו. אי לכך במנגנון החוקי ניתנה כמובן גם אפשרות לשנות את ייפוי הכוח במהלך השנים. איך עושים זאת וכיצד עורך דין ייפוי כוח מתמשך בפתח תקווה, ובכלל, קשור לעניין? על כל זאת ועוד במאמר שלפניכם.

 

זמן עריכתו של ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך תמיד, כעניין של הגדרה, צריך להיערך על ידי הממנה, בעזרת עורך דין, בזמן בו הוא כשיר משפטית לעשות זאת. כלומר, זמן בו הוא מבין את משמעותו של המסמך עליו הוא חותם ואת ההשלכות שנובעות ממנו.

הדרישה הזאת, באופן טבעי, מובילה לכך שפעמים רבות ייפוי הכוח המתמשך נערך שנים רבות לפני שהוא נכנס לתוקף. אחרי הכול, רוב האנשים אינם יודעים בדיוק מתי הם צפויים לאבד את כשרותם המשפטית בעקבות תאונה או מחלה, ועל כן כדאי להתכונן לכל תרחיש מוקדם ככל האפשר.

 

משתנים המקשים על התהליך

הקושי העיקרי שיוצר מצב העניינים הזה הוא בכך שרצונותיהם של אנשים משתנים במהלך השנים, וכך גם יחסי הקרבה שלהם עם אנשים אחרים. כך לדוגמה יכול אדם למנות כמיופה כוח אדם קרוב אליו במיוחד באותה עת, ובסופו של דבר להגיע למצב של ריחוק עם השנים, ריחוק שהופך את אותו מיופה הכוח לפחות מתאים לתפקיד.

החשש הזה הוא חשש ממשי, שהוכר גם על ידי המחוקק, ועל כן נקבעו מנגנונים שונים בחוק על מנת לצמצמו, עליהם נעמוד בסעיף הבא.

 

שינוי ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך ניתן לביטול תמיד על ידי הממנה, בתנאי שהוא עדיין כשיר משפטית לעשות זאת. אך לעיתים אין צורך לפנות למצב קיצוני של ביטול, זאת כאשר את הפגמים שנוצרו בייפוי הכוח במהלך הזמן שעבר ניתן לרפא גם עם שינוי נקודתי.

את מנגנון השינוי של ייפוי הכוח המתמשך שמציע החוק ניתן לחלק לשני שלבים:

שלב ראשון: תזכורת על קיומו של ייפוי הכוח המתמשך

אחת הבעיות הגדולות בהקשר של ייפוי כוח מתמשך שאינו עדכני היא בעיית השכחה. אנשים עשויים לערוך ייפוי כוח מתמשך ולשכוח מקיומו לחלוטין, וכך להגיע למצב בו החיים שלהם מנוהלים לא על פי רצונם החופשי העדכני ביותר שניתן היה לברר.

על מנת למנוע מצבים כאלו של שכחה קבע החוק מנגנון לפיו האפוטרופוס הכללי, שאצלו מופקדים גם ייפויי הכוח המתמשכים כולם, שולח אחת לשלוש שנים תזכורת לממנה על קיומו של ייפוי הכוח.

שלב שני: שינויו של ייפוי הכוח המתמשך

בשלב השני, לאחר קבלתה של התזכורת וגם בלעדיה, יכול הממנה לעיין בייפוי הכוח שערך ולבדוק האם ההסדרים שנקבעו בו עדיין רלוונטיים, והאם הוא משקף את רצונו העכשווי. והיה ופרטים מסוימים בייפוי הכוח אינם נראים לממנה בחלוף הזמן, הוא יכול לשנותם.

כאשר מדובר בשינויים של פרטים טכניים בלבד, כמו למשל שינוי פרטי התקשורת, ניתן לעשות זאת באמצעות טופס "עדכון פרטים" שנשלח אל האפוטרופוס הכללי. כאשר השינוי נוגע בפרטים מהותיים בייפוי הכוח, למשל שינוי בדבר זהותו של מיופה הכוח, יש לפתוח בהליך מחודש של עריכת ייפוי כוח מתמשך, ושינוי נקודתי יהיה לא מספיק.

 

עורך דין ייפוי כוח מתמשך בפתח תקווה

כאמור לעיל, כאשר הממנה מעוניין בשינוי משמעותי בייפוי הכוח המתמשך הקיים עליו לפתוח בהליך מחודש של עריכת ייפוי כוח. הליך כזה כמובן דורש את שכירת שירותיו של עורך דין מוסמך כחוק לעריכת ייפוי כוח מתמשך.

 

היתרון הברור

ישנו יתרון ברור לבחור בשלב הזה באותו עורך הדין שליווה את התהליך בפעם הראשונה, שכן הוא כבר מכיר את הממנה ואת ענייניו, וסביר להניח ששינוי של פרט מהותי כזה או אחר מתוך ייפוי הכוח לא יהיה מסובך עבורו.
עם זאת, פעמים רבות ישנן סיבות אחרות המובילות לבחירתו של עורך דין חדש דווקא. כך למשל כאשר הממנה לא היה מרוצה מספיק משירותיו של עורך הדין שערך את ייפוי הכוח המתמשך מלכתחילה, או אפילו סתם בעקבות רצון לחוות דעת נוספת.

 

שיקולים משמעותיים

שיקול משמעותי נוסף בבחירה האם לחזור אל עורך הדין שערך את ייפוי הכוח הראשון או לבחור בעורך דין חדש עשוי להיות מיקומו הגיאוגרפי של עורך הדין. אחרי הכול, אנשים אינם נשארים תמיד לגור או לעבוד באותו מקום, ועורך דין ששירותיו בעבר היו נגישים ונוחים, עשוי כבר לא להיות כזה.

 

קרבה גאוגרפית

לקרבה גיאוגרפית לעורך הדין עשויה להיות השפעה על נוחיותו של ההליך ואף על העלויות הנלוות שלו, אך היא כמובן אינה חזות הכול, ולעיתים שווה להרחיב מעט את רדיוס החיפושים לאזור המגורים כולו על מנת למצוא את עורך הדין המתאים ביותר דווקא לכם.

מחפשים עורך דין ייפוי כוח מתמשך בפתח תקווה? פנו לעו"ד יוני לוי, עורך דין מומחה לייפוי כוח מתמשך.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

המידע לעיל מהווה מידע ראשוני בלבד ואין הוא מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואין באמור לעיל בכדי להוות המלצה לנקיטת הליכים ו/או להימנעות מהם. מומלץ להיוועץ עם עו"ד המתמחה בתחום בטרם נקיטת כל פעולה. למען הסר כל ספק, האחריות לכל תוצאה בשל הסתמכות על האמור לעיל תחול על המשתמש בלבד.

עורך דין יוני לוי
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

כדי לקבל שיחת ייעוץ באפשרותך לחייג עכשיו לטלפון 077-804-1632 או להשאיר פרטים כאן בטופס ואנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.

מקצוען אמיתי. ליווה אותנו לאורך כל הדרך בזמינות מירבית ומענה איכותי ויסודי. מומלץ בחום!
Chen Weissman
Chen Weissman
20:10 15 Jun 21
יוני הוא עורך דין מצוין. פתר את הקייס שלי בנושא דיני אינטרנט בצורה מקצועית, מהירה וללא מעורבות בית משפט. הוא כתב מכתב מענה שסגר את המקרה עוד לפני שהוא התגלגל לשם, ובכך חסך לי המון כסף וכאב ראש. מומלץ בחום!
Daniel Alter
Daniel Alter
18:16 14 Jun 21
יוני עו"ד מקצועי ביותר. בודק את הדברים לפרטי פרטים ונותן מענה אדיב ושירותי ללקוח. ממליצה בחום!
Yaara Ronen
Yaara Ronen
08:40 01 Jul 20
עו"ד אנושי, מקצועי והוגן. סייע לי מיוזמתו דרך פוסט שפרסמתי בפייסבוק וזאת מבלי לבקש תשלום וללא היכרות מוקדמת.
Tomer Shamai
Tomer Shamai
07:33 01 Jul 20
ליווה אותנו ברכישת דירה והיה מקצועי וזמין לאורך כל הדרך! ממליצים בחום!
טל פורת
טל פורת
19:06 22 Jun 20
עו"ד מצוין, אמין, עצמאי, ומקצועי.מומלץ בחום.
רועי שעבין
רועי שעבין
14:20 28 May 20
עו״ד יוני לוי ייצג אותי בעסקת מקרקעין, קיבלתי שירות אדיב, רציני ואחראי, העסקה בוצעה על הצד הטוב ביותר.השירות של עו״ד יוני מומלץ בחום!!!
Ziv Hayat
Ziv Hayat
12:34 27 May 20
ממליצה בחום, מקצועי, שירותי ואדיב.עזר לי מאוד, בטוחה שאעזר בו שוב בעתיד.
מור ק
מור ק
07:46 18 May 20
מקצוען אמיתי. מכיר את העסק והכי חשוב, בנאדם שכיף לעבוד איתו.ממליץ בחום
Yuval Klein
Yuval Klein
07:25 18 May 20
חשבנו שכשמדובר בלשכור דירה זה יהיה פשוט ושנוכל לעשות זאת לבד, אבל בדיעבד אין ספק שלא היינו מצליחים לעשות זאת בלי הליווי המקצועי של יוני מתחילת הדרך. הוא עזר, ליווה ותמך, ומנע מאיתנו הוצאות כספיות מיותרות. לא עושים יותר אף עסקת נדל״ן בלעדיו. ממליצים בחום! ד״ר אנה גלוחוב
מישל דיאצ'וק
מישל דיאצ'וק
14:28 13 May 20
עורך דין מקצוען והגון. מומלץ בחום!
מורן סבן
מורן סבן
08:50 30 Apr 20
יוני עורך דין בחסד עליון. חילץ אותי ממצב מאוד בעייתי שעורך דין לפניו לא כל כך הצליח.כבר מהפגישה הראשונה הייתה לי התחושה שניצב מולי בן אדם לפני הכל ולא פחות חשוב, אדם נבון שמכיר את רזי המקצוע ולא חושש לנקוטממליץ על שירותיו של יוני בחום רב ומניסיון
zoriel haviv
zoriel haviv
16:43 16 Apr 20
ממליצה בלב שלם ובשמחה רבה. מקצועי, אדיב, אמין, מדוייק.
Liat Levanon
Liat Levanon
09:21 13 Apr 20
מקצועי, מסור, מהיר והגון. עורך דין מומלץ בחום!
חן בוסקילה
חן בוסקילה
11:37 07 Mar 20
עו״ד מקצועי וקפדן שיורד לפרטים הקטנים ממולץ!
nir keidar
nir keidar
20:03 26 Feb 20
עו"ד יוני לוי העניק לנו שירות מקצועי ומהיר. מומלץ מאוד!
מאיר אטיאב
מאיר אטיאב
14:01 21 Feb 20
עו"ד מקצועי, אכפתי, ויסודי. מומלץ בחום!
Dudi Atias
Dudi Atias
13:55 21 Feb 20
ממליץ בחום!!יוני הוא עו"ד חרוץ, מקצועי, וישר- שילוב נדיר במחוזותינו.מסוג עורכי הדין היסודיים שאפשר לסמוך עליהם בעיניים עצומות בידיעה שהם ישיגו את התוצאה הטובה ביותר עבור הלקוח.
Ariel Jean
Ariel Jean
17:45 11 Feb 20
ייעוץ משפטי מצוין, מקצועי ואדיב.תותח בתחומו!
ori kam
ori kam
19:01 29 Jan 20
עו"ד לוי ברמה אחרת שמתבטאת במקצועיות ויושרה שאין שניים להם. יוני בעל לב זהב שמחפש תמיד את טובתו של הלקוח ,ולכן אני ממליץ עליו בחום.
Gil Ganel
Gil Ganel
05:21 29 Jan 20
שירות אמין, יסודי ומקצועי! ממליץ בחום
Tamir Sagi
Tamir Sagi
19:33 28 Jan 20
עו״ד מצויין, מומלץ בחום. יסודי, מקצועי ומאוד שירותי.
Gal Rotem
Gal Rotem
15:23 28 Jan 20
מענה מהיר ומקצועי לכל שאלהמומלץ בחום
עמית לוי
עמית לוי
10:18 25 Jan 20
עו"ד מקצועי, מהיר, יסודי ונחמד מאוד. מומלץ!
Marin Levy
Marin Levy
13:20 08 Jan 20
מידע נוסף
לשיחת ייעוץ עם עורך דין
ללא עלות וללא התחייבות
חייגו עכשיו!
דילוג לתוכן