עורך דין ייפוי כוח מתמשך בראשון לציון

תוכן עניינים

אחד מכלי הפיקוח הייחודים המצויים בייפוי כוח מתמשך הוא כלי "המיודעים". בשל חשיבותו של כלי זה כדאי להקדיש שיקול דעת ומחשבה לבחירתם של אותם "מיודעים". כיצד עושים זאת? וכיצד עורך דין ייפוי כוח מתמשך בראשון לציון ובכלל קשור לכך?

 

מיהם "המיודעים"?

לפני שנעסוק בפרמטרים לבחירתם של מיודעים יש להקדים מספר מילים בדבר כלי הפיקוח החשוב הזה. ייפוי כוח מתמשך מעניק כוח רב על חייו של הממנה, רכושו ובריאותו לידיו של מיופה הכוח. עם זאת, בשלב בו נכנס ייפוי הכוח לתוקף הממנה יהיה במצב שבו הוא כבר לא יוכל לפקח על מיופה הכוח בעצמו.

מסיבה זאת העמיד המחוקק לרשותו של הממנה מספר מנגנוני פיקוח, כאשר אחד המרכזיים שבהם הוא מנגנון המיודעים.

 

פיקוח מטעם הממנה

מיודע הוא אדם שנבחר על ידי הממנה במסגרת ייפוי הכוח לשמש במפקח בשמו על פעולותיו של מיופה הכוח. צורת הפיקוח נקבעת על ידי הממנה עצמו, כאשר ניתן לקבוע הסדרים שונים בעניין.
הסדרים אלו יכללו בדרך כלל חובת דיווח לפני ביצוען של פעולות מסוימות, או חובת דיווח אחת לתקופה מסוימת שתקבע. אם המיודע מקבל את הרושם שמיופה הכוח אינו פועל בהתאם לחובותיו על פי חוק הוא יכול לפנות לבית המשפט ולהביא לביטולו של ייפוי הכוח המתמשך.

 

פרמטרים לבחירתו של מיודע

כאשר הממנה בוחר מיודע או מיודעים עליו לשקול מספר פרמטרים עיקריים:

פרמטר ראשון: מספר המיודעים

הפרמטר הראשון שיש לשקול הוא מספר המיודעים שברצונו של הממנה לכלול בייפוי הכוח. בהקשר הזה ישנו יתרון למספר רב של מיודעים, כך שלא כל עומס הפיקוח יוטל על אדם אחד בלבד, אך יש בכך גם חיסרון – פיזור אחריות למספר רב מידי של אנשים עלול לגרום לחוסר אחריות כולל.

בכל מקרה לא כדאי למנות מיודע אחד בלבד, שכן במקרה בו יקרה דבר שימנע מאותו מיודע לשמש בתפקידו יוותר ייפוי הכוח ללא מנגנון הפיקוח החשוב הזה.

פרמטר שני: זהותם של המיודעים

הפרמטר השני, ואולי החשוב ביותר, הוא זהותם של המיודעים. באופן פשוט אנשים נוטים לאייש תפקיד זה בעזרת קרובי משפחתם או חברים קרובים. שכן אלו האנשים עליהם אנו סומכים יותר מכל שימלאו את תפקידם ללא פניות.
עם זאת, לעיתים לממנה אין קרובים מתאימים לתפקיד, או אין קרובים בכלל. במקרה כזה פתוחה בפניו האפשרות למנות לתפקיד המיודע את האפוטרופוס הכללי של מדינת ישראל.

 

התאמה לתפקיד

האפוטרופוס הכללי מתאים במיוחד לתפקיד הפיקוח הזה שכן זהו תפקידו במסגרת הליך מינוי אפוטרופוס על ידי בית המשפט. עם זאת, כמובן יש בכך גם חסרונות בשל חוסר היכרותו האישית עם הממנה והיעדרו של יחס אישי.

פרמטר שלישי: מערכת היחסים בין מיופה הכוח למיודעים

פרמטר שלישי שחשוב לקחת בחשבון הוא מערכת היחסים בין מיופה הכוח למיודעים. על מנת להבטיח פיקוח אפקטיבי כדאי לוודא שאין חשש של שיתוף פעולה שלילי ביניהם, כמו למשל במקרה בהם לשניהם יש אינטרס לנהל את ענייניו של הממנה בצורה שונה ממה שהוסמכו לכך.

בנוסף לכך, צריך מיופה הכוח לחוש יראה מסוימת כלפי הממנה וכלפי פיקוחו, שכן כך יכולים להימנע למעשה הליכים משפטיים לצורך ביטולו של ייפוי הכוח.

פרמטר רביעי: פניות

הפרמטר הרביעי עוסק ביכולתו האמיתית של המיודע למלא את תפקידו, כלומר במידת הפניות שלו לעניין. לא כדאי לקחת לתפקיד אדם שעיסוקיו אינם מאפשרים לו פיקוח אפקטיבי על פעולות מיופה הכוח. אמנם אין צורך בפניות רבה, כפי שדורש תפקיד מיופה הכוח בעצמו, אך בכל זאת יש לוודא שאותו אדם אכן יהיה מסוגל למלא את תפקידו.

 

סיכום: עורך דין ייפוי כוח מתמשך בראשון לציון

למיודעים במסגרת ייפוי כוח מתמשך תפקיד חשוב בהוצאתו לפועל כפי שדמיין אותו הממנה. על כן יש להקדיש זמן ומחשבה לבחירתם, תוך מתן תשובת לב לכל הפרמטרים הרלוונטיים בבחירה. סיוע בבחירה כזו אפשר לקבל כמובן מעורך הדין שמלווה את עריכתו של ייפוי הכוח המתמשך, שכן ניסיונו בעריכת ייפוים כאלו ובדרך שבה הם מבוצעים יכולה לתרום רבות לעניין.

לעורך הדין עצמו ישנו גם תפקיד חשוב בפיקוח לאחר כניסתו לתוקף של ייפוי הכוח המתמשך, שכן אם ישנה אי בהירות משפטית בנוגע לייפוי הכוח או שיש צורך בנקיטת הליכים משפטיים כנגד מיופה הכוח, הוא הכתובת הנכונה לפנות אליה ראשית לכל.

 

חשוב להכיר!

הצורך האפשרי בסיועו של עורך הדין גם לאחר עריכתו של ייפוי הכוח מביאה אנשים רבים, ובצדק, לבחור מלכתחילה בעורך דין בעל קרבה גיאוגרפית למקום מגוריו של הממנה. ואכן, כדאי לבחור עורך דין באותו אזור, אך אין להגביל את הבחירה דווקא לעורך דין מאותה העיר ממש.

אחרי הכול, מקצועיותו של עורך הדין וההמלצות שתקבלו עליו עשויות להיות קצת יותר משמעותיות מכך.

מחפשים עורך דין ייפוי כוח מתמשך בראשון לציון? פנו לעו"ד יוני לוי, עו"ד ייפוי כוח מתמשך מומחה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

המידע לעיל מהווה מידע ראשוני בלבד ואין הוא מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואין באמור לעיל בכדי להוות המלצה לנקיטת הליכים ו/או להימנעות מהם. מומלץ להיוועץ עם עו"ד המתמחה בתחום בטרם נקיטת כל פעולה. למען הסר כל ספק, האחריות לכל תוצאה בשל הסתמכות על האמור לעיל תחול על המשתמש בלבד.

עורך דין יוני לוי
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

כדי לקבל שיחת ייעוץ באפשרותך לחייג עכשיו לטלפון 077-804-1632 או להשאיר פרטים כאן בטופס ואנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.

מקצוען אמיתי. ליווה אותנו לאורך כל הדרך בזמינות מירבית ומענה איכותי ויסודי. מומלץ בחום!
Chen Weissman
Chen Weissman
20:10 15 Jun 21
יוני הוא עורך דין מצוין. פתר את הקייס שלי בנושא דיני אינטרנט בצורה מקצועית, מהירה וללא מעורבות בית משפט. הוא כתב מכתב מענה שסגר את המקרה עוד לפני שהוא התגלגל לשם, ובכך חסך לי המון כסף וכאב ראש. מומלץ בחום!
Daniel Alter
Daniel Alter
18:16 14 Jun 21
יוני עו"ד מקצועי ביותר. בודק את הדברים לפרטי פרטים ונותן מענה אדיב ושירותי ללקוח. ממליצה בחום!
Yaara Ronen
Yaara Ronen
08:40 01 Jul 20
עו"ד אנושי, מקצועי והוגן. סייע לי מיוזמתו דרך פוסט שפרסמתי בפייסבוק וזאת מבלי לבקש תשלום וללא היכרות מוקדמת.
Tomer Shamai
Tomer Shamai
07:33 01 Jul 20
ליווה אותנו ברכישת דירה והיה מקצועי וזמין לאורך כל הדרך! ממליצים בחום!
טל פורת
טל פורת
19:06 22 Jun 20
עו"ד מצוין, אמין, עצמאי, ומקצועי.מומלץ בחום.
רועי שעבין
רועי שעבין
14:20 28 May 20
עו״ד יוני לוי ייצג אותי בעסקת מקרקעין, קיבלתי שירות אדיב, רציני ואחראי, העסקה בוצעה על הצד הטוב ביותר.השירות של עו״ד יוני מומלץ בחום!!!
Ziv Hayat
Ziv Hayat
12:34 27 May 20
ממליצה בחום, מקצועי, שירותי ואדיב.עזר לי מאוד, בטוחה שאעזר בו שוב בעתיד.
מור ק
מור ק
07:46 18 May 20
מקצוען אמיתי. מכיר את העסק והכי חשוב, בנאדם שכיף לעבוד איתו.ממליץ בחום
Yuval Klein
Yuval Klein
07:25 18 May 20
חשבנו שכשמדובר בלשכור דירה זה יהיה פשוט ושנוכל לעשות זאת לבד, אבל בדיעבד אין ספק שלא היינו מצליחים לעשות זאת בלי הליווי המקצועי של יוני מתחילת הדרך. הוא עזר, ליווה ותמך, ומנע מאיתנו הוצאות כספיות מיותרות. לא עושים יותר אף עסקת נדל״ן בלעדיו. ממליצים בחום! ד״ר אנה גלוחוב
מישל דיאצ'וק
מישל דיאצ'וק
14:28 13 May 20
עורך דין מקצוען והגון. מומלץ בחום!
מורן סבן
מורן סבן
08:50 30 Apr 20
יוני עורך דין בחסד עליון. חילץ אותי ממצב מאוד בעייתי שעורך דין לפניו לא כל כך הצליח.כבר מהפגישה הראשונה הייתה לי התחושה שניצב מולי בן אדם לפני הכל ולא פחות חשוב, אדם נבון שמכיר את רזי המקצוע ולא חושש לנקוטממליץ על שירותיו של יוני בחום רב ומניסיון
zoriel haviv
zoriel haviv
16:43 16 Apr 20
ממליצה בלב שלם ובשמחה רבה. מקצועי, אדיב, אמין, מדוייק.
Liat Levanon
Liat Levanon
09:21 13 Apr 20
מקצועי, מסור, מהיר והגון. עורך דין מומלץ בחום!
חן בוסקילה
חן בוסקילה
11:37 07 Mar 20
עו״ד מקצועי וקפדן שיורד לפרטים הקטנים ממולץ!
nir keidar
nir keidar
20:03 26 Feb 20
עו"ד יוני לוי העניק לנו שירות מקצועי ומהיר. מומלץ מאוד!
מאיר אטיאב
מאיר אטיאב
14:01 21 Feb 20
עו"ד מקצועי, אכפתי, ויסודי. מומלץ בחום!
Dudi Atias
Dudi Atias
13:55 21 Feb 20
ממליץ בחום!!יוני הוא עו"ד חרוץ, מקצועי, וישר- שילוב נדיר במחוזותינו.מסוג עורכי הדין היסודיים שאפשר לסמוך עליהם בעיניים עצומות בידיעה שהם ישיגו את התוצאה הטובה ביותר עבור הלקוח.
Ariel Jean
Ariel Jean
17:45 11 Feb 20
ייעוץ משפטי מצוין, מקצועי ואדיב.תותח בתחומו!
ori kam
ori kam
19:01 29 Jan 20
עו"ד לוי ברמה אחרת שמתבטאת במקצועיות ויושרה שאין שניים להם. יוני בעל לב זהב שמחפש תמיד את טובתו של הלקוח ,ולכן אני ממליץ עליו בחום.
Gil Ganel
Gil Ganel
05:21 29 Jan 20
שירות אמין, יסודי ומקצועי! ממליץ בחום
Tamir Sagi
Tamir Sagi
19:33 28 Jan 20
עו״ד מצויין, מומלץ בחום. יסודי, מקצועי ומאוד שירותי.
Gal Rotem
Gal Rotem
15:23 28 Jan 20
מענה מהיר ומקצועי לכל שאלהמומלץ בחום
עמית לוי
עמית לוי
10:18 25 Jan 20
עו"ד מקצועי, מהיר, יסודי ונחמד מאוד. מומלץ!
Marin Levy
Marin Levy
13:20 08 Jan 20
מידע נוסף
לשיחת ייעוץ עם עורך דין
ללא עלות וללא התחייבות
חייגו עכשיו!
דילוג לתוכן