עורך דין ייפוי כוח מתמשך ברחובות

תוכן עניינים

ייפוי כוח מתמשך מטבעו הוא מסמך בעל השפעה רבה. השפעה זו אינה מוגבלת לממנה בלבד, אלא נפרשת גם על מיופה הכוח, המיודעים, וקרובי משפחתו של הממנה. כל זאת מעלה את השאלה מי יכול להיות חשוף למידע בדבר קיומו של ייפוי הכוח וכיצד. על זאת, ועל עורך דין ייפוי כוח מתמשך ברחובות ובכלל, במאמר שלפניכם.

 

השפעתו הפוטנציאלית של ייפוי כוח מתמשך

ראשית יש להקדים מספר מילים בדבר השפעתו הפוטנציאלית של ייפוי כוח מתמשך. לייפוי כוח מתמשך ישנה כמובן השפעה רבה על הממנה, שכן הוא מגדיר כיצד יתנהלו חייו בעת בה הוא כבר לא יהיה כשיר לקבל את החלטותיו בעצמו.

מדובר בהשפעה העשויה להתפרש על כל תחומי החיים, הן הרכושיים, הן הרפואיים, והן האישיים. אולם, אדם בדרך כלל אינו חי בחלל ריק, וממילא הדברים שמשפיעים עליו עשויים להיות בעלי השפעה משמעותית גם על מקורביו.
ואכן לייפוי כוח מתמשך, בדומה לצוואה, עשויה להיות השפעה משמעותית על משפחתו הקרובה של הממנה, ועל כן ברור הוא הרצון שלהם לדעת על קיומו ועל ההסדרים שנקבעו בו.

 

זכויותיו של הממנה לפרטיות

מול האינטרס הלגיטימי של קרובי המשפחה, ושל אנשים נוספים העשויים להיות מושפעים מייפוי הכוח המתמשך בדרכים שונות, עומדת כמובן זכות היסוד של הממנה לפרטיות.
על מנת לאזן בין האינטרסים השונים הללו קבע המחוקק הסדרים שונים בנוגע לנגישות המידע אודות ייפוי הכוח המתמשך, עליהם נעמוד בסעיף הבא.

 

קבלת מידע אודות ייפוי כוח מתמשך קיים

כאמור לעיל, הסדרי קבלת המידע אודות ייפוי כוח מתמשך שהופקד אצל האפוטרופוס הכללי משתנים בהתאם למצבו של ייפוי הכוח, האם נכנס כבר לתוקף או שאינו בתוקף:

מצב ראשון: ייפוי כוח שעדיין לא נכנס לתוקף

כאשר מדובר בייפוי כוח מתמשך שעוד לא נכנס לתוקף, דבר שמלמד אותנו שהממנה עודנו כשיר משפטית לקבל את החלטותיו על חייו בעצמו, אנשים בודדים יכולים להיחשף לייפוי הכוח ולמידע אודותיו. בין האנשים הללו נמצא הממנה עצמו, היועץ המשפטי לממשלה, עובד סוציאלי לסדרי דין שמונה על פי חוק ומיופה הכוח.

 

הכללתו של מיופה הכוח

הכללתו של מיופה הכוח באנשים הללו היא מעין איזון בין זכותו של מיופה כוח להיות מודע לדבר שעשוי להיות בעל השלכות משמעותיות על חייו, ובין הזכות לפרטיות של הממנה. האיזון הזה מתבטא כבר בשלב ניסוחו והפקדתו של ייפוי הכוח, שכן לא ניתן לערוך ייפוי כוח מתמשך ללא קבלת הסכמתו של מיופה הכוח לשמש בתפקיד.

אחרי הכול, אי הסכמה של מיופה הכוח עשויה לעקור את המסמך משורשו.

 

שזכות הגישה למידע

יש לשים לב שזכות הגישה למידע בשלב הזה אינה כוללת את קרוביו של הממנה, ואפילו לא את בן או בת זוגו. ניתן להבין זאת כאשר מכניסים למשוואה גם את החשש מפני ניסיונות להשפיע על הממנה לשנות ולעדכן את ייפוי הכוח המתמשך בניגוד לרצונו, זאת מתוך אינטרסים צרים של הקרובים לו.

מצב שני: ייפוי כוח מתמשך בתוקף

מרגע שייפוי הכוח המתמשך נכנס לתוקף הגישה למידע אודותיו נפתחת גם עבור אנשים נוספים. בשלב זה אין כמובן כבר חשש מפני השפעות זרות על רצונו של הממנה, שכן ביטול של ייפוי הכוח לאחר כניסתו לתוקף יכול להיעשות רק על ידי בית המשפט או על ידי מנגנון שהוכנס מראש בתוך ייפוי הכוח.

 

לאחר כניסתו לתוקף של ייפוי הכוח

אם כן, לאחר כניסתו לתוקף של ייפוי הכוח יוכלו לגשת למידע מסוים אודותיו גם המיודעים שבחר הממנה וקרובי משפחתו. המידע הזה כולל את זהותו של מיופה הכוח ואת העניינים שנכללים בייפוי הכוח.
עם זאת, הממנה רשאי כמובן להגביל מראש, בעת ניסוחו של ייפוי הכוח המתמשך, את גישתם של אנשים אלו למידע אודות ייפוי הכוח גם לאחר כניסתו לתוקף, וייתכנו מקרים בהם אכן יהיה צורך להשתמש בכלי זה כדי למנוע מצבים מורכבים.

 

עורך דין ייפוי כוח מתמשך ברחובות

במאמר זה עסקנו בנגישות המידע אודות ייפוי כוח מתמשך שהופקד אצל האפוטרופוס הכללי. על אף החשיבות של הסדרי נגישות מידע אלו, רבים מהאנשים שברצונם לערוך ייפוי כוח מתמשך אינם מעלים אותם על דעתם, ועל כן אינם יודעים כיצד להתמודד איתם.

 

חשיבות תפקידו של עורך דין ייפוי כוח מתמשך

מסיבה זאת עניינים אלו יכולים לשמש דוגמה טובה לחשיבות תפקידו של עורך דין ייפוי כוח מתמשך. חשיבות זאת מתבטאת בראיה כוללת ובהיכרות קרובה עם כלל האפשרויות השונות הקיימות בעריכתו של מסמך משפטי כה משמעותי.

 

סיכום

הכרה בחשיבותו של התפקיד מובילה באופן ישיר להכרה בחשיבותה של הבחירה בעורך הדין שאת שירותיו תשכרו לצורך העניין. בעוד רבים נוטים לבחור את עורך הדין הקרוב ביותר, זה שמשרדו שוכן בעיר מגוריהם, ראוי להעניק מחשבה גם לשיקולים חשובים נוספים כמו מקצועיות או ניסיון.

על כן מומלץ להרחיב במעט את החיפושים, ולהכניס למשוואה גם עורכי דין אחרים באזור. אחרי הכול מדובר בהחלטה שעשויה להיות בעלת משמעות רבה, ואין להקל בה ראש.

מחפשים עורך דין ייפוי כוח מתמשך ברחובות? פנו לעו"ד יוני לוי, עו"ד ייפוי כוח מתמשך מוסמך.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

המידע לעיל מהווה מידע ראשוני בלבד ואין הוא מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואין באמור לעיל בכדי להוות המלצה לנקיטת הליכים ו/או להימנעות מהם. מומלץ להיוועץ עם עו"ד המתמחה בתחום בטרם נקיטת כל פעולה. למען הסר כל ספק, האחריות לכל תוצאה בשל הסתמכות על האמור לעיל תחול על המשתמש בלבד.

עורך דין יוני לוי
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

כדי לקבל שיחת ייעוץ באפשרותך לחייג עכשיו לטלפון 077-804-1632 או להשאיר פרטים כאן בטופס ואנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.

מקצוען אמיתי. ליווה אותנו לאורך כל הדרך בזמינות מירבית ומענה איכותי ויסודי. מומלץ בחום!
Chen Weissman
Chen Weissman
20:10 15 Jun 21
יוני הוא עורך דין מצוין. פתר את הקייס שלי בנושא דיני אינטרנט בצורה מקצועית, מהירה וללא מעורבות בית משפט. הוא כתב מכתב מענה שסגר את המקרה עוד לפני שהוא התגלגל לשם, ובכך חסך לי המון כסף וכאב ראש. מומלץ בחום!
Daniel Alter
Daniel Alter
18:16 14 Jun 21
יוני עו"ד מקצועי ביותר. בודק את הדברים לפרטי פרטים ונותן מענה אדיב ושירותי ללקוח. ממליצה בחום!
Yaara Ronen
Yaara Ronen
08:40 01 Jul 20
עו"ד אנושי, מקצועי והוגן. סייע לי מיוזמתו דרך פוסט שפרסמתי בפייסבוק וזאת מבלי לבקש תשלום וללא היכרות מוקדמת.
Tomer Shamai
Tomer Shamai
07:33 01 Jul 20
ליווה אותנו ברכישת דירה והיה מקצועי וזמין לאורך כל הדרך! ממליצים בחום!
טל פורת
טל פורת
19:06 22 Jun 20
עו"ד מצוין, אמין, עצמאי, ומקצועי.מומלץ בחום.
רועי שעבין
רועי שעבין
14:20 28 May 20
עו״ד יוני לוי ייצג אותי בעסקת מקרקעין, קיבלתי שירות אדיב, רציני ואחראי, העסקה בוצעה על הצד הטוב ביותר.השירות של עו״ד יוני מומלץ בחום!!!
Ziv Hayat
Ziv Hayat
12:34 27 May 20
ממליצה בחום, מקצועי, שירותי ואדיב.עזר לי מאוד, בטוחה שאעזר בו שוב בעתיד.
מור ק
מור ק
07:46 18 May 20
מקצוען אמיתי. מכיר את העסק והכי חשוב, בנאדם שכיף לעבוד איתו.ממליץ בחום
Yuval Klein
Yuval Klein
07:25 18 May 20
חשבנו שכשמדובר בלשכור דירה זה יהיה פשוט ושנוכל לעשות זאת לבד, אבל בדיעבד אין ספק שלא היינו מצליחים לעשות זאת בלי הליווי המקצועי של יוני מתחילת הדרך. הוא עזר, ליווה ותמך, ומנע מאיתנו הוצאות כספיות מיותרות. לא עושים יותר אף עסקת נדל״ן בלעדיו. ממליצים בחום! ד״ר אנה גלוחוב
מישל דיאצ'וק
מישל דיאצ'וק
14:28 13 May 20
עורך דין מקצוען והגון. מומלץ בחום!
מורן סבן
מורן סבן
08:50 30 Apr 20
יוני עורך דין בחסד עליון. חילץ אותי ממצב מאוד בעייתי שעורך דין לפניו לא כל כך הצליח.כבר מהפגישה הראשונה הייתה לי התחושה שניצב מולי בן אדם לפני הכל ולא פחות חשוב, אדם נבון שמכיר את רזי המקצוע ולא חושש לנקוטממליץ על שירותיו של יוני בחום רב ומניסיון
zoriel haviv
zoriel haviv
16:43 16 Apr 20
ממליצה בלב שלם ובשמחה רבה. מקצועי, אדיב, אמין, מדוייק.
Liat Levanon
Liat Levanon
09:21 13 Apr 20
מקצועי, מסור, מהיר והגון. עורך דין מומלץ בחום!
חן בוסקילה
חן בוסקילה
11:37 07 Mar 20
עו״ד מקצועי וקפדן שיורד לפרטים הקטנים ממולץ!
nir keidar
nir keidar
20:03 26 Feb 20
עו"ד יוני לוי העניק לנו שירות מקצועי ומהיר. מומלץ מאוד!
מאיר אטיאב
מאיר אטיאב
14:01 21 Feb 20
עו"ד מקצועי, אכפתי, ויסודי. מומלץ בחום!
Dudi Atias
Dudi Atias
13:55 21 Feb 20
ממליץ בחום!!יוני הוא עו"ד חרוץ, מקצועי, וישר- שילוב נדיר במחוזותינו.מסוג עורכי הדין היסודיים שאפשר לסמוך עליהם בעיניים עצומות בידיעה שהם ישיגו את התוצאה הטובה ביותר עבור הלקוח.
Ariel Jean
Ariel Jean
17:45 11 Feb 20
ייעוץ משפטי מצוין, מקצועי ואדיב.תותח בתחומו!
ori kam
ori kam
19:01 29 Jan 20
עו"ד לוי ברמה אחרת שמתבטאת במקצועיות ויושרה שאין שניים להם. יוני בעל לב זהב שמחפש תמיד את טובתו של הלקוח ,ולכן אני ממליץ עליו בחום.
Gil Ganel
Gil Ganel
05:21 29 Jan 20
שירות אמין, יסודי ומקצועי! ממליץ בחום
Tamir Sagi
Tamir Sagi
19:33 28 Jan 20
עו״ד מצויין, מומלץ בחום. יסודי, מקצועי ומאוד שירותי.
Gal Rotem
Gal Rotem
15:23 28 Jan 20
מענה מהיר ומקצועי לכל שאלהמומלץ בחום
עמית לוי
עמית לוי
10:18 25 Jan 20
עו"ד מקצועי, מהיר, יסודי ונחמד מאוד. מומלץ!
Marin Levy
Marin Levy
13:20 08 Jan 20
מידע נוסף
לשיחת ייעוץ עם עורך דין
ללא עלות וללא התחייבות
חייגו עכשיו!
דילוג לתוכן