עורך דין מקרקעין מומלץ – למה יש לשים לב

קבלת עצה ממומחה היא תמיד רעיון טוב, ובעיקר כשההחלטה הפיננסית העומדת מולכם הינה משמעותית, ולפעמים אף משנה חיים. בדרך כלל תידרשו לסיועו של עורך דין מקרקעין בכל קניה או מכירה של נכס נדל"ני, בין אם מדובר על בית, מגרש, או כל רכוש אחר. ננסה במאמר זה, לפרט את דרך הבחירה של עורך דין מקרקעין מומלץ – למה יש לשים לב.

עורך דין מקרקעין מומלץ – למה יש לשים לב כמחפשים עו"ד מומחה לנדל"ן

נכון שבימינו מירב ההמלצות, על עורכי דין, כמו גם על בעלי מקצוע אחרים מגיעים מהרשתות החברתיות באמצעות חוכמת ההמונים. עדיין, תוכלו להסתמך גם על עצמכם, באמצעות מספר שאלות אשר יוכלו למקד אתכם בבחירת עורך דין מקרקעין מומלץ – למה יש לשים לב? לפניכם הסוגיות העיקריות:

  • תחום ההתמקדות העיקרית – באמצעות שאלה ישירה לגבי תחום ההתמחות של עורך הדין, תוכלו בוודאות להמשיך רק עם מועמד שענה כי תחום התמחותו הינה מקרקעין. עו"ד מקרקעין מומלץ יהיה מעודכן בכל השינויים בחוקים המשפטיים ויהיה לו את הידע האסטרטגי הדרוש כדי לנסח בקפידה את ההסכמים הנדרשים באופן היעיל ביותר.
  • שנות ניסיון – מן הסתם, עליכם לשאוף למצוא את עורך הדין המנוסה ביותר האפשרי – כזה שכתב מסמכים ויכול להתמודד עם אתגרים ומכשולים שונים.
  • תחום התמחות – אם אתם יודעים כי ברצונכם לבצע אי אלו פעילויות ספציפיות, כדאי לשאול עליהן באופן ישיר. כך למשל אם ברצונכם לכתוב הסכמי שיתוף או פירוק במקרקעין, ניתן לשאול את עורך הדין האם זו תחום התמחותו. עורך דין מקרקעין טוב יידע להפנות אתכם לקולגה זו או אחרת, אם הוא יחשוב שהוא יכול לתת שירות טוב ויעיל יותר בתחום המבוקש. נקודה זו חשובה ומשמעותית ביותר כאשר מדובר על מיסים ומומחיות בתשלומים השונים אשר צריכים להיות מופרשים בגין נושאים שונים.
עורך דין מקרקעין מומלץ - למה יש לשים לב
עורך דין מקרקעין מומלץ – למה יש לשים לב
  • ליווי צמוד – כדאי לשאול את עורך הדין לגבי הליווי שהוא נוהג לתת ללקוחותיו. ברבות מעסקאות המקרקעין נדרש ליווי שוטף או ביקורת של פעם בשנה לגבי סטטוס הנכס. ולכן כחלק מבחירת עורך דין מקרקעין מומלץ– למה יש לשים לב, כדאי לשאול גם שאלות לגבי אורך תקופת השירות.
  • מחיר – אין זו בושה לבחור עורך דין מקרקעין מנוסה ולשאול אותו לגבי מחיר השירות אותו הוא מבצע. ישנם עורכי דין רבים אשר יגבו שכר טרחה קבוע, ויהיו אחרים אשר ייגבו מחיר עבור שעת ייעוץ או עבודה. חלקם עשויים לגבות בשתי הצורות הללו במקביל, כאשר הם גובים תעריף קבוע עבור שירותים סטנדרטיים ותעריף שעתי עבור משימות מיוחדות. בכל מקרה, כדאי לברר מראש לגבי מודל הגבייה, כדי שלא תופתעו בשלב מאוחר יותר.
  •  פרק הזמן הנדרש להשלמת התהליך – למרות שבדרך כלל בנושאים אלה אין דחיפות קיצונית, זיכרו כי ייתכן שתרצו לדון בהיבטים נוספים של התוכנית או ההסכם עם אנשי מקצוע נוספים כמו רואי חשבון, מנהלי כספים, יועץ השקעות ועוד. כמו כן, ודאי תרצו לקבל את כלל החומרים עליהם עבד עורך הדין, לכן יש לשאול בפירוש האם תוכלו לעבור על החוזים וההסכמים ולהעיר את הערותיכם.

 

לסיכום

אין להקל ראש בנקודות השונות של בחירת עורך דין מקרקעין מומלץ – למה יש לשים לב, מכיוון שבסופו של דבר נושאי מקרקעין עלולים להיות מורכבים, הן מבחינה רגשית והן מבחינה משפטית, ולכן הכרחי לבחור עורך דין שיוכל לטפל במיומנות בעסקה על כל מרכיביה. אך דווקא כיום, כאשר התחרות הולכת ומתגברת כל הזמן בין עורכי הדין, יש לסמוך גם על אינטואיציה אישית, כימיה והתאמה אישית.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

המידע לעיל מהווה מידע ראשוני בלבד ואין הוא מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואין באמור לעיל בכדי להוות המלצה לנקיטת הליכים ו/או להימנעות מהם. מומלץ להיוועץ עם עו"ד המתמחה בתחום בטרם נקיטת כל פעולה. למען הסר כל ספק, האחריות לכל תוצאה בשל הסתמכות על האמור לעיל תחול על המשתמש בלבד.

אז מה היה לנו עד עכשיו?
דילוג לתוכן