עורך דין מקרקעין בהרצליה

תוכן עניינים

עורך דין מקרקעין בהרצליה לפעולות במקרקעין צדדים משפטיים שונים ומגוונים, ההופכים את הליווי המשפטי בביצוען ממותרות להכרח של ממש. נעמוד להלן על מספר צדדים משפטיים מרכזיים!

 

עורך דין מקרקעין בהרצליה – לשם מה?

פן ראשון: העברת זכויות קנייניות

פעולות במקרקעין כוללות פעמים רבות העברה של זכויות קנייניות, כמו למשל בעלות, שכירות, שימוש והנאה.

מכיוון שזכות קנייניות כוחן יפה כלפי העולם כולו, זאת בניגוד לזכויות חוזיות שכוחן יפה רק כלפי הצדדים לחוזה, המחוקק העמיד מספר הסדרים משפטיים על מנת לפרסם את הזכויות הללו ולהציגם בפומבי לכל החפץ בכך.

הסדרים אלו מטרתם למנוע העברת זכויות לא ידועה ובלתי מוכרת שתקשה לאחר מכן על הגנה אפקטיבית על הזכויות הקנייניות במקרקעין מצד המדינה ומוסדותיה.

 

הסדר משפטי

כך למשל נקבע הסדר משפטי מסודר לצורה בה נערך חוזה במקרקעין – דווקא בכתב, וכך למשל נקבע הסדר הקובע חובת רישום בטאבו לצורך השלמת עסקה שכוללת העברת זכויות קנייניות.

כלל ההסדרים הללו מחייבים היכרות עמוקה עם החוק, עם מוסדות החוק ועם התקדימים המשפטיים על מנת להביא עסקה שכוללת העברת זכויות קנייניות לסופה המוצלח.

 

פן שני: מיסוי מקרקעין

אם עד עכשיו זה לא היה נשמע מספיק מסובך זהו הזמן להוסיף את עניין מיסוי המקרקעין, גם הוא צד משפטי בלתי נפרד מקיומה של עסקת מכירה או קנייה של מקרקעין.

מיסוי רווחים שנוצרים מהחזקתו של מקרקעין כתוצאה מעליית ערך הקרקע היא עניין בעייתי, שכן קשה להעריך בכל שנה בפועל את התשואה על הנכס, וכן קשה לגבות אותו אחת לשנה מכל בעלי הקרקעות במדינה.

 

מס תשואה

זאת הסיבה שהמחוקק הישראלי, כמו מחוקקים רבים במדינות אחרות, בחר להטיל מס על תשואה הנובעת מעליית ערך של נכסי מקרקעין באמצעות מס מרוכז המשולם בעת מכירתו של הנכס. מס זה מחושב על בסיס הרווח של בעל המקרקעין, כלומר מחיר המכירה פחות מחיר הקנייה.

 

מס רכישה

בנוסף לכך עסקת מקרקעין מחייבת במס לא רק את המוכר אלא גם את הקונה. מס זה מכונה "מס רכישה", ושיעורו תלוי בגורמים רבים ומשתנים.

אי עמידה בתקנות המס השונות, תוך תשומת לב לכל פרטי החוק והפסיקה, עלולה לסבך את הצדדים לעסקת המקרקעין עם רשויות המס.

 

פן שלישי: חוזי מקרקעין

פן משפטי נוסף הכלול ברוב מוחלט של פעולות הקשורות במקרקעין הוא חוזי המקרקעין. חוזים אלו דורשים לא רק שליטה מלאה בדיני החוזים, על כל חוקיהם ותקדימיהם, אלא גם שליטה מלאה בדיני המקרקעין.

חוזי מקרקעין דורשים התמחות משפטית מיוחדת ממספר סיבות: הראשונה שבהן קשורה בייחודיותם של הסדרי המקרקעין השונים. על מנת לנסח חוזה מוצלח שאכן מצליח להביא את גמירות דעתם של הצדדים לפועל יש לגלות בקיאות בהסדרים אלו ובצורה שיש לנסח את החוזה על מנת לעמוד בהם בהצלחה.

 

אין חכם כבעל ניסיון!

הסיבה השנייה קשורה בכך שבכל סוג של חוזה בכלל, ובחוזי מקרקעין בפרט, דרושה הבנה ספציפית של התחום העסקי המדובר. חוסר הבנה שכזאת עלולה לגרום לטעויות בניסוחו של החוזה שניסיון לתקנם לאחר מכן עלול לעלות כסף רב והתדיינויות משפטיות ארוכות לצדדים.

 

פן רביעי: צורות בעלות מיוחדות

צורת הבעלות הרגילה והפשוטה במקרקעין כוללת בעלות של אדם אחד על מקרקעין אחד. עם זאת, החיים המודרניים הביאו עמם גם צורות אחרות של בעלות, ובהן בעלות משותפת על מקרקעין ובית משותף.

צורות הבעלות הללו הן פחות אינטואיטיביות ולמעשה מהוות מעין יצירה משפטית בפני עצמם, מה שכמובן הופך כמעט את כל ההתנהלות במסגרתם לנושא משפטי מובהק.

הדבר חשוב במיוחד כאשר אנו מדברים על אזור עירוני, כמו הרצליה, בו רבים מן התושבים מחזיקים בצורת בעלות כזאת על נכסם.

 

מדוע עורך דין בהרצליה?

בפעולות במקרקעין קשה לעיתים להפריד בין הצד המשפטי לצד העסקי, שכן הללו משפיעים אחד על השני וקשורים זה בזה קשר בל ינותק. מסיבה זאת חשוב לבחור בכל פעולה משפטית במקרקעין בליווי משפטי מקצועי המכיר את האזור בו שוכן המקרקעין נשוא הפעולה.

 

הכרות עם האזור

היכרות עם האזור יכולה להשפיע על כל אחד מן הפנים השונות של הצדדים המשפטיים בעסקאות במקרקעין שהוצגו לעיל. כך למשל תנאיו של חוזה מקרקעי עשויים להשתנות בהתאם לנוהג באותו אזור, וכך למשל היעילות בתשלום שומות המס ומהירות קבלת האישורים עשויה להיות תלויה בהיכרות עם מערכות המס המקומיות, וכן הלאה וכן הלאה.

 

לסיכום

אז אם המקרקעין שברשותכם נמצאים בעיר הרצליה עשו לעצמכם טובה ואל תתפשרו על עורך דין שאינו מכיר את האזור ואינו קרוב לשם גיאוגרפית. התפשרות כזאת עלולה בהחלט להשפיע על טיב השירות שתקבלו ועל מידת הצלחתה של הפעולה המתוכננת במקרקעין.

 

לעורך דין מקרקעין בהרצליה פנו לעו"ד יוני לוי, עורך דין מקרקעין מומחה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

המידע לעיל מהווה מידע ראשוני בלבד ואין הוא מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואין באמור לעיל בכדי להוות המלצה לנקיטת הליכים ו/או להימנעות מהם. מומלץ להיוועץ עם עו"ד המתמחה בתחום בטרם נקיטת כל פעולה. למען הסר כל ספק, האחריות לכל תוצאה בשל הסתמכות על האמור לעיל תחול על המשתמש בלבד.

עורך דין יוני לוי
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

כדי לקבל שיחת ייעוץ באפשרותך לחייג עכשיו לטלפון 077-804-1632 או להשאיר פרטים כאן בטופס ואנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.

מקצוען אמיתי. ליווה אותנו לאורך כל הדרך בזמינות מירבית ומענה איכותי ויסודי. מומלץ בחום!
Chen Weissman
Chen Weissman
20:10 15 Jun 21
יוני הוא עורך דין מצוין. פתר את הקייס שלי בנושא דיני אינטרנט בצורה מקצועית, מהירה וללא מעורבות בית משפט. הוא כתב מכתב מענה שסגר את המקרה עוד לפני שהוא התגלגל לשם, ובכך חסך לי המון כסף וכאב ראש. מומלץ בחום!
Daniel Alter
Daniel Alter
18:16 14 Jun 21
יוני עו"ד מקצועי ביותר. בודק את הדברים לפרטי פרטים ונותן מענה אדיב ושירותי ללקוח. ממליצה בחום!
Yaara Ronen
Yaara Ronen
08:40 01 Jul 20
עו"ד אנושי, מקצועי והוגן. סייע לי מיוזמתו דרך פוסט שפרסמתי בפייסבוק וזאת מבלי לבקש תשלום וללא היכרות מוקדמת.
Tomer Shamai
Tomer Shamai
07:33 01 Jul 20
ליווה אותנו ברכישת דירה והיה מקצועי וזמין לאורך כל הדרך! ממליצים בחום!
טל פורת
טל פורת
19:06 22 Jun 20
עו"ד מצוין, אמין, עצמאי, ומקצועי.מומלץ בחום.
רועי שעבין
רועי שעבין
14:20 28 May 20
עו״ד יוני לוי ייצג אותי בעסקת מקרקעין, קיבלתי שירות אדיב, רציני ואחראי, העסקה בוצעה על הצד הטוב ביותר.השירות של עו״ד יוני מומלץ בחום!!!
Ziv Hayat
Ziv Hayat
12:34 27 May 20
ממליצה בחום, מקצועי, שירותי ואדיב.עזר לי מאוד, בטוחה שאעזר בו שוב בעתיד.
מור ק
מור ק
07:46 18 May 20
מקצוען אמיתי. מכיר את העסק והכי חשוב, בנאדם שכיף לעבוד איתו.ממליץ בחום
Yuval Klein
Yuval Klein
07:25 18 May 20
חשבנו שכשמדובר בלשכור דירה זה יהיה פשוט ושנוכל לעשות זאת לבד, אבל בדיעבד אין ספק שלא היינו מצליחים לעשות זאת בלי הליווי המקצועי של יוני מתחילת הדרך. הוא עזר, ליווה ותמך, ומנע מאיתנו הוצאות כספיות מיותרות. לא עושים יותר אף עסקת נדל״ן בלעדיו. ממליצים בחום! ד״ר אנה גלוחוב
מישל דיאצ'וק
מישל דיאצ'וק
14:28 13 May 20
עורך דין מקצוען והגון. מומלץ בחום!
מורן סבן
מורן סבן
08:50 30 Apr 20
יוני עורך דין בחסד עליון. חילץ אותי ממצב מאוד בעייתי שעורך דין לפניו לא כל כך הצליח.כבר מהפגישה הראשונה הייתה לי התחושה שניצב מולי בן אדם לפני הכל ולא פחות חשוב, אדם נבון שמכיר את רזי המקצוע ולא חושש לנקוטממליץ על שירותיו של יוני בחום רב ומניסיון
zoriel haviv
zoriel haviv
16:43 16 Apr 20
ממליצה בלב שלם ובשמחה רבה. מקצועי, אדיב, אמין, מדוייק.
Liat Levanon
Liat Levanon
09:21 13 Apr 20
מקצועי, מסור, מהיר והגון. עורך דין מומלץ בחום!
חן בוסקילה
חן בוסקילה
11:37 07 Mar 20
עו״ד מקצועי וקפדן שיורד לפרטים הקטנים ממולץ!
nir keidar
nir keidar
20:03 26 Feb 20
עו"ד יוני לוי העניק לנו שירות מקצועי ומהיר. מומלץ מאוד!
מאיר אטיאב
מאיר אטיאב
14:01 21 Feb 20
עו"ד מקצועי, אכפתי, ויסודי. מומלץ בחום!
Dudi Atias
Dudi Atias
13:55 21 Feb 20
ממליץ בחום!!יוני הוא עו"ד חרוץ, מקצועי, וישר- שילוב נדיר במחוזותינו.מסוג עורכי הדין היסודיים שאפשר לסמוך עליהם בעיניים עצומות בידיעה שהם ישיגו את התוצאה הטובה ביותר עבור הלקוח.
Ariel Jean
Ariel Jean
17:45 11 Feb 20
ייעוץ משפטי מצוין, מקצועי ואדיב.תותח בתחומו!
ori kam
ori kam
19:01 29 Jan 20
עו"ד לוי ברמה אחרת שמתבטאת במקצועיות ויושרה שאין שניים להם. יוני בעל לב זהב שמחפש תמיד את טובתו של הלקוח ,ולכן אני ממליץ עליו בחום.
Gil Ganel
Gil Ganel
05:21 29 Jan 20
שירות אמין, יסודי ומקצועי! ממליץ בחום
Tamir Sagi
Tamir Sagi
19:33 28 Jan 20
עו״ד מצויין, מומלץ בחום. יסודי, מקצועי ומאוד שירותי.
Gal Rotem
Gal Rotem
15:23 28 Jan 20
מענה מהיר ומקצועי לכל שאלהמומלץ בחום
עמית לוי
עמית לוי
10:18 25 Jan 20
עו"ד מקצועי, מהיר, יסודי ונחמד מאוד. מומלץ!
Marin Levy
Marin Levy
13:20 08 Jan 20
מידע נוסף
לשיחת ייעוץ עם עורך דין
ללא עלות וללא התחייבות
חייגו עכשיו!
דילוג לתוכן