נתוני תיירות גאורגיה – מנוע צמיחה להשקעות נדל"ן

להשארת פרטים לשיחת ייעוץ:

גיאורגיה הינה מדינה מדהימה ביופייה. יש בה יופי לכל דורש, מאתרי סקי בחודשי החורף הקרים ועד מבנים היסטוריים ותרבות עשירה. בכתבה הבאה נדבר על נתוני תיירות גאורגיה – מנוע צמיחה להשקעות נדל"ן כמובן, כל זה לצד נוף עוצר נשימה בכל פינה. בנוסף, ניתן למצוא טבע פראי, נופים הרריים דרמטיים, כפרים קטנים ומסורתיים וחשוב לא פחות – אוכל נהדר והכנסת אורחים לבבית. גאורגיה מציעה הכל מהכל. במאמר זה נספק  נתונים אודות תיירות גאורגיה.

סרטון תיירות גאורגיה: טיול אורבני בבירה טיביליסי

עשו אתנחתא קלה וצפו בסרטון שקצר שערך צוות חברת למטייל על העיר טביליסי. טביליסי היא העיר בירה של גאורגיה והיא מהווה את טביליסי המרכז התעשייתי, החברתי, הפיננסי והתרבותי החשוב ביותר בגאורגיה.

 

כפי שכבר קראתם ואף צפיתם, גאורגיה מהווה פנינה של ממש וככל שעובר הזמן, כך גדל מספר התיירים אשר פוקדים אותה ותרים אותה לכל אורכה בכל שנה.

נשמע מעניין ומסקרן, אבל איך כל זה קשור לדירה להשקעה בגאורגיה שאני מעוניין לרכוש?

 

דירה להשקעה בגאורגיה והתיירות במדינה

מנוע צמיחה מרכזי של הכלכלה הגאורגית הוא מנוע התיירות. התיירות מהווה מרכיב חשוב מאוד בצמיחה המרשימה, בגידול ההכנסות והיצע הולך וגדל של משרות חדשות.

בנוסף על כך, ענף התיירות הנכנסת רושם גדילה עקבית של 20% בשנה. בשנת 2016, הועסקו 420,000 אזרחים גאורגיים בענף התיירות (23.4% מסך המועסקים במדינה). עד לשנת 2027, יש צפי לגידול משרות לסך כולל של 549,000 משרות בתחום התיירות (מעל ל-30% מסך המועסקים במדינה).

בשנת 2017, נכנסו לגאורגיה כ-3,118,000 תיירים ובעוד גאורגיה מונה כ-4 מיליון אזרחים בסה"כ. נתון נוסף ומעניין הוא שהיעד של כ-36% מהתיירים הנכנסים לגאורגיה הוא העיר הבירה, טביליסי.

דהיינו, כ-1,122,480 ביקרו בטביליסי במהלך שנת 2017. טביליסי מונה כ-1,170,000 תיירים.

ברבעון ה-1 של שנת 2017 נכנסו 161,100 תיירים לטביליסי (כ-445,600 בסה"כ לגאורגיה), בעוד שברבעון המקביל, הרבעון ה-1 של שנת 2018, נכנסו כ-217,500 תיירים לטביליסי (כ-568,300) בסה"כ לגאורגיה).

דהיינו, ישנו גידול של כ-26% לתיירות הנכנסת לטביליסי וגידול של כ-21.6% לגאורגיה בכלל.

מיותר לציין כי גידול בתיירות הנכנסת מייצר גידול בביקוש לנדל"ן לתיירות, הן בתחום המלונאי והן בתחום ההשכרה היומית.

כמו כן, גדילה בתיירות מביאה גם לגידול בשירותים המשלמים כמו מזון, הסעות, סיורים, סים קארד וכיו"ב.

לתיירות גואה ישנן השפעות ישירות והשפעות עקיפות על הכלכלה המקומית שחשוב לשים אליהן לב.

יש להתחשב בעובדה שגאורגיה בכלל והעיר טביליסי בפרט עודנה מעצבת את אופייה ופנייה, תרבות האירוח אשר נשענת על התרבות שמקורותיה בברית המועצות, אט אט אף היא משנה את פניה ומתאימה את עצמה לסטנדרט של העולם המערבי, הן בסגנון הבנייה והן בסגנון האירוח.

ומכאן ההזדמנות.

 

ההזדמנות

היכולת של חברתנו לתת מענה שלם ומדויק לתייר המערבי בסגנון אירוח מוקפד לצרכיו באזורים המרכזיים ביותר בטביליסי, הם שעושים את כל ההבדל והם שהופכים את ההשקעה שלך למשתלמת במיוחד.

יש לציין כי לא מעט בעלי דירות מקומיים גילו את עולם השכירות לטווח קצר (היינו, בסגנון AIRBNB) אולם הם אינם מבינים את הצורך לעשות את השינוי בגישה ולהתאים את הדירה לאירוח שעומד בסטנדרטיים מערביים.

הדבר בא לידי ביטוי באלמנטים רבים, הן בעיצוב פנים הבית שאינו מזמין, אינו מואר והחלל עצמו אינו קומפקטי ואינו מנצל את האור הטבעי של הדירה. הן, בחזית הבית שאינה מזמינה ואף שיכולה לאיים על חלק מהאורחים, והן בשירות הלקוחות אליו מורגל התייר המערבי הממוצע.

יתרה מכך, שירות לקוחות זה מעל הכל ושביעות רצון האורחים, הן מהליך ההזמנה עצמו, כלה בשהות עצמה ועד לשלב היציאה וסיום האירוח, חשובים מאין כמותם וכרגע אין תשתית ראויה מספקת מקומית לעניין זה.

לכל אלו, אנו נותנים פתרון שלם ומדויק ובשביל שתמצה את מירב הפוטנציאל התשואה במינימום התעסקות מצד המשקיע עד למימוש ההשקעה.

נתוני תיירות גאורגיה – מנוע צמיחה להשקעות נדל''ן
נתוני תיירות גאורגיה – מנוע צמיחה להשקעות נדל"ן

המידע לעיל מהווה מידע ראשוני בלבד ואין הוא מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואין באמור לעיל בכדי להוות המלצה לנקיטת הליכים ו/או להימנעות מהם. מומלץ להיוועץ עם עו"ד המתמחה בתחום בטרם נקיטת כל פעולה. למען הסר כל ספק, האחריות לכל תוצאה בשל הסתמכות על האמור לעיל תחול על המשתמש בלבד.

משרדנו בתקשורת

Picture of עו"ד יוני לוי
עו"ד יוני לוי

עורך דין מקרקעין, המלווה פרויקטים של נדל"ן בארץ ובחו"ל כבר מעל 10 שנים. אני חי, נושם ואוהב את עולם הנדל"ן ושמח להעניק מהידע והניסיון המקצועי שלי ללקוחותיי. אני מאמין שלכל אחד מגיע עתיד כלכלי טוב ויציב, ואני כאן ללוות אתכם בפשטות, בתהליכים מורכבים בעולם הנדל"ן.

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 60 ביקורות
×
js_loader