השקעות נדל"ן בחו"ל

תוכן עניינים

ככל שמחירי הדירות בארץ הולכים ומאמירים כך אנו נתקלים ביותר ויותר הצעות מפתות להשקעות נדל"ן בחו"ל. גרמניה, ארצות הברית או הונגריה, כל הפרסומים מבטיחים תשואה גבוהה במינימום השקעה. אך חשוב להבין כי החלום הגדול יכול להיהפך בין רגע לסיוט, ללא הליווי המקצועי הנכון. 

 

השקעות נדל"ן בחו"ל – איך זה שונה מישראל?

נתחיל בכך שהשקעות נדל"ן בחו"ל שונות מהשקעות נדל"ן בישראל בדברים רבים, שצר המקום מלפרטם. מסיבה זאת במאמר זה נביא את ההבדלים העיקריים והמשמעותיים ביותר. 

ראשית, בניגוד לנהוג בהשקעת נדל"ן בישראל, מדובר בעסקה שנעשית בשלט רחוק. רוכש הדירה לא נוכח במדינה בה הנכס נמצא, ולרוב הוא כלל אינו רואה אותו לפני הקנייה. 

ישנם גם פערים, לעיתים אף גדולים, בהסדרים החוקיים הנוגעים להשקעות נדל"ן. כל מדינה נבדלת מחברתה בחוקי המס החלים על רכישת דירה, בחוקי המקרקעין ובחוקי השכירות. מדובר בעולם שלם וחדש של מושגים חוקיים שחייבים להכיר על מנת לבצע עסקה מוצלחת. 

בנוסף לכך, ישנם גם פערי המנטליות המשמעותיים שיכולים להביא לקצרים בתקשורת בין הקונה למוכר ובין הקונה לשוכרים.

 

השקעות נדל"ן בחו"ל – היתרונות

על אף האמור לעיל עסקי השקעות הנדל"ן בחו"ל יכולים בהחלט להיות השקעה משתלמת. השקעה בנדל"ן באופן כללי נחשבת להשקעה הכי בטוחה היום בשוק, זאת מכיוון שהמשקיע מקבל תמורה מיידית וממשית לכסף שלו בצורה של נכס בר קיימא. 

בנוסף, מדובר בהשקעה שבדרך כלל מניבה תשואה גבוהה תוך זמן קצר יחסית (במקרה של דירה יד 2 מיד, במקרה של דירה מקבלן תוך שנים בודדות). 

כל אלו הופכים השקעה בנדל"ן להשקעה אטרקטיבית מאוד, אך בישראל מחירי הנדל"ן הגבוהים הופכים את העניין לאפשרי בעיקר לעשירים ובעלי הון. 

אדם ממוצע בישראל נאבק, חוסך, לוקח משכנתאות והלוואות כדי לקנות את דירת המגורים הפרטית שלו, אז וודאי שבדרך כלל אין לו את ההון הדרוש להשקעה נוספת בנדל"ן. 

מסיבה זאת במקרה של האדם הישראלי הממוצע האפשרות היחידה להשקעה בנדל"ן היא השקעת נדל"ן בחו"ל. זאת משום שבמדינות מסוימות ניתן למצוא השקעות נדל"ן במחירים אטרקטיביים בהרבה מאלו שבארץ. אך השקעה כזאת צריכה להיעשות בחוכמה, כדי שהמשקיע לא ימצא את עצמו קרח מכאן ומכאן בסופו של ההליך.

 

השקעות נדל"ן בחו"ל – ההליך

צעדו הראשון של כל משקיע המעוניין בהשקעת נדל"ן בחו"ל צריך להיות פנייה לעורך דין. 

עורך הדין המדובר צריך להיות עם ניסיון וידע בנדל"ן באופן כללי, אבל גם בהשקעות בחו"ל באופן ספציפי, עם עדיפות לניסיון במדינה בה המשקיע מעוניינים להשקיע. לליווי עורך דין מטעמו של המשקיע כבר משלב בחינת ההצעה ישנה חשיבות רבה, וזאת חרף העובדה כי לחברת ההשקעות שהגעתם אליה יש עורך דין משלה. אחרי הכול, גם אם מדובר בחברת השקעות אמינה ומנוסה, האינטרס שלה אינו חופף לזה של המשקיע.

באמצעות עורך הדין המשקיע יוכל לפעול בצורה בטוחה בכל שלב, ובכך הוא מגדיל משמעותית את הסיכויים להשלמת עסקה מוצלחת. תפקידו של עורך הדין בליווי השקעת נדל"ן בחו"ל הוא מגוון ומשתנה בהתאם לשלב ההשקעה.

 

שלב ראשון: הרכישה

ראשית יצטרך עורך הדין לבחון את החוזה המוצע, אך אין זה מספיק לבדוק את החוזה כדי לוודא שאכן מדובר בעסקה טובה. יהיה עליו לבדוק היבטים רבים נוספים הקשורים בטיב העסקה. כך למשל יש לברר את כל העניינים החוקיים הנוגעים לרכישת דירה באותה מדינה, ובעיקר את דיני המיסים, הן מיסי הרכישה והן מיסים תקופתיים, שעלולים להפוך השקעה שנראית משתלמת במיוחד ממבט ראשון להשקעה שעדיף להתרחק ממנה. 

חשוב מאוד גם לבצע בדיקה לדירה על ידי גורם חיצוני, ולא להסתפק בעדות המוכר על מצבה, כדי שהמשקיע לא יגלה סופו של דבר שהוא קנה חתול בשק. חוץ מהמצב הפיזי של הדירה עצמה כדאי גם לבדוק האם באמת יש סיכוי לתשואה גבוהה. כלומר, האם יהיה קל להשכיר את הדירה? אחרי הכול, דירה שעומדת ריקה אינה מניבה תשואה לבעליה.

כדי לוודא את עניין התשואה צריך לבדוק טוב את סביבת הדירה, הן מבחינת תשתיות, מבני ציבור ותוכניות בינוי עתידיות, והן מבחינת הבניין והשכנים המתגוררים בו. 

 

שלב שני: ניהול הנכס

ניהול הנכס דורש גם הוא השקעה רבה. השקעה כזאת כמעט בלתי אפשרי לעשותה מרחוק, יש צורך בנוכחות פיזית אמיתית. ובכל זאת, רובם של המשקיעים אינם מעוניינים בנסיעות תכופות לחו"ל על מנת לנהל את ההשקעה, דבר שיכול להופכה ללא משתלמת.

כדי לפטור את המשקיע מנסיעות כאלה ניתן לכרות חוזה עם חברת ניהול מקומית שתנהל את הנכס בשבילו וגם תייצג אותו מול הרשויות המקומיות. כמובן שגם את חוזה הניהול, בדומה לחוזה הרכש, יש להביא בפני עין מקצועית ומיומנת שתבחן אותו בקפידה.

חברת הניהול שתיבחר והחוזה שייחתם הם קריטיים לצורך הבטחת תשואה גבוהה וקבועה מההשקעה. לכן חשוב להיות מלווים לעורך כל הדרך בעורך דין מומחה שייצג את המשקיע ואת האינטרסים שלו מול חברת הניהול. 

חברת ניהול מוצלחת תעשה למען המשקיע את כל הדרוש לניהול הנכס. החל מהכנת הנכס להשכרה, דרך שיווק הנכס, בחירת הדיירים המתאימים ועבודה שוטפת מולם, וכלה בעזרה במכירת הנכס כשתרצו בכך. חשוב לוודא שהחברה שנבחרה היא חברה מוכרת, בעלת ניסיון והמלצות בתחום, ושהחוזה שנחתם הוא כזה שמאפשר להשתחרר ממנו בקלות יחסית, כך שיהיה ניתן לשכור בקלות חברה אחרת במקרה של חוסר שביעות רצון מהשירות הניתן. 

עורך דין מלווה שכבר עסק בהשקעות דומות בעבר יוכל למצוא בשביל המשקיע את חברת הניהול הטובה ביותר בקלות יחסית, ובכך יעזור לו להפוך את ההשקעה שלו למשתלמת במהירות האפשרית.

 

סיכום

צריך לדעת להיזהר מהבטחות פרסומיות. מי שילך שבי אחרי הצעה מפתה כזאת או אחרת עלול לגלות שבמקום גן העדן שהובטח לו מסתתר למטה גיהינום. הכלל הזה נכון שבעתיים בכל הנוגע להשקעות נדל"ן בחול. 

פערי השפה, המנטליות והמידע בין המשקיעים לחברות שמנהלות השקעות כאלה הם עצומים. כך מצליחות החברות הללו למכור השקעות בקלות יחסית, פשוט כי לרובו של הציבור הרחב אין יד ורגל בנושאים הללו. 

אין זה אומר שכדאי לוותר כליל על האפשרות של השקעות נדל"ן בחו"ל, שיכולות להיות משתלמות ביותר, אך זה בהחלט אומר שכדאי לוותר על האפשרות לעשות זאת ללא ליווי של עורך דין צמוד. ובעורך דין צמוד אין הכוונה לכל אדם שיש לו הסמכה לעסוק בעריכת דין. עסקת נדל"ן בחול היא דבר מורכב וסבוך, ודורשת ידע, מיומנות וניסיון מתחומים רבים המשולבים יחד. 

משקיע הרוצה עסקה משתלמת באמת מבין כי בחירת עורך דין מלווה זה לא המקום לחסוך. יש לבחור עורך דין עם הידע והניסיון הרלוונטיים ובעל המלצות. בנוסף, עדיף לוודא כבר בתחילת התהליך שהמשקיע ועורך הדין הם באותו ראש. כל זה יחסוך את הצורך להחליף עורך דין באמצע הדרך, דבר שידרוש התעדכנות ולמידה נוספת על חשבון הזמן והכסף של המשקיע.

 

נשמע לכם מעניין? עורך דין יוני לוי, בעל ידע וניסיון רב בתחום השקעות הנדל"ן בחו"ל כאן בשבילכם.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

המידע לעיל מהווה מידע ראשוני בלבד ואין הוא מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואין באמור לעיל בכדי להוות המלצה לנקיטת הליכים ו/או להימנעות מהם. מומלץ להיוועץ עם עו"ד המתמחה בתחום בטרם נקיטת כל פעולה. למען הסר כל ספק, האחריות לכל תוצאה בשל הסתמכות על האמור לעיל תחול על המשתמש בלבד.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

כדי לקבל שיחת ייעוץ באפשרותך לחייג עכשיו לטלפון 077-804-1632 או להשאיר פרטים כאן בטופס ואנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.

יוני עו"ד מקצועי ביותר. בודק את הדברים לפרטי פרטים ונותן מענה אדיב ושירותי ללקוח. ממליצה בחום!
Yaara Ronen
Yaara Ronen
08:40 01 Jul 20
עו"ד אנושי, מקצועי והוגן. סייע לי מיוזמתו דרך פוסט שפרסמתי בפייסבוק וזאת מבלי לבקש תשלום וללא היכרות מוקדמת.
Tomer Shamai
Tomer Shamai
07:33 01 Jul 20
ליווה אותנו ברכישת דירה והיה מקצועי וזמין לאורך כל הדרך! ממליצים בחום!
טל פורת
טל פורת
19:06 22 Jun 20
עו"ד מצוין, אמין, עצמאי, ומקצועי.מומלץ בחום.
רועי שעבין
רועי שעבין
14:20 28 May 20
עו״ד יוני לוי ייצג אותי בעסקת מקרקעין, קיבלתי שירות אדיב, רציני ואחראי, העסקה בוצעה על הצד הטוב ביותר.השירות של עו״ד יוני מומלץ בחום!!!
Ziv Hayat
Ziv Hayat
12:34 27 May 20
ממליצה בחום, מקצועי, שירותי ואדיב.עזר לי מאוד, בטוחה שאעזר בו שוב בעתיד.
מור ק
מור ק
07:46 18 May 20
מקצוען אמיתי. מכיר את העסק והכי חשוב, בנאדם שכיף לעבוד איתו.ממליץ בחום
Yuval Klein
Yuval Klein
07:25 18 May 20
חשבנו שכשמדובר בלשכור דירה זה יהיה פשוט ושנוכל לעשות זאת לבד, אבל בדיעבד אין ספק שלא היינו מצליחים לעשות זאת בלי הליווי המקצועי של יוני מתחילת הדרך. הוא עזר, ליווה ותמך, ומנע מאיתנו הוצאות כספיות מיותרות. לא עושים יותר אף עסקת נדל״ן בלעדיו. ממליצים בחום! ד״ר אנה גלוחוב
מישל דיאצ'וק
מישל דיאצ'וק
14:28 13 May 20
עורך דין מקצוען והגון. מומלץ בחום!
מורן סבן
מורן סבן
08:50 30 Apr 20
יוני עורך דין בחסד עליון. חילץ אותי ממצב מאוד בעייתי שעורך דין לפניו לא כל כך הצליח.כבר מהפגישה הראשונה הייתה לי התחושה שניצב מולי בן אדם לפני הכל ולא פחות חשוב, אדם נבון שמכיר את רזי המקצוע ולא חושש לנקוטממליץ על שירותיו של יוני בחום רב ומניסיון
zoriel haviv
zoriel haviv
16:43 16 Apr 20
ממליצה בלב שלם ובשמחה רבה. מקצועי, אדיב, אמין, מדוייק.
Liat Levanon
Liat Levanon
09:21 13 Apr 20
מומלץ מאוד! מספק מענה מקצועי, יסודי, מהיר ואנושי.
נוי לוי נוי לוי
נוי לוי נוי לוי
21:27 13 Mar 20
מקצועי, מסור, מהיר והגון. עורך דין מומלץ בחום!
חן בוסקילה
חן בוסקילה
11:37 07 Mar 20
עו״ד מקצועי וקפדן שיורד לפרטים הקטנים ממולץ!
nir keidar
nir keidar
20:03 26 Feb 20
עו״ד מקצועי וקפדן שיורד לפרטים הקטנים ממולץ
Nir Keidar
Nir Keidar
20:02 26 Feb 20
עו"ד יוני לוי העניק לנו שירות מקצועי ומהיר. מומלץ מאוד!
מאיר אטיאב
מאיר אטיאב
14:01 21 Feb 20
עו"ד מקצועי, אכפתי, ויסודי. מומלץ בחום!
Dudi Atias
Dudi Atias
13:55 21 Feb 20
ממליץ בחום!!יוני הוא עו"ד חרוץ, מקצועי, וישר- שילוב נדיר במחוזותינו.מסוג עורכי הדין היסודיים שאפשר לסמוך עליהם בעיניים עצומות בידיעה שהם ישיגו את התוצאה הטובה ביותר עבור הלקוח.
Ariel Jean
Ariel Jean
17:45 11 Feb 20
ממליץ בחום!!
יוני הוא עו"ד חרוץ, מקצועי, וישר- שילוב נדיר במחוזותינו.
מסוג עורכי הדין היסודיים שאפשר לסמוך עליהם בעיניים עצומות בידיעה שהם ישיגו את התוצאה הטובה ביותר עבור הלקוח.
Ariel Jean
Ariel Jean
10:25 11 Feb 20
ייעוץ משפטי מצוין, מקצועי ואדיב.תותח בתחומו!
ori kam
ori kam
19:01 29 Jan 20
עו"ד לוי ברמה אחרת שמתבטאת במקצועיות ויושרה שאין שניים להם. יוני בעל לב זהב שמחפש תמיד את טובתו של הלקוח ,ולכן אני ממליץ עליו בחום.
Gil Ganel
Gil Ganel
05:21 29 Jan 20
שירות אמין, יסודי ומקצועי! ממליץ בחום
Tamir Sagi
Tamir Sagi
19:33 28 Jan 20
עו״ד מצויין, מומלץ בחום. יסודי, מקצועי ומאוד שירותי.
Gal Rotem
Gal Rotem
15:23 28 Jan 20
בחור אמין וחרוץ בעל ידע רב בתחומו. מומלץ בחום!
Lihi Israel
Lihi Israel
13:31 26 Jan 20
מענה מהיר ומקצועי לכל שאלהמומלץ בחום
עמית לוי
עמית לוי
10:18 25 Jan 20
עו"ד מקצועי, מהיר, יסודי ונחמד מאוד. מומלץ!
Marin Levy
Marin Levy
13:20 08 Jan 20
בחור נחמד, אמין ובקיא במקצוע...בהצלחה⚘
Vardi Chen
Vardi Chen
17:31 13 Nov 18
מומלץ בחום! מקצועי,קשוב, מהיר ויסודי.
חימון סלנוי לוי
חימון סלנוי לוי
11:24 13 Nov 18
מקצועי,מהיר ,שירותי! עו''ד מומלץ מאוד!
Josya Levy
Josya Levy
19:22 12 Nov 18
עו"ד מקצועי ומהיר שמקדם את העסקה ביעילות לשביעות רצון הצדדים. מומלץ מאוד!
Marin Levy
Marin Levy
19:12 12 Nov 18
מידע נוסף
לשיחת ייעוץ עם עורך דין
ללא עלות וללא התחייבות
חייגו עכשיו!
דילוג לתוכן