עורך דין נדל"ן במרכז

במסגרת הליך רכישת דירה יש לעורך דין נדל"ן תפקידים שונים, כאשר אחד מהם הוא ייצוג האינטרסים של הקונה במקרים של הסתבכות משפטית.

מקרי הסתבכות כאלו הם שונים ומגוונים, ואחד המרכזיים בהן נקרא בז'רגון המקצועי "תחרות". מאמר זה יעסוק בתחרויות בנדל"ן, תוך הדגשת תפקידו של עורך דין הנדל"ן בכלל, ושל עורך דין נדל"ן במרכז בפרט.

 

עורך דין נדל"ן במרכז – מידע שימושי

מהי תחרות בעסקאות מקרקעין?

אחת הבעיות הגדולות ברכישתו של נדל"ן, במיוחד כאשר מדובר על נדל"ן יד שנייה, היא הקושי לבצע בדיקת רקע על מצבו הכלכלי של המוכר ללא שיתוף הפעולה שלו. כך יכול המוכר להסתיר מצב של פשיטת רגל או חובות גדולים מפני הקונה, ולהכניס את הקונה לתסבוכת משפטית, כפי שנבאר בהמשך.

 

אמון לפני הכל

בנוסף לכך, קנייתה של דירה מחייבת גם אמון מסוים בין הצדדים, אמון שנותן הקונה במוכר שבזמן שהוא מקדם איתו את העסקה הוא אינו מקדם עסקה אחרת עם קונה אחר על מנת להנות מהכסף של שניהם.

מצב של תחרות קורה כאשר מוכר נדל"ן מסתיר דברים מסוג זה מהקונה, וכך נוצר מצב שבו שני אנשים שונים טוענים שיש להם זכות חוזית מוקנית לקנייתו או לקבלתו של הנדל"ן.

המצב הזה יכול להתרחש אך ורק כאשר אנו נמצאים בשלב החוזי של הקנייה, כלומר לפני העברת הבעלות על שם הקונה בטאבו, אך מכיוון ששלב זה נמשך לעיתים זמן רב הוא רלוונטי מאוד לרבים.

 

סוגי תחרויות

ישנם שני סוגים עיקריים של תחרויות בנדל"ן, כאשר לכל אחד מן הסוגים כללים משפטיים שונים:

עורך דין נדל''ן במרכז
עורך דין נדל"ן במרכז

סוג ראשון: תחרות בין נושה לבעל התחייבות

הסוג הראשון הוא תחרות בין נושה, כלומר אדם לו חייב הבעלים המקוריים של הדירה כסף אך הוא לא קיבל שום דבר כעירבון להלוואה, ובין בעל התחייבות, כלומר הקונה שחתם על חוזה עסקת נדל"ן עם המוכר.

ככלל ניתן לומר שבמקרה כזה, בו קונה ונושה מתחרים ביניהם על הזכות לקבל את הדירה, על פי הפסיקה הקונה הוא זה שיזכה בה.

 

על פי בית המשפט

עם זאת, ישנם מצבים שבית המשפט מתייחס לפעולות הצדדים שקדמו למצב, כמו האם הקונה רשם הערת אזהרה על הנכס, וזאת אחת הסיבות לכך שכדאי להיעזר בליווי משפטי איכותי לאורך כל הליך קניית הנדל"ן. עורך דיו נדל"ן מומחה ידע להדריך את הקונה באילו פעולות לפעול על מנת להגדיל את הסיכויים שאם ייקלע למצב כזה הדירה לא תילקח ממנו.

 

חשוב להכיר!

חשוב להבין שמדובר בעניין קריטי, שכן פעמים רבות בשלב זה הקונה כבר שילם סכומים משמעותיים למוכר, ואולי אפילו את רוב שוויה של הדירה. וכך במקרה של מוכר פושט רגל אם הקונה לא יזכה בדירה הוא עלול למצוא את עצמו לא רק ללא הדירה, אלא גם ללא כספו.

 

סוג שני: תחרות בין בעל התחייבות לבעל התחייבות

סוג התחרות השני הוא כבר תחרות בין בעל התחייבות לעסקה לבעל התחייבות לעסקה, כלומר שני קונים שחתמו על חוזה מכר דירה עם אותו מוכר.

זהו בעצם מצב של עסקאות נוגדות במקרקעין, מצב בו המוכר נהג שלא ביושר ומכר את הדירה לשני אנשים שונים בו זמנית. במקרה כזה הכלל הפשוט הוא שהראשון בזמן, כלומר מי שחתם על חוזה המכר ראשון, הוא שיזכה בנדל"ן.

 

שני חריגים

לכלל זה יש שני חריגים, כאשר אחד מהחריגים מתרכז במצבו של הראשון בזמן והחריג השני מתרכז במצבו של השני בזמן.

 

החריג הראשון

החריג הראשון מתייחס למצב בו הקונה השני בזמן כבר שילם תמורה משמעותית בעבור הדירה, נהג בתום לב לאורך ההליך כולו, והשלים את רישום הבעלות. במקרה כזה על אף שהוא היה השני בזמן הוא זה שיזכה בדירה.

 

החריג השני

החריג השני מתייחס למצב בו הקונה הראשון בזמן לא רשם הערת אזהרה על הנכס תוך זמן סביר, ובכך מנע מן הקונה השני בזמן את האפשרות לדעת שכבר יש קונה אחר בעניינים.

החריגים הללו מדגישים לנו גם הם עד כמה חשוב לנהל את הליך קניית הבית בצורה מסודרת, ועל פי כל הכללים המשפטיים הרלוונטיים. כי בסופו של דבר, גם אם לרוב הכול בסדר, במקרה בו תצוץ בסוף הסתבכות משפטית הכול עלול להיות לא בסדר.

 

תפקידו של עורך דין נדל"ן במרכז

מאמר זה מציג, על ידי דוגמה אחת מיני רבות להסתבכות משפטית אפשרית במהלך רכישת דירה, את חשיבות התפקיד של שכירת שירותיו של עורך דין נדל"ן בהליך כזה.

תפקידו של עורך דין נדל"ן בהקשר הזה חשוב על מנת למנוע את ההסתבכות המשפטית מלכתחילה, אך גם במקרים שהיא בלתי ניתנת למניעה צעדים מסוימים שיינקטו על ידיו מראש יכולים בהחלט לצמצם את הפגיעה הפוטנציאלית.

 

לסיכום

אם כך, יתרונות הליווי המשפטי של עורך דין נדל"ן ברורים. אך יש להוסיף לכך את היתרונות שבליווי משפטי של עורך דין נדל"ן מן המרכז לצורך רכישת נדל"ן באזור המרכז.

היתרון של זה מתבטא בהיכרות שלו עם המערכות המקומיות, עם היזמים המקומיים, ועם הנוהג בסביבה. היכרות כזאת עשויה בסופו של דבר לעשות את ההבדל בין שירות משפטי טוב לשירות משפטי מעולה.

 

מחפשים עורך דין נדל"ן במרכז? פנו לעו"ד יוני לוי, עו"ד מקרקעין ונדל"ן מומחה.

משרדנו נמצא במגדל מידטאון, קומה 39, דרך מנחם בגין 144, תל אביב.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

המידע לעיל מהווה מידע ראשוני בלבד ואין הוא מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואין באמור לעיל בכדי להוות המלצה לנקיטת הליכים ו/או להימנעות מהם. מומלץ להיוועץ עם עו"ד המתמחה בתחום בטרם נקיטת כל פעולה. למען הסר כל ספק, האחריות לכל תוצאה בשל הסתמכות על האמור לעיל תחול על המשתמש בלבד.

תוכן עניינים
עורך דין יוני לוי
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

כדי לקבל שיחת ייעוץ באפשרותך לחייג עכשיו לטלפון 077-804-1632 או להשאיר פרטים כאן בטופס ואנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.

נתן לי ייעוץ חינם בטלפון, אם כי לא רצה לקחת את התיק. הייתי משלם לו, אבל הוא רק אמר לי ביי ויום נעים. המעט שאני יכול לעשות זה לפרגן לו בכוכבים, ולספר שהוא אחלה בחור (מהיכרות טלפונית קצרה)
Roy Achiron
Roy Achiron
06:06 08 May 22
עו"ד מעולה, מקצועי, אדיב, ייצג אותי בצורה שלווה והצלחנו במשפט בזכות תכונותיוממליצה בחום על שירותיו
Ilanit Urfaly
Ilanit Urfaly
07:44 13 Apr 22
יוני היקר תודה רבה על השירות ויחס , אין ספק שאתה מקצועי בעבודתך
kobi moshe
kobi moshe
21:16 10 Jan 22
יוני הוא עורך דין ברמה גבוהה מאוד!קשוב , זמין והכי חשוב …הוא חד ! ששומר על האינטרסים של הלקוחות שלו .הוא ליווה אותי בשתי עסקאות נדל״ן ואני בטוח שבעתיד הוא ילווה אותי בעוד.ממליץ בחום!!
Eran Rahmani
Eran Rahmani
16:29 09 Jan 22
יוני היה עו״ד שלנו בענייני מקרקעין.הוא היה מקצועי, אדיב, בעל ידע עדכני ורלוונטי! תמיד זמין לשאלות ועונה בצורה הכי מפורטת שיש :)בזכות הניסיון הרב שלו, הוא יודע לזהות נקודות של חוסר הגינות שפועלות לרעתנו על מנת לוודא שאנחנו משיגים את התנאים הטובים ביותר.באמת נראה שאכפת לו ועושה את האקסטרה מייל עבור הלקוחות שלו.ממליצים בחום, 6 מתוך 5 כוכבים!
Miri N
Miri N
13:46 03 Jan 22
עו"ד יוני לוי כתב עבורי ועבור בת זוגתי הסכם ממון.כבר מההתחלה, המקצועיות הייתה ברורה לנו, כאשר קיבלנו שאלות מכוונות מסודרות, מענה מהיר וסבלני לכל שאלה ועניין ותשובות חותכות וברורות.בתוך כחודש, ההסכם כבר היה חתום ע"י בית משפט וההליך הסתיים בהצלחה.גם שכר הטרחה שעו"ד יוני לוי גבה היה הוגן.אנחנו ממליצים בחום עליו לכל מי שרק צריך עו"ד.בהצלחה!
עומר בנישו
עומר בנישו
08:07 15 Oct 21
עו״ד מקצועי ואדיב. הסביר את הדברים לעומקם ובצורה פשוטה והפגין מקצועיות רבה ואנושיות. כיף לקבל תחושה שיש אדם מאחורי הדברים.
Shirly5554 Shirly5554
Shirly5554 Shirly5554
17:49 13 Oct 21
ממליצה בחום!עו"ד מקצועי, אדיב, זמין ואנושי!!ליווה אותי בעיסקה משולשת של מכירת דירה, קניית דירה אחרת והשכרתה לשוכרים.עזר לי לפתור מצב מסובך של שוכרים שהפרו חוזה ולא פינו את הדירה במועד סיום השכירות, דבר שסיכן את כל המהלך. ליווה אותי לכל אורך הדרך, כאילו הייתי הלקוחה היחידה שלו. זמין ומגיב לכל שאלה, מייעץ ומרגיע, כאילו היה בעצמו שותף לעיסקה.. ממליצה מכל הלב!
Sigal Halperin
Sigal Halperin
20:49 05 Sep 21
בקצרה: עורך דין יוני לוי, הוא עורך דין גאון, פיקח מאוד, חריף ומלא אנרגיות והטיפול שלו (לפחות בנו) היה מהיר בטרוף.לפני שנה ו- 3 חודשים אשתי ואני התמודדנו עם דילמה קצת מורכבת... והאמת קצת מוזרה. מצאנו בית שמתאים לנו בול ועונה על כל הצרכים... אך בעלת הדירה התנהגה קצת באופן מחשיד והעורך דין שהיא לקחה, הביא לנו חוזה מאוד דרקוני.אז היינו בדילמה... לא ידענו אם לקחת את הדירה או לא, כאשר מצד אחד אנחנו כה רוצים אותה ומהצד השני ישנן נורות אדומות.אז התייעצתי עם עורך דין יוני לוי, אשר ליווה אותנו לכל אורך התהליך... בזכות האסטרטגיה שלו, הצלחנו לזהות מדוע בעלת הדירה התנהגה באופן דיי מוזר, ואף הפכנו את החוזה להרבה יותר הדדי וידידותי לנו.ומאז וברוך ה' ובלי עין רעה, אנחנו חיים בדירה הזאת באושר ועושר....אז יוני, תמשיך במה שאתה עושה... אני ממליץ עליך כעורך דין נדל"ן, מקרקעין וחוזים לכל המעוניין בכך.
יהונתן כהן
יהונתן כהן
16:20 19 Aug 21
מקצוען אמיתי. ליווה אותנו לאורך כל הדרך בזמינות מירבית ומענה איכותי ויסודי. מומלץ בחום!
Chen Weissman
Chen Weissman
20:10 15 Jun 21
יוני עו"ד מקצועי ביותר. בודק את הדברים לפרטי פרטים ונותן מענה אדיב ושירותי ללקוח. ממליצה בחום!
Yaara Ronen
Yaara Ronen
08:40 01 Jul 20
עו"ד אנושי, מקצועי והוגן. סייע לי מיוזמתו דרך פוסט שפרסמתי בפייסבוק וזאת מבלי לבקש תשלום וללא היכרות מוקדמת.
Tomer Shamai
Tomer Shamai
07:33 01 Jul 20
ליווה אותנו ברכישת דירה והיה מקצועי וזמין לאורך כל הדרך! ממליצים בחום!
טל פורת
טל פורת
19:06 22 Jun 20
עו"ד מצוין, אמין, עצמאי, ומקצועי.מומלץ בחום.
רועי שעבין
רועי שעבין
14:20 28 May 20
עו״ד יוני לוי ייצג אותי בעסקת מקרקעין, קיבלתי שירות אדיב, רציני ואחראי, העסקה בוצעה על הצד הטוב ביותר.השירות של עו״ד יוני מומלץ בחום!!!
Ziv Hayat
Ziv Hayat
12:34 27 May 20
ממליצה בחום, מקצועי, שירותי ואדיב.עזר לי מאוד, בטוחה שאעזר בו שוב בעתיד.
מור ק
מור ק
07:46 18 May 20
מקצוען אמיתי. מכיר את העסק והכי חשוב, בנאדם שכיף לעבוד איתו.ממליץ בחום
Yuval Klein
Yuval Klein
07:25 18 May 20
חשבנו שכשמדובר בלשכור דירה זה יהיה פשוט ושנוכל לעשות זאת לבד, אבל בדיעבד אין ספק שלא היינו מצליחים לעשות זאת בלי הליווי המקצועי של יוני מתחילת הדרך. הוא עזר, ליווה ותמך, ומנע מאיתנו הוצאות כספיות מיותרות. לא עושים יותר אף עסקת נדל״ן בלעדיו. ממליצים בחום! ד״ר אנה גלוחוב
מישל דיאצ'וק
מישל דיאצ'וק
14:28 13 May 20
עורך דין מקצוען והגון. מומלץ בחום!
מורן סבן
מורן סבן
08:50 30 Apr 20
יוני עורך דין בחסד עליון. חילץ אותי ממצב מאוד בעייתי שעורך דין לפניו לא כל כך הצליח.כבר מהפגישה הראשונה הייתה לי התחושה שניצב מולי בן אדם לפני הכל ולא פחות חשוב, אדם נבון שמכיר את רזי המקצוע ולא חושש לנקוטממליץ על שירותיו של יוני בחום רב ומניסיון
zoriel haviv
zoriel haviv
16:43 16 Apr 20
ממליצה בלב שלם ובשמחה רבה. מקצועי, אדיב, אמין, מדוייק.
Liat Levanon
Liat Levanon
09:21 13 Apr 20
מקצועי, מסור, מהיר והגון. עורך דין מומלץ בחום!
חן בוסקילה
חן בוסקילה
11:37 07 Mar 20
עו״ד מקצועי וקפדן שיורד לפרטים הקטנים ממולץ!
nir keidar
nir keidar
20:03 26 Feb 20
עו"ד יוני לוי העניק לנו שירות מקצועי ומהיר. מומלץ מאוד!
מאיר אטיאב
מאיר אטיאב
14:01 21 Feb 20
עו"ד מקצועי, אכפתי, ויסודי. מומלץ בחום!
Dudi Atias
Dudi Atias
13:55 21 Feb 20
ממליץ בחום!!יוני הוא עו"ד חרוץ, מקצועי, וישר- שילוב נדיר במחוזותינו.מסוג עורכי הדין היסודיים שאפשר לסמוך עליהם בעיניים עצומות בידיעה שהם ישיגו את התוצאה הטובה ביותר עבור הלקוח.
Ariel Jean
Ariel Jean
17:45 11 Feb 20
ייעוץ משפטי מצוין, מקצועי ואדיב.תותח בתחומו!
ori kam
ori kam
19:01 29 Jan 20
עו"ד לוי ברמה אחרת שמתבטאת במקצועיות ויושרה שאין שניים להם. יוני בעל לב זהב שמחפש תמיד את טובתו של הלקוח ,ולכן אני ממליץ עליו בחום.
Gil Ganel
Gil Ganel
05:21 29 Jan 20
שירות אמין, יסודי ומקצועי! ממליץ בחום
Tamir Sagi
Tamir Sagi
19:33 28 Jan 20
עו״ד מצויין, מומלץ בחום. יסודי, מקצועי ומאוד שירותי.
Gal Rotem
Gal Rotem
15:23 28 Jan 20
מענה מהיר ומקצועי לכל שאלהמומלץ בחום
עמית לוי
עמית לוי
10:18 25 Jan 20
עו"ד מקצועי, מהיר, יסודי ונחמד מאוד. מומלץ!
Marin Levy
Marin Levy
13:20 08 Jan 20
js_loader
מידע נוסף
לשיחת ייעוץ עם עורך דין
ללא עלות וללא התחייבות
חייגו עכשיו!
דילוג לתוכן