תיווך דירות – שטחים ומשקים בכפר שמריהו

להשארת פרטים לשיחת ייעוץ:

כפר שמריהו הוא יישוב יוקרתי ואיכותי הנחשב לאחד המקומות שמגורים בהם יהיו בגדר חלום. הבנייה המקומית מאופיינת בשטחי משק ונחלות רחבי ידיים – זכר לעבר החקלאי והמשגשג של המועצה ולצידם וילות ובתי יוקרה עם בריכות שחייה. אם עדין אין לכם חברת תיווך דירות בכפר שמריהו לטובת קניית נכס פוטנציאלי או מכירתו, זה הזמן להתעדכן בפעולות הבאות שעליכם לבצע ולהכיר יותר לעומק את הכפר.

 

נדל"ן בכפר שמריהו

חלום המגורים הנוצץ של כפר שמריהו קורץ לרבים מאיתנו. ומה הפלא, כשמדובר ביישוב קטן המונה כ-2,000 תושבים בלבד, נהנה משטחים מטופחים, שלווה ופסטורליה, בתי ענק מרווחים, חינוך טוב, מצב סוציואקונומי מצוין ולא פחות חשוב – גישה נוחה ומהירה לכל הערים ומקומות התעסוקה באזורי השרון והמרכז.

הקרבה של כפר שמריהו להרצליה, תל אביב, חוף הים ויתר מושבי השרון הנחשקים כמו רשפון, שפיים והערים הסמוכות הופכת אותה לאטרקטיבית מבחינת מקומות התעסוקה האידיאליים, אך מבלי להיצמד לחיים האינטנסיביים במקומות סואנים ורועשים. כפר שמריהו הוא ללא ספק אחד המקומות הבודדים שעליהם ניתן לומר: "לגור בכפר, מבלי לעזוב את העיר".

 

מתווך דירות בכפר שמריהו

אם חלום המגורים כאן קוסם לכם, בוודאי חיפשתם נכסים ביישוב והופתעתם לטובה. למרות שמדובר באוכלוסייה מבוססת וותיקה שאיננה מתכננת בוודאי לעזוב את ביתה בשנים הקרובות, כפר שמריהו עדיין נהנית מקליטה של משפחות צעירות שיכולות להרשות לעצמן מגורים ברמה כה גבוהה. למרות שבמקום אין תנופת פיתוח ובנייה, ישנם נכסים שממתינים לקונה המתאים והם כבר בנויים ומתוכננים עד הפרט האחרון.

ברוב המקרים אלו בתי קרקע גדולים ומפוארים הכוללים שטחי חוץ נרחבים ובריכת שחייה. עסקאות המכירה המקומיות מסתכמות בסכומים משמעותיים של עשרות מיליוני שקלים, מה שמחייב שמתווך הדירות שלכם ילווה אתכם לכל אורך התהליך, תוך כדי שהוא מטפל בתהליך המכירה ומוודא שהנכס נמכר לכם רק אחרי הבדיקות הנדרשות, כגון מצבו התכנוני וזהות בעלי הזכויות. לשם כך לפעמים המתווך יעבוד צמוד לעורך דין מקרקעין, אשר ידאג גם לייצג אתכם במשא ומתן הנכלל בהסכם המכר והחתימה עליו.

 

שטחים ומשקים בכפר שמריהו

עברה החקלאי העשיר והמפותח של המושבה הותיר בה שטחים שאינם מנוצלים, המתאימים לקנייה של הקרקע והקמת בית מאפס. כמובן שמדובר בעסקאות בעלות שווי כלכלי יקר במיוחד, שכן נחלות אלו נחשקות וגדולות מאוד ופיתוח התשתית שלהן מזמן התעסקות עם עבודות הפיתוח והבנייה. יחד עם זאת, משק כזה עשוי להתגלות כמקור השקעות יציב ומניב מאוד.

גם ברכישת נכסים מהסוג הזה, יהיה עליכם להיעזר בגורם מקצועי כמו מתווך דירות ולאחר מכן עו"ד. ככל שמקצועיותו, ניסיונו והיכרותו האישית של אותו גורם עם כפר שמריהו והסביבה תהיה טובה יותר, כך הוא יוכל להפיק עבורכם יותר:

למצוא יתרונות ובעיות שצריך לתת עליהן את הדעת, לבדוק את זכויות הבנייה ותכנית הבנייה כפי שקיימת במחלקת ההנדסה והתכנון של המועצה המקומית, להתמצא טוב יותר בחוקי העזר וגם לבדוק את זכויותיכם לגבי הקלות מס אפשריות, החוסכות כסף רב.

 

שכונות מומלצות בכפר שמריהו

בזמן שרוב הציבור הישראלי חולם על דירת 4 חדרים במגדל דיור חדש באחת הערים בישראל ונלחם על מקומו בהגרלות "המחיר למשתכן", הביקוש לבית בכפר שמריהו רק הולך ומתעצם. ברשת נמדדו עשרות אלפי חיפושים על דיור במקום במהלך כל אחת מהשנים האחרונות, כאשר בפועל כמות הנכסים הנמכרים עומדת על עשרות בודדות.

לכפר שמריהו אין חלוקה לשכונות, שכן מדובר ביישוב קטן בעל אוכלוסייה מצומצמת למדי אך ניתן לחלק את היישוב לשלושה אזורים עיקריים:

 

דרום כפר שמריהו

החלק הדרומי של כפר שמריהו, הגובל במחלף הסירה בהרצליה – מכיל את כיכר הראשונים, מדשאות ציבוריות ואת מרכז התרבות המקומי.

 

מרכז כפר שמריהו

מרכז היישוב שמתחיל מדרך קרן היסוד וצפונה ובו ממוקמת המועצה האזורית לצד גני הילדים המקומיים, הדואר ובית הכנסת. זהו גם קצה שטחו של הפארק המקומי הגדול החוצה את היישוב ומכיל גני שעשועים וסקייט-פארק גדול.

 

צפון כפר שמריהו

צפון כפר שמריהו משדרות הנוטע ועד רחוב האורנים הגובל ביציאה לקיבוץ רשפון ובו נמצא המרכז המסחרי והמקטע המרכזי של הפארק. בנוסף, נמצאות כאן גם מערות כפר שמריהו המהוות אתר ארכיאולוגי חשוב.

 

מכירת דירה בכפר שמריהו

רילוקיישן, משפחה שהתבגרה ומייתרת את הצורך בנכס כה גדול, ירידה מנכסים, הגירה לאזור חיים אחר בישראל ועוד עשרות סיבות יכולות לעורר את הצורך במכירת דירה באזור כה יוקרתי ונחשק. מכירת הדירה עשויה להתגלות בפועל כעניין מאתגר לאור המחיר הגבוה, אך בצד התכנוני של עסקת המכירה חשוב שהדברים יבוצעו באופן חלק ומקצועי, ללא תקלות.

לכך אמור לדאוג לאורך כל תהליך המכירה מתווך הדירות הבקיא בכפר ובסביבתו, שיצטרך לבצע בדיקות רבות לגבי טיב הנכס ויתרונותיו, לזהות את הקונים הנכונים ביותר לעסקה ולנהל מולם מו"מ מקצועי מתוך שאיפה להתקדמות.

ישנם מקרים רבים שבהם תהליך המכירה מלווה גם ברכישת דירה חדשה במקום אחר ולכן המתווך צפוי ללוות את התהליך כולו, מתוך ידיעה מקצועית לגבי הדרך הנכונה לבצע אותו.

 

קניית דירה בכפר שמריהו

כפי שאתם מבינים, חוויית המגורים בכפר שמריהו היא מהטובות והנחשקות בישראל כולה. קניית הדירה כאן דורשת שיקול דעת, חכמה והתנהלות בכובד ראש, שכן מדובר בעסקת חיים משמעותית המתורגמת לסכום כספי בלתי נדלה. לאור זאת, יהיה זה בלתי אפשרי ואף לא מעשי להתנהל בלעדי מתווך דירות שינחה וילווה את העסקה ויוודא שלא מבוצעות בה טעויות גורליות לעתיד.

 

תיווך דירות בכפר שמריהו – בדרך אל החלום

המתווך שילווה אתכם דרך איתור הנכס ועד רכישתו, אמור להיות קשוב לאינטרסים שלכם כקונים פוטנציאליים, לוודא שאתם מוצאים את המוכר והנכס הנכונים לכם. תוך כדי שהוא שהוא דואג עוברכם ליצירת התנאים הטובים ביותר להתרחשות העסקה. ליצירת קשר עם מתווך נדל"ן מכפר שמריהו, צרו קשר.

מגורים בכפר שמריהו

במדד החברתי-כלכלי של ישראל, מחזיקה כפר שמריהו בדירוג 10 מתוך 10 ולא בכדי: לכאן מגיעה אוכלוסייה עשירה ומצליחה בלבד, שיכולה להרשות לעצמה להתגורר בנכס צמוד-קרקע גדול, ביישוב קטן ובשכנות לתל אביב והרצליה. כיום מונה היישוב כ-2,000 תושבים, כאשר קצב הגידול השנתי עומד על 2.5%. המשמעות היא שישנן לא מעט משפחות צעירות ומתרחבות וכן תושבים חדשים שעוברים למקום.

 

קצת רקע על המועצה המקומית

כפר שמריהו נוסד בסוף שנות ה-30 של המאה הקודמת כיישוב חקלאי לטובת יהודים עולים מגרמניה. העולים רכשו 600 דונמים להקמת 40 משקים, מתוכם עשרה יועדו לשיכונים. מי שהגיע להתגורר במקום היו עולים שמצאו עבודה כבעלי מלאכה או כפועלים שכירים, חלקם הקטן היו בעלי מקצועות חופשיים ואנשי תעשייה ומחצית מהתושבים התפרנסו מחקלאות מקומית.

האופי העירוני של המועצה הלך והתחזק במהלך שנות ה-50, בין היתר לאור הסכם השילומים שנחתם עם גרמניה לאחר המלחמה וזיכה את התושבים שעלו לאחר מכן ברנטה גבוהה. הרנטה החודשית הקבועה ייצבה מאוד את מצבם הכלכלי של התושבים והם זנחו את החקלאות בהדרגה, לטובת תחומי המקצועות החופשים.

כיום מאופיינת המועצה בוילות גדולות ויוקרתיות ושטחי חוץ מטופחים. יותר ממחצית התושבים הם תושבים חדשים ואינם צאצאי דור המייסדים.

 

תעסוקה בכפר שמריהו

השכנות לערי המרכז והימצאותה על כביש החוף מתל אביב לחיפה, הופך את כפר שמריהו לנקודה מרכזית מאוד, המאפשרת לתושבים להגיע לכל מקומות התעסוקה באזורי המרכז והשרון, לאזורי התעשייה הרבים והמרכזים המסחריים, לעסקים שממוקמים לאורך חופי הים ובמגדלי העסקים הנחשבים של תל אביב, הרצליה, בני ברק, נתניה וכד'.

 

תחבורה בכפר שמריהו

ליישוב עצמו אין תחבורה ציבורית שעוברת בין הרחובות והיא מתקיימת רק ממחוץ למושב, מה שמגביר את תלות התושבים ברכבם הפרטי. יחד עם זאת, התושבים יכולים להגיע לתחנת הרכבת בהרצליה או תחנת האוניברסיטה בתל אביב ולהמשיך ממנה לכל נקודה רצויה במדינה.

 

אתרי תרבות מיוחדים

בניין המגורים שברחוב הזורע 24, הוא אחד מהראשונים והבודדים בכפר שמריהו שנשמרו מאז הקמתו. הוא שימש את בני הזוג קלימן שהיו מבין העולים הראשונים שייסדו את המושבה. יוסטין קלימן היה גם ראש המועצה הראשון ולאחר פטירתו, העבירה אשתו לילי את הנכס למועצה, לטובת הנצחת המורשת של דור המייסדים. הבית מכיל חפצים וריהוט מקוריים, עבר שיפוץ וכיום מתפקד כמוזיאון לתולדות הכפר ובו מגוון כלים חקלאיים.

מבנה ייחודי נוסף הוא זה שמסגיר גם את בחירת שם המועצה – בית שמריהו לוין על שם המנהיג והפובליציסט הציוני. המבנה משמש כארכיון לזכרו וממוקם בלב כפר שמריהו. אנדרטת הבנים שנמצאת בחלק הצפוני, מנציחה את התושבים שנפלו כחללים במערכות ישראל.

אתר מעניין נוסף הוא מערות שמריהו – אתר ארכאולוגי מסקרן המכיל למעלה ממאה מערות קבורה עתיקות ונמצאו בו שרידים כמו ארונות קבורה, פסיפסים ואפילו סרקופג.

מרכז וייל על שם ראש מועצת כפר שמריהו ברוך וייל הוא מרכז תרבותי המכיל בתוכו ספרייה, אודיטוריום, אוסף פסלוני שנהב ייחודי וגן פסלים. לצד המרכז ישנו מועדון קהילתי.

 

פנאי בכפר שמריהו

המועצה הקטנה והמטופחת נהנית מקאנטרי גדול המארח שיעורי טניס ושחייה למסגרות בתי הספר האזוריים וקייטנות קיץ בחופשים. בקאנטרי נמצאים מגרשים, בריכה גדולה ומיני מרקט. התושבים נהנים גם מסקייט פארק גדול ומושקע הסמוך לקאנטרי, שכולל שבילי אופניים ומסלולי גלישה במגוון רמות. בנוסף לאלו קיים גם מרכז מסחרי בתוך כפר שמריהו המכיל מסעדות, בתי קפה וחנויות.

 

חינוך בכפר שמריהו

כפר שמריהו הוא יישוב עשיר ומשגשג המדורג כאמור בציון 10 מתוך 10 בסולם החברתי-כלכלי של מדינת ישראל. הדבר מושך לכאן תושבים שיכולים להרשות לעצמם מחייה באיכות חיים גבוהה במיוחד, המשתכרת על פי נתוני הלמ"ס במשכורת חודשית ממוצעת של כ-25,000 ₪ בקרב שכירים.

מאחר ומרבית התושבים הם בעלי מקצועות חופשיים, מנכ"לים של חברות גדולות ואנשי עסקים, ניתן לשער שיותר ממחצית מהתושבים משתכרים בפועל במשכורת חודשית גבוהה בהרבה.

הדבר לא מאפשר רק מחייה איכותית, אלא גם חינוך מעולה מגילאי הגן ועד התיכון. לראיה – אחוז הזכאים לבגרות בכפר שמריהו עומד על 95.5%. בכפר שמריהו ישנם ארבעה גני ילדים המחולקים ביניהם לגילאים שונים בין שנה ועד גיל שש. לאחר מכן הילדים עוברים לבית הספר היסודי המשותף חוף השרון, המכיל את בני היישובים כפר שמריהו, רשפון ובני קיבוץ גליל ים.

בגילאי החטיבה והתיכון אין מסגרת יישובית אחידה והתלמידים והוריהם חופשיים להירשם לכל מסגרת לימודית שיבחרו בה. האזור מציע מגוון עצום של חטיבות ביניים ותיכונים ברמה הגבוהה בישראל, לרבות בתי ספר לאמנויות, בתי ספר דמוקרטיים, חינוך אנתרופוסופי, בתי ספר שש-שנתיים (חט"ב ותיכון באותו המוסד הלימודי), מסלולים מוכוונים ללימודי מדע, רפואה, הנדסה ועוד.

תיווך דירות – שטחים ומשקים בכפר שמריהו
תיווך דירות – שטחים ומשקים בכפר שמריהו

המידע לעיל מהווה מידע ראשוני בלבד ואין הוא מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואין באמור לעיל בכדי להוות המלצה לנקיטת הליכים ו/או להימנעות מהם. מומלץ להיוועץ עם עו"ד המתמחה בתחום בטרם נקיטת כל פעולה. למען הסר כל ספק, האחריות לכל תוצאה בשל הסתמכות על האמור לעיל תחול על המשתמש בלבד.

משרדנו בתקשורת

Picture of עו"ד יוני לוי
עו"ד יוני לוי

עורך דין מקרקעין, המלווה פרויקטים של נדל"ן בארץ ובחו"ל כבר מעל 10 שנים. אני חי, נושם ואוהב את עולם הנדל"ן ושמח להעניק מהידע והניסיון המקצועי שלי ללקוחותיי. אני מאמין שלכל אחד מגיע עתיד כלכלי טוב ויציב, ואני כאן ללוות אתכם בפשטות, בתהליכים מורכבים בעולם הנדל"ן.

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 60 ביקורות
×
js_loader