תיווך דירות בתל אביב

להשארת פרטים לשיחת ייעוץ:

תיווך דירות בתל אביב דורש אינפורמציה רבה בכל מה שנוגע לשכונות העיר, חווית המגורים וכמובן הדרך להשיג בהן עסקה משתלמת.

כאשר עורך דין מקרקעין ממולח ובקיא עומד לצידכם במסגרת העסקה, תוכלו להיות בטוחים שאתם מבצעים מהלך מדויק שתואם את מטרותיכם ושאיפותיכם האישיות ומאפשר לכם ליהנות ממחייה בעיר הגדולה, התוססת והמרכזית ביותר בישראל.

 

נדל"ן בתל אביב

קונים פוטנציאליים שמעוניינים להשתלב בחיים התל אביביים, תוהים אילו מהשכונות נחשבות יותר, מי מהן מציעה את הנגישות הגבוהה ביותר למקומות התעסוקה ולמוסדות החינוך, מיהם התושבים המקומיים (משפחות צעירות, פנסיונרים, סטודנטים וכן הלאה) ומה מוצע כאן מבחינת שירותי השכונה.

 

תיווך דירות בתל אביב יסייע במציאת הדירה המושלמת

אם תשאלו מתווך דירות היכן עדיף שתגורו, תגלו שלא תמיד קל לענות על השאלה הזו, גם אם מדובר בחוויית מגורים ייחודית שעוטפת את כל השכונות הקיימות. יחד עם זאת, דירה בשכונה ספציפית תוכל להתאים לאדם אחד אבל לא תמיד לאדם אחר. ולכן בתהליך הרכישה צריך להתוודע היטב לצרכים והרצונות האישיים שלכם ולעשות את הבחירה הנכונה.

 

שכונות תל אביביות מומלצות

פארק צמרת

שכונת המגורים היוקרתית מאופיינת בגורדי שחקים ברמה אדריכלית גבוהה ביותר, הפרושים לאורך כ-130 דונמים, בתוכם ישנם גם שטחים ירוקים רבים. כדי לבלום את מטרד הרעש החמור שנובע ממיקום השכונה בין נמיר לאיילון, היא הוקפה בקירות אקוסטיים בגובה 4.5 מטרים כך שהיא שקטה ונוחה. המגורים מלווים בחניונים תת קרקעיים ייעודיים, ניקיון ותחזוקה צמודים ואווירה קהילתית למדי.

 

אפקה

שכונת אפקה הוותיקה ממוקמת בצפון העיר, צפונית לנחל הירקון וממזרח לשכונות רמת אביב ג' ונווה אביבים. עם השנים הפכה השכונה מכפרית וצנועה למפוארת מאוד, עם וילות וקוטג'ים רבים (אין עומסים ומצוקת חניה). הקרבה לאוניברסיטת תל אביב הפכה אותה למקום מגורים מבוקש, שידוע כיום כאחת משכונות המגורים היקרות ביותר בתל אביב. יחד עם זאת, בשכונה זו אין גנים ובתי ספר, כך שהתושבים יוצאים מהשכונה למסגרות החינוך בשכונות סמוכות.

 

תל ברוך צפון

תל ברוך בכללותה מחולקת לשכונה הוותיקה שבה מתגוררים אנשי עסקים מהעשירים והחזקים ביותר (כולל ביתו של ראש העיר עצמו) ותל ברוך צפון, שרובה מאוכלסת במשפחות צעירות. הקרבה לים מספקת פנאי ואיכות חיים לכל דורש והמקום הפך במרוצת השנים גם למקום המגורים והפנאי של סלבס ואנשי תקשורת מקומיים.

 

בבלי

ממוקמת בצפון הישן וסמוך לפארק הירקון, מה שהופך אותה לשכונה שנהנית מהריאה הירוקה הטובה ביותר בעיר. משפחות רבות מתגוררות כאן והביאו איתן גם שירותי ציבור רבים שהוקמו לאורך השנים, כמו גנים ציבוריים וגני ילדים רבים מאוד. הצביון השכונתי הוא שקט, כפרי וקהילתי למדי. מתאים למשפחות מבוססות ומשפרי דיור עם יכולת כלכלית גבוהה.

 

רמת אביב ג'

השכונה הוותיקה והנחשקת מציעה מגורים נוחים, רגועים ו"מתפתחים" למשפחות שמעוניינות להשאיר קרוב את הילדים: מגן דרך בית הספר ועד האוניברסיטה. כוחה של השכונה כסמל ליוקרה ופאר נותר, למרות שכיום היא לא נמנית על השכונות היקרות בעיר. תמצאו כאן שפע גינות שעשועים, אווירה מגוונת וסמיכות מעולה לספורטק ופארק הירקון.

 

צהלה

שכונת צהלה הוותיקה והמשפחתית נחשבת למקום נוח למגורים שקטים ונעימים בלב העיר הגדולה. השכונה סמוכה לכל הנקודות המרכזיות בעיר אך מספקת לתושביה שדרות פסטורליות ונעימות, דירות יחסית גדולות ונגישות גבוהה לכל מקום חיצוני.

 

כוכב הצפון

השכונה החדשה יחסית (הוקמה במהלך שנות ה-90) מצטיינת במערכת החינוך וחוויית המגורים שלה ונהנית מביקוש גבוה, שנובע מהעובדה שדירותיה פונות לנופים כמו הים, פארק הירקון או השטחים השכונתיים הפתוחים. המיקום סמוך לרידינג, הנמל והפארק, מה שזימן למקום משפחות מבוססות ואקדמאים רבים מהשוק החופשי, כולם בעלי מעמד סוציואקונומי גבוה.

 

המשתלה

שכונת המשתלה גובלת ברמת השרון והכפר הירוק, מה שהופך אותה לנקודה הצפונית ביותר בעיר. מדובר בשכונה הכוללת מדרחוב מרכזי נטול עומסי תנועה, פארק ציבורי עצום ובנייה צפופה. היא נוחה מבחינת נגישות ותחבורה הודות לחיבור הישיר לאיילון, כביש החוף וכביש 5 ולכן תתאים מאוד למי שעובד מחוץ לתל אביב.

 

לב תל אביב

רובע המגורים האקסקלוסיבי במרכז העיר, נמצא בין הרחובות מזא"ה, יבנה ובלפור ומאופיין במבנים בני 5-7 קומות, מגדל מגורים בן 25 קומות ומספר מבנים משותפים לפנאי ובילוי כמו מועדון כושר ובריכת שחייה. השכונה האורבנית הראוותנית שווקה בעיקר לקהל הבינלאומי ולכן מאופיינת בשכבה סוציואקונומית גבוהה מאוד.

 

עורך דין נדלן בתל אביב והסביבה

אם החלטתם לרכוש דירה בתל אביב או שבקרוב יבוצע פרויקט התחדשות עירונית במקום מגוריכם, עורך דין נדלן בתל אביב הוא הכתובת המתאימה. מדובר בעסקאות המתורגמות לסכומים משמעותיים מאוד ולכן דרוש גורם שיטפל בעסקה מבחינה חוזית ומשפטית ובכם כלקוחות שמעוניינים להבטיח את זכויותיכם בפעולות מכירה, קנייה, העברת בעלות, מבנה מסחרי ועוד.

 

קניית דירה בתל אביב – יפו

מלבד עסקאות מקרקעין הכוללות טיפול בתמ"אות ושכירויות, קניית דירה בתל אביב דורשת הסכם מכר מקיף ומפורט שכולל את הבטחת זכויותיכם, בדיקת בטחונות מצד המוכר או היזם, בדיקת שעבודים שנוגעים לליווי הבנקאי האפשרי, רישום במינהל ובטאבו, טיפול בהיתרים וחריגות מול הרשויות ועוד.

קניית נכסים במקרקעין מתבצעת על פי סדר פעולות אחיד ומסודר, מו"מ שקול ומידע אובייקטיבי, כך שהרוכש יצטרך לקבל ייעוץ מקצועי ואמין התואם את מטרותיו ופעולותיו.

 

מכירת דירה בת"א

החשיבות הרבה של עסקאות הנדל"ן ובתל אביב בפרט, הובילה לכך שרבים מוכרחים להגן כראוי על זכויותיהם וזכויות הקניין הקיימות, על מנת שלא לסיים את התהליך חסרי כל. סוגיה זו מחייבת ליווי צמוד של איש מקצוע ולכן עורך הדין יוכל לבדוק היטב את חוזה המכר ולנהל משא ומתן בנוגע לתנאים המסחריים החשובים (מועד הפינוי ומועד התשלום) מול הצד שני.

בנוסף, מחויב עורך הדין לבדוק כל פרט בנוגע לחובת הגילוי מצידו של הקונה, עניין שהמוכר לא יודע כיצד לבדוק בעצמו אך עלול להשפיע על העסקה וביצועה בפועל.

 

עסקאות נדל"ן בתל אביב והאיזור – חשוב לדעת

שלא כמו בערים אחרות שבהן מעורב לעתים סיכון נמוך יותר, עסקאות של רכישה וקניית דירה בתל אביב מחייבות ליווי מקצועי שכן מדובר בסכום כספי אדיר על השולחן. גם כאשר כוונת הצדדים טהורה ואפילו אם הקונה והמוכר הם שחקנים "חד פעמיים" בעסקאות מהסוג הזה, עליהם להשתמש כל אחד בעורך דין מטעמו, כדי להגיע לעסקה הנכונה ולהימנע מטעויות יקרות וחמורות.

עורך דין נדלן בתל אביב מוודא את זהות הצדדים, את הבעלות, טיב הנכס ותנאי העסקה שנרקמה ביניהם. הוא בודק את ההיבטים התכנוניים של הדירה ומתעסק גם בהיבטי המיסוי, דואג להבטחת הזכויות הקנייניות ומטפל גם בפרויקטים של התחדשות עירונית כמו תמ"א 38 ופינוי בינוי.

 

תיווך מקצועי הוא יתרון בקניית הדירה שלכם

מנעד המחירים לדירה תל אביבית הוא יקר ומוסיף לעלות ככל שפונים לשכונות היוקרתיות והמרכזיות ביותר בעיר. איכות חיים גבוהה היא ממילא מוצר יקר ערך שעליכם לנהל בחכמה עד להשגתו. מתווך דירות בתל אביב בעל ניסיון, ידע והיכרות עם תהליכי הקנייה והמכירה בתוך העיר, יסייע לכם למצוא את הדירה המתאימה ולהגיע לאיכות החיים הרצויה מבחינתכם.

 

מידע נוסף על העיר תל אביב

תל אביב הייתה מאז ומתמיד אחת הערים המרכזיות ביותר בישראל ולא רק מבחינה גיאוגרפית. כאן מתרחש חלק מכובד מהפעילות התרבותית, הקולינרית, הבליינית, התיירותית והתעסוקתית בישראל ורבים נושאים את עיניהם למגורים בעיר הגדולה בעיקר בשלבי חיים כמו לימודים, הרחבת המשפחה, שיפור הדיור ועלייה בהכנסה למשק הבית. הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על תל אביב:

 

עובדות מעניינות שלא ידעתם (ואולי כן) על העיר:

  • 64% מהעובדים בתל אביב מתגוררים מחוצה לה
  • ריכוז הסושיות בתל אביב הוא השלישי בגודלו בעולם (אחרי טוקיו וניו יורק)
  • אוכלוסיית העיר גדלה מידי שנה בכ-1.5%
  • מספר השיא בתיירות הנכנסת לתל אביב נחגג בשנת 2018, בה ביקרו 800,541,1 תיירים מישראל והעולם.
  • בין השנים 1963-1988 רשמה העיר מיעוט "מדאיג" של קצת מתחת ל-320 אלף תושבים, מה שגרם לה לאבד את מקומה לירושלים כעיר המאוכלסת ביותר בישראל. חזרה מאוחרת של תושבים לעיר וגל העלייה מבריה"מ לשעבר תרמו לזינוק אוכלוסייתה של תל אביב מחדש.
  • בשנות ה-60 תוכננה הריסה נרחבת של מספר שכונות מצוקה, ביניהן נווה צדק ויפו העתיקה. תוכניות אלו בוטלו ובמקומן הופעלו תכניות שיקום ושימור רבות ועתירות תקציב.

 

ויש עוד המון מידע, פרטים ועובדות להיכרות עם העיר, בייחוד אם אתם מתעתדים להתגורר בה.

 

קצת על תל אביב עצמה

העיר העברית הראשונה, העיר הלבנה ו"אחוזת הבית" נוסדה בתחילת המאה ה-20, בשנת 1909 ומהווה מאז את העיר השנייה בגודלה (כמות האוכלוסייה) בישראל, במקביל להיותה מרכז התרבות והכלכלה של המדינה כולה.

האתרים המרכזיים בעיר הם חוף הים, נחל הירקון, נחל איילון והמרכזים המסחריים הבולטים. העיר מציעה מגוון עצום של מקומות בילוי בכל שכונות העיר ומארחת בתוכה מאות אלפי מבקרים, תיירים ועובדים מידי יום.

זוהי עיר צפופה, סואנת, לחוצה וגדושה במצוקת חניה, שרבים מתושביה שבעי רצון מהעיר על אף פי שמגורים במטרופולין גדול נחשבים פחות איכותיים ממגורים במקומות כפריים כמו מושבים וקיבוצים. תל אביב שומרת לאורך השנים על כוחה כעיר אהובה, סובלנית ומקבלת, מה שמעניק לה נקודות רבות מבחינה אידיאולוגית בקרב תושבים שחיי הקהילה, התעסוקה והפנאי חשובים להם לא פחות מהמרחב הביתי האיכותי.

 

תחבורה

התחבורה בתל אביב היא סוגיה מאתגרת, שכן התחבורה הקיימת בה (ציבורית ופרטית) היא אדירה, אך הרחובות צפופים ומצוקת החניה בלתי נסבלת. על כן, בעיר מפתחים כיום אמצעים להסעת המונים שצפויים להפוך לאמצעי נוח, זול וכמובן מהיר.

מערכת זו כבר נמצאת בשלבי הקמה וכוללת את הרכבת הקלה, נתיבים מהירים ובהמשך גם מטרו, אוטובוסים חשמליים ושאטלים גדולים. כל אלו ימצאו לצד רכבת ישראל, הרכבים הפרטיים והאופניים והקורקינטים.

 

חינוך בעיר

בתל אביב מתחנכים כמאה אלף ילדים מגיל לידה ועד תיכון, 70 אלף מתוכם במסגרות העירוניות. העיר שואפת להציב את החינוך תמיד בראש סדר העדיפויות ומציעה מספר מסלולים ותוכניות שפיתחה העירייה כדי להרחיב ולייעל את התפיסה החינוכית.

תל אביב היא גם העיר המובילה בישראל בהשקעה בחינוך מבין יתר הערים הגדולות, כאשר ההשקעה שלה בממוצע פר תלמיד עומדת על 8,650 ₪ בשנה. אחוז הזכאים לבגרות בתל אביב נחשב לחיובי וממוצע ועומד על 74%.

 

מגורים ונדל"ן

תל אביב מאוכלסת באחוז גבוה של שוכרים צעירים, רובם תושבי הצפון הישן ומרכז העיר. יחד עם זאת, ישנו אחוז גבוה של בני ה-65+ הנחשבים למבוססים ואמידים מאוד ברובם. המצב הכלכלי הטוב יחסית של מי שמצליח להשכיר או אפילו לרכוש דירה בתל אביב מביא לכך שמחירי הדיור גבוהים, אך אחוז העניים בעיר נמוך בהרבה מזה שמתקיים בערים אחרות במדינה.

הפריסה של המבנים בעיר כוללת פיתוח ובנייה ענפה בעיקר באזור הצפון הישן. אזור זה הוא גם המקום שבו קיים מספר היחידות הגדול ביותר למגורים ולא למגורים המשמשות בכל זאת למגורים, העומד על 16% מכלל היחידות הנמצאות בעיר. האזורים מונטיפיורי ושרונה כוללים את מספר היחידות הקטן ביותר.

 

התרבות בעיר

העיר נחשבת למרכז תרבותי משגשג ומגוון שניתן למצוא בו שפע פעילויות תרבות, אמנות, פנאי ובידור. כ-20% מכלל הביקורים במוסדות התרבות המדיניים כמו מוזיאונים ומופעים מתרחשים בתל אביב, כאשר יותר משליש מקהל הסינמטקים בישראל צופה בסרטים בתוך העיר עצמה.

מלבד היציבות הטובה של ביקורים בנקודות העניין העירוניות, ישנן גם פעילויות מגוונות שפועלות באופן פרטי כמו: סיורי שכונות וסיורים קולינריים, גלריות, תערוכות, תיאטראות אלטרנטיביות (פרינג') ועוד. כולם מונים כ-400,000 צופים ומשתתפים מידי שנה.

 

עסקים ומקומות תעסוקה

תל אביב נחשבת למרכז עסקים מקומי חשוב וחיוני הכולל חלק נכבד מתעשיית ההייטק והטכנולוגיה וגם רבים מבעלי המקצועות החופשיים כמו אדריכלים, מהנדסים, רואי חשבון, אמנים שונים ועוד.

דו"ח העירייה שפורסם בשנת 2018 מצא כי בעיר פועלים 74,000 עסקים בקירוב, המהווים כ-12% מכלל העסקים הפעילים הרשומים בישראל! נתון מרשים ביחס לערי מפתח אחרות בישראל, כמו ירושלים המהווה 7% מכלל העסקים הפעילים וחיפה המהווה כ-4% מהעסקים הפעילים בישראל.

מגמה זו אף התחזקה בעשורים האחרונים, כאשר התרחשה עלייה בשבע השנים האחרונות במספר העסקים הפעילים (קצב גידול שנתי ממוצע של 7%). יחד עם זאת, עולם התעסוקה התלאביבי הוא נושא דינמי מאוד ואלפי עסקים נפתחים ונסגרים מידי שנה. בחישוב המאזן הכולל, מדובר על כ-400 עסקים שמתווספים מבחינה כמותית בכל שנה.

 

החופים בתל אביב

רצועת החוף של תל אביב נמתחת על פני כ-15 ק"מ, בהם נמצאים 13 חופים שונים מהרצליה שבצפון ועד בת ים שבדרום. בחופים הללו יש פעילות ותכונה רבה לאורך כל השנה, אך אין ספק שבקיץ מדובר במאות אלפי רוחצים ורוחצות מידי יום, מישראל ומהעולם.

בין החופים הפעילים והפופולריים ביותר תוכלו למצוא את מציצים, גורדון, פרישמן, הילטון, ירושלים, צ'ארלס קלור, צוק צפון, צוק דרום, אביב, תל ברוך וגבעת עלייה. בכל אחד מהם קיימים שירותי הצלה, מלתחות ודוכני מזון/ שתיה/ מסעדות וכן שטחי חוף פנויים לצד אזורי מיטות שיזוף ושמשיות בתשלום נוסף.

 

אוכל וקולינריה תל אביביים

תל אביב נחשבת למרכז תרבותי-קולינרי ישראלי מוביל, המונה מאות מסעדות, מעדניות, דוכני מזון, חנויות, בתי קפה ושווקים מתרבויות ומדינות רבות. המקומות מנוהלים על ידי מיטב השפים, העומדים בסטנדרטים בינלאומיים.

בעיר אפשר לטעום ממגוון רחב של מאכלים במסעדות המוכרות והמפורסמות, בבתי הקפה הבוטיקיים והמעדניות והקונדיטוריות שמציעים אוכל מהיר, טעים ומנחם, שווקים רבים וביניהם שוק האוכל בנמל, מתחם שרונה המהווה מרכז קולינרי חדשני, שוק הכרמל, לוינסקי, התקווה ועוד ועוד.

 

עיר שמציעה עוד המון

קצר המאמר מלהמשיך ולפרט על המתרחש והקיים בתוך תל אביב ולכן כדאי לחוות אותה מקרוב, למצוא את נקודות החיבור האישיות על סמך תחביבים, חיי קהילה, פנאי, חינוך, הזווית המקצועית, מגורים ועוד ולהחליט האם להצטרף לחוויית המגורים הטובה בעיר, או להגיע אליה לבילוי, עבודה ופנאי מעת לעת.

תיווך דירות בתל אביב
תיווך דירות בתל אביב

המידע לעיל מהווה מידע ראשוני בלבד ואין הוא מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואין באמור לעיל בכדי להוות המלצה לנקיטת הליכים ו/או להימנעות מהם. מומלץ להיוועץ עם עו"ד המתמחה בתחום בטרם נקיטת כל פעולה. למען הסר כל ספק, האחריות לכל תוצאה בשל הסתמכות על האמור לעיל תחול על המשתמש בלבד.

משרדנו בתקשורת

Picture of עו"ד יוני לוי
עו"ד יוני לוי

עורך דין מקרקעין, המלווה פרויקטים של נדל"ן בארץ ובחו"ל כבר מעל 10 שנים. אני חי, נושם ואוהב את עולם הנדל"ן ושמח להעניק מהידע והניסיון המקצועי שלי ללקוחותיי. אני מאמין שלכל אחד מגיע עתיד כלכלי טוב ויציב, ואני כאן ללוות אתכם בפשטות, בתהליכים מורכבים בעולם הנדל"ן.

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 60 ביקורות
×
js_loader